Šilutės rajono savivaldybėje lankėsi Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Lietuvos aplinkos apsaugos investicinio fondo (LAAIF) direktorius Virginijus Šmigelskas, ministerijos vyriausioji patarėja Vilma Karosienė ir Ministro patarėja Simona Liaudanskytė.
Ministras išskyrė prioritetines sritis, kurioms bus kreipiamas ypatingas dėmesys: renovacijos procesas, atliekų tvarkymas, vandentvarka. Jis pažymėjo, kad pradedamas antrasis renovacijos procesas ir tikimasi aktyvesnio šio projekto įgyvendinimo bei aktyvesnio visuomenės dalyvavimo. Daugiausiai problemų šiuo metu turima organizuojant atliekų tvarkymą, nes nėra vieningos tvarkos – skirtingi regionai už atliekų tvarkymą moka skirtingus mokesčius. „Ministerijos tikslas – parengti vieningą metodiką ir siekti esminių susitarimų su atliekas tvarkančiomis įmonėmis“, – teigė Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Vandentvarkos projektams regiono savivaldybės turės susitarti tarpusavyje. Lėšos bus skirstomos šiuo atveju Klaipėdos regiono plėtros taryboje, todėl bus būtinas bendras visų savivaldybių sutarimas ir kompromiso ieškojimas.
LAAIF direktorius Virginijus Šmigelskas pristatė Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje įgyvendintus projektus: ABF „Šilutės Rambynas“, AB „Biofuture“, AB „Šilutės baldai“, UAB „Šilutės vandenys“, VšĮ „Šilutės ligoninė“ bei Šilutės rajono savivaldybės projektas „Antrinių žaliavų konteinerių pirkimas“, kuriais siekiama mažinti aplinkos taršą.
Įvykusio susitikimo su Šilutės r. savivaldybės vadovais, administracijos darbuotojais ir Šilutės bendruomenės atstovais metu buvo pateikiami probleminiai klausimai apie policijos pareigūnų ir aplinkos apsaugos pareigūnų aktyvesnį bendradarbiavimą, bendrą patruliavimą, kad poilsiautojai galėtų jaustis saugūs, o nedrausmingieji būtų drausminami ir baudžiami (šias problemas pateikė Šilutės policijos viršininkas Sigitas Mikutavičius). Tarybos narys Algirdas Gečas pateikė savo nuomonę ir pastebėjimus dėl įmonės „Biofuture“ taršos ir Šyšos upės ekologinės situacijos. Taip pat buvo domėtasi aplinkos apsaugos pareigūnų darbo organizavimu. Ministras informavo, kad pareigūnai visada turi budėti ir reaguoti į pranešimus apie daromą žalą, jei atostogaujama ar yra kitos nenumatytos aplinkybės, į pranešimą turi reaguoti kaimyninių regionų pareigūnai. Inspektoriai yra aprūpinti visa reikalinga įranga, kad darbas būtų atliekamas kokybiškai, tad trūksta tik darnaus bendradarbiavimo. Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Nausėda domėjosi ministro įsakymo vykdymu dėl šernų populiacijos mažinimo, kadangi didelė dalis ūkininkų pasėlių yra sunaikinama šių gyvūnų. Ministras informavo, kad šernų daroma žala yra kompensuojama pačių medžiotojų būrelių ir jie yra įpareigoti vykdyti Ministro įsakymą. Taip pat buvo atsakoma į daugelį kitų pateiktų klausimų apie leidimų išdavimą, draudimus. Ministras pažymėjo, kad viskas turi būti atliekama, kaip nurodyta galiojančiuose teisės aktuose, jei pastebimi pertekliniai informacijos ar duomenų reikalavimai, kviečiama informuoti ministerijos atstovus ir atitinkamos taisyklės, tvarkos ar teisės aktai bus peržiūrimi.
Po susitikimo savivaldybėje svečiai kartu su savivaldybės vadovais ir Šilumos tinklų atstovu Vygantu Kamarausku vyko apžiūrėti renovuojamų daugiabučių, susitiko su gyventojais, domėjosi esama situacija, trūkumais. Netinkamai renovacijos procesą vykdžiusios įmonės privalės sutvarkyti visus trūkumus ir atlikti darbus kokybiškai. Išklausė ir nemažai džiugių atsiliepimų apie puikiai atliekamus renovacijos darbus bei puikius specialistus. Taip pat buvo lankomasi Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje ir VšĮ Šilutės ligoninėje, kuriose bus vykdomi energetiniai projektai, finansuojami iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicinio fondo (LAAIF), bei apžiūrėta Vainuto gimnazija, kurioje vykdomas energetinis projektas, finansuojamas iš minėto fondo.
„Šilutės žinios.lt“