Magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga netrukus prasidės dar vieno nusidėvėjusio ruožo atnaujinimas – „Via Lietuva“ pradeda paprastojo remonto darbus beveik 7,3 km ilgio atkarpoje Telšių rajone. Įgyvendinus projektą bus atnaujinta kelio danga, modernizuotos autobusų stotelės, pagerinta vandens nuvedimo sistema ir eismo saugos infrastruktūra.
Projektą įgyvendins viešąjį pirkimą laimėjusi AB „Eurovia Lietuva“. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 6 mln. eurų su PVM, o darbus planuojama baigti iki 2027 metų vasaros.
„Šiemet didžiausią dėmesį skiriame automagistralėms ir magistraliniams keliams, kuriais kasdien važiuoja didžiausi transporto srautai. A11 yra vienas pagrindinių kelių į Lietuvos pajūrį, todėl jo būklė svarbi tiek regionų gyventojams, tiek poilsiautojams ir verslui. Nuosekliai atnaujindami labiausiai nusidėvėjusius ruožus siekiame, kad kelionės šiuo keliu būtų saugesnės ir patikimesnės“, – sako „Via Lietuva“ generalinis direktorius Martynas Gedaminskas.
Remontuojamas kelio ruožas eina per Kiršių ir Eigirdžių vietoves Telšių rajono savivaldybėje. Esama kelio danga šiame ruože yra stipriai nusidėvėjusi – joje nustatyta išilginių ir skersinių plyšių, provėžų bei tinklinių įtrūkimų, todėl važiuoti juo yra nepatogu. Remonto metu bus atnaujinti dangos sluoksniai, sutvarkytos vietinės deformacijos ir pagerintos kelio eksploatacinės savybės.
Taip pat bus atnaujinta eismo saugos infrastruktūra – perstatomos ir atnaujinamos esamos saugumo salelės, o 55,643 ir 57,263 km bus įrengtos naujos iškiliosios saugumo salelės. Pagal poreikį bus įrengti nauji arba perstatyti esami kelio ženklai, atnaujinti signaliniai stulpeliai bei pakoreguoti apsauginiai atitvarai.
Šaltinis:
Via Lietuva

























