Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Trečiadienis, 22 liepos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Žinios » Palanga » Lietuvos čempionate Palangoje – pasaulio rekordininkas Mykolas Alekna, už Atlanto žibanti Gabija Galvydytė ir kiti geriausi šalies lengvaatlečiai

Lietuvos čempionate Palangoje – pasaulio rekordininkas Mykolas Alekna, už Atlanto žibanti Gabija Galvydytė ir kiti geriausi šalies lengvaatlečiai

Paulius Liškauskas
2026-07-21
Įdomu, Laisvalaikis, Lankytinos vietos, Palanga, Sportas
Laikas: 4 min skaitymo
Mykolas Alekna/A. Pliadžio nuotr.

Mykolas Alekna/A. Pliadžio nuotr.

FacebookTwitterLinkedin

2026-ųjų Europos sporto miesto vardą pelniusi Palanga kviečia į laukiamiausią Lietuvos lengvosios atletikos renginį – nacionalinį čempionatą. Jis vyks jau ateinantį savaitgalį atnaujintame kurorto stadione. Varžybose išvysime kelis šimtus pajėgiausių šalies lengvaatlečių, tarp kurių – disko metikas, pasaulio rekordininkas Mykolas Alekna, už Atlanto žibanti bėgikė Gabija Galvydytė, į geriausią formą karjeroje grįžtantis ieties metikas Edis Matusevičius. Visi jie jau užsitikrino vietą rugpjūtį vyksiančiame Europos čempionate, kiti būtent Palangoje bandys tai padaryti. Kaip tik liepos 26-oji – paskutinė atrankos diena.

Nepalaužiamas talentas

Neįtikėtinas M. Aleknos sugrįžimas po skaudžios traumos pastaraisiais mėnesiais tapo viena pagrindinių ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio lengvosios atletikos temų. Kai 23-ejų lengvaatletis kovo mėnesį treniruotės metu susiplėšė krūtinės raumenį, buvo prognozuojama, kad sugrįžimas į didįjį sportą įvyks po pusmečio ar net vėliau. Visgi jau po trijų mėnesių Mykolas Alekna varžybose Estijoje diską nusviedė net 70,60 m, o netrukus triumfavo ir Judžine (JAV) vykusiame „Deimantinės lygos“ etape, įrankį nuskraidinęs dar toliau – 71,06 m.

Įdomupaskaityti

Į Palangą grįžta praėjusiais metais daug dėmesio sulaukęs ir begalę emocijų dovanojęs „Sportland“ vaikų bėgimas

Į Palangą grįžta praėjusiais metais daug dėmesio sulaukęs ir begalę emocijų dovanojęs „Sportland“ vaikų bėgimas

2026-07-22
Šiaulių Rėkyvos kultūros namai minės 75-metį bendruomenės šventėje „Rėkyvos karpis“

Šiaulių Rėkyvos kultūros namai minės 75-metį bendruomenės šventėje „Rėkyvos karpis“

2026-07-22

Sportininko sugrįžimą jau šį savaitgalį galės išvysti ir sirgaliai gimtinėje. M. Alekna sako, jog šis startas visada labai laukiamas. „Kadangi jau galiu sportuoti ir traumos padarinių nebejaučiu, visada noriu bent kartą per metus startuoti ir Lietuvoje. Palangoje susirenka daug žmonių, sulaukiu didelio palaikymo, be to, čia yra ir sąlygos fiksuoti gerus rezultatus. Man tai bus puikus testas prieš Europos čempionatą, bet, žinoma, norisi ir laimėti, nes konkurencija tikrai bus“, – sako pasaulio rekordininkas. Jam iššūkį Palangoje mes brolis Martynas, taip pat tituluotas šalies diskininkas Andrius Gudžius, tad žiūrovai turės galimybę išvysti aukščiausio lygio pasirodymus.

„Deimantinės lygos“ spindesys ir namų sienos

Veiksmo netrūks ir bėgimo takuose. Ten bene ryškiausiai gali suspindėti Gabijos Galvydytės žvaigždė. Oregone (JAV) gyvenančios ir besitreniruojančios bėgikės sezonas klostosi išties įspūdingai – ji dukart startavo „Deimantinėje lygoje“, abu kartus pagerino Lietuvos rekordus (1500 m ir mylios), tapo pirmąja Lietuvos moterimi istorijoje, 1500 m įveikusia greičiau nei per 4 minutes, susižėrė pergalių įvairiose komercinėse varžybose.

Paklausta, kaip pati vertina sezoną, 26-erių lengvaatletė neslepia šypsenos, o kartu prabyla apie treniravimosi pokyčius. „Savo sezoną vertinu tikrai gerai. Labai džiaugiuosi, kad pavyko debiutuoti „Deimantinėje lygoje“, ten bėgti greitai ir pagerinti kelis Lietuvos rekordus. Labai tikiuosi, kad ši nauja patirtis atvers dar daugiau durų ir ateityje. Šiemet darome kiek kitokį pasiruošimą – daugiau treniruojamės, mažiau startuojame. Man tai – naujas dalykas, tad labai džiaugiuosi, kad pavyksta rodyti aukštus rezultatus intensyviai dirbant. Dar turbūt nesu sezono viduryje tiek dirbusi ir kartu dalyvavusi varžybose“, – sezono ypatumais dalijasi daugkartinė Lietuvos rekordininkė ir čempionė, Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyvė.

Kadangi gimtinėje ji – retas svečias, kiekvieną startą čia sako vertinanti dar labiau. „Man labai patinka grįžti į Palangą – tai tikrai smagi vieta dalyvauti ir būti. Smagu, kad ten atvyksta ir mano šeima, sulaukiu ir kitų lengvaatlečių bei sirgalių palaikymo. Gera bėgti tarp saviškių. Labai laukiu ir labai tikiuosi, kad tas visas palaikymas ir smagi atmosfera padės bėgti greitai“, – sako G. Galvydytė. Ji Lietuvos čempionate startuos savo mylimoje 800 bei 400 m distancijose – pastarąją, kaip pati sako, pasirinko norėdama paeksperimentuoti, pasitikrinti, kaip greitai gali bėgti. Visgi pagrindinis dėmesys – 800 m rungčiai.

Po Lietuvos čempionato ji su treneriu Justinu Beržanskiu liks Palangoje, kur ruošis rugpjūčio 10-16 d. Birmingame (JK) vyksiančiam Europos čempionatui. Sportininkė yra įvykdžiusi 800 ir 1500 m rungčių normatyvus.

Ypatinga vieta

Vietą Senojo žemyno pirmenybėse visai neseniai užsitikrino ir ieties metikas Edis Matusevičius. Jis būtent Palangos stadione vykusiose „Cosma Cup“ varžybose birželio viduryje įrankį nuskraidino 83,65 m ir įvykdė Europos čempionato normatyvą, siekiantį lygiai 83 m. Beje, taip pat Palangoje 30-metis lengvaatletis dar 2019 m. pasiekė iki šiol tebegyvuojantį Lietuvos rekordą – 89,17 m. Sportininkas pripažįsta, kad grįžti į Palangą visada gera.

„Varžytis Palangoje tikrai patinka, nes dažniausiai būna puikus oras, puikus palaikymas. Taip pat kartais užpučia ir koks palankus vėjo gūsis…“ – juokiasi E. Matusevičius. Visgi jis priduria, kad itin aukštų tikslų čempionatui šįsyk nekelia dėl intensyvaus varžybų tvarkaraščio. „Per čempionatą bus praėjusios vos kelios dienos nuo komercinių varžybų, tad nežinau, kaip būsiu pailsėjęs… Svarbiausia – permesti 80 metrų“, – tikslus apibendrina lengvaatletis.

Būtent 80 metrų ribą tituluotam Lietuvos ieties metikui šiame sezone pavyksta peržengti beveik visose varžybose, tai, paties teigimu, džiugina. „Sezonas tikrai neblogas. Metimai stabilūs, forma tikrai nebloga. Visgi jaučiu, kad galiu mesti dar toliau, tad tikiuosi, kad geriausi metimai bus Europos čempionate. Ten tikiuosi patekti į finalą, o pastarajame atiduoti viską, ką galiu, kaip ir Romoje 2024 m. vykusiose pirmenybėse (red. tąsyk E. Matusevičius užėmė 4 vietą)“, – lūkesčiais dalijasi sportininkas.

Palangoje varžysis ir bėgikai Gediminas Truskauskas, Modesta Justė Morauskaitė, Simas Bertašius, trišuolininkės Diana Zagainova, Dovilė Kilty, Aina Grikšaitė, šuolininkė su kartimi Rugilė Miklyčiūtė bei daugybė kitų geriausių šalies lengvaatlečių. Varžybos penktadienį ir šeštadienį prasidės 15 val., sekmadienį – 10.30 val. Šeštadienį, be kita ko, vyks Vaikų 400 metrų bėgimas, kuriame išbandyti jėgas galės visi vaikai iki 12 metų, o jiems kompaniją palaikys tituluoti Lietuvos lengvaatlečiai. Įėjimas į Palangos stadioną – nemokamas.

Šaltinis: Palangos miesto savivaldybė
DalintisDalintis

Panašios naujienos

M.Echodas keliasi į Klaipėdą
Klaipėda

Klaipėdos „Neptūno“ gretas sustiprino Martynas Echodas

2026-07-22
Po atkeltų 32-ojo TOPLYGOS turo rungtynių FA „Šiauliai“ lieka turnyro lentelės dugne
Sportas

Po atkeltų 32-ojo TOPLYGOS turo rungtynių FA „Šiauliai“ lieka turnyro lentelės dugne

2026-07-22
Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga pristato trijų tinklalaidžių ciklą „Kas, jeigu rytoj?“
Įdomu

Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga pristato trijų tinklalaidžių ciklą „Kas, jeigu rytoj?“

2026-07-21
Šilalės  miesto gimtadienio vienu laukiamiausių renginių taps automobilių sporto varžybos „NEO Rally Šilalė 2026“
Kultūra

Šilalės  miesto gimtadienio vienu laukiamiausių renginių taps automobilių sporto varžybos „NEO Rally Šilalė 2026“

2026-07-20
Šiauliuose – jubiliejinės 15-osios dviračių lenktynės
Laisvalaikis

Šiauliuose – jubiliejinės 15-osios dviračių lenktynės

2026-07-20
Telšių „Džiugas“ pirmą kartą pasiekė pergalę namuose prieš Gargždų „Bangą“
Naujienos

Telšių „Džiugas“ pirmą kartą pasiekė pergalę namuose prieš Gargždų „Bangą“

2026-07-20
Jūros šventėje – pagarba jūrinėms tradicijoms, speciali neofreska ir jūriniai pokalbiai su Ramūnu Zilniu
Klaipėda

Jūros šventėje – pagarba jūrinėms tradicijoms, speciali neofreska ir jūriniai pokalbiai su Ramūnu Zilniu

2026-07-20
FA „Šiauliai“
Šiauliai

Korekcijos FA „Šiauliai“ sudėtyje perėjimų lango metu

2026-07-20
Palangoje pasiektas Baltijos šalių decibelų rekordas – automobilio garso sistema sugeneravo 170,21 dB
Įdomu

Palangoje pasiektas Baltijos šalių decibelų rekordas – automobilio garso sistema sugeneravo 170,21 dB

2026-07-19
Palangos miesto savivaldybės atstovai dalyvaus bendrame valstybiniame švietimo veiklos audite
Aktualijos

Palangos miesto savivaldybės atstovai dalyvaus bendrame valstybiniame švietimo veiklos audite

2026-07-19

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Šiauliai sulaukė tarptautinio įvertinimo – tapo UNESCO besimokančiu miestu

Šiauliai sulaukė tarptautinio įvertinimo – tapo UNESCO besimokančiu miestu

2026-07-22
Erasmus+ projektas „Tiltai, vedantys į darną ir gerovę“ („Building Bridges with Holistic Well-being“) – metai, kupini augimo, bendrystės ir naujų patirčių

Šiaulių sporto gimnazija dalyvavo Erasmus+ projekte „Tiltai, vedantys į darną ir gerovę“

2026-07-22
Egzaminas

Kelmės rajono ugdymo įstaigų abiturientų valstybinių brandos egzaminų rezultatai

2026-07-21
Kelio remontas

„Via Lietuva“ pradeda magistralinio kelio A11 Šiauliai–Palanga ruožo atnaujinimą Telšių rajone

2026-07-21
Personalinė Dainiaus Liškevičiaus paroda „Pelėda, šventovė ir judantysis“ Akmenės kultūros namuose

Personalinė Dainiaus Liškevičiaus paroda „Pelėda, šventovė ir judantysis“ Akmenės kultūros namuose

2026-07-21
Kelmės rajone prasidėjo penktoji vasaros stovykla vaikams iš miesto Ukrainoje – Novovolynsko

Kelmės rajone prasidėjo penktoji vasaros stovykla vaikams iš miesto Ukrainoje – Novovolynsko

2026-07-21

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Daugiau naujienų nėra

Naujausi

„Gargždų“ priekinę liniją sustiprino A. Mikalauskas

„Gargždų“ priekinę liniją sustiprino puolėjas A. Mikalauskas

2026-07-22
Vaidas Žagūnis. Atsinaujinęs naftos kainų šokas vėl išbando Lietuvos verslo pasitikėjimą

Vaidas Žagūnis. Atsinaujinęs naftos kainų šokas vėl išbando Lietuvos verslo pasitikėjimą

2026-07-22
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.