Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Trečiadienis, 27 gegužės
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Žinios » Kretinga » Artėjant rugsėjui Kretingos rajono savivaldybės vadovai apsilankė rajono mokyklose ir darželiuose

Artėjant rugsėjui Kretingos rajono savivaldybės vadovai apsilankė rajono mokyklose ir darželiuose

Žemaitijos gidas
2017-08-27
Įdomu, Kretinga
Laikas: 3 min skaitymo
FacebookTwitterLinkedin

Kretingos rajono savivaldybės vadovai meras Juozas Mažeika, jo pavaduotoja Danutė Skruibienė ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas kartu su rajono tarybos Švietimo komiteto pirmininke Jūrate Sofija Laučiūte bei Švietimo skyriaus vedėju Antanu Sungaila rugpjūčio 23 dieną lankė rajone esančias mokyklas bei darželius. Pagrindinis savivaldybės rūpestis – kad naujuosius mokslo metus įstaigos pradėtų ugdymui tinkamai paruoštose, sutvarkytose patalpose, todėl savivaldybės vadovai norėjo apžiūrėti klases ir kitas erdves, į kurias po vasaros atostogų susirinks mokiniai bei patys mažiausi rajono gyventojai, su mokyklų vadovais ir administracijų darbuotojais aptarti jau atliktus ir tebevykdomus darbus.

Didesni ar mažesni remonto darbai šią vasarą vyko beveik visose rajono mokyklose ir darželiuose – kaip ir kasmet savivaldybė iš biudžeto skyrė lėšų įstaigų einamojo remonto darbams atlikti, šiemet tam tikslui buvo paskirstyta 20 tūkst. eurų. Papildomai, 51,6 tūkst. eurų biudžeto lėšų buvo skirta įstaigoms pagal jų pateiktą poreikį, iš kurių, pavyzdžiui, Vydmantų lopšeliui-darželiui „Pasagėlė“ virtuvės įrangai įsigyti – per 5 tūkst. eurų, apie 1,4 tūkst. eurų – Vydmantų gimnazijai metaliniam garažui įsirengti, 2 tūkst. eurų – Salantų lopšeliui-darželiui „Rasa“ miegamosioms lovelėms įsigyti.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus V. Domarko, mokyklų remonto darbams lėšų buvo skirta ir iš biudžete patvirtintos priemonės „Galimybių vykdyti nenumatytas priemones užtikrinimas“ – 15,4 tūkst. eurų, iš jų rajono įstaigoms: 1 tūkst. eurų – Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro nuotekų kanalizacijos remontui, Kurmaičių pradinei mokyklai lauko pavėsinei įrengti – 2 tūkst. eurų.

Rajono tarybos sprendimais papildomai iš savivaldybės biudžeto skirta dar 124,5 tūkst. eurų, iš jų: ikimokyklinio ugdymo patalpų įrengimui Darbėnų gimnazijoje – 21,2 tūkst. eurų, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro stogo remontui – 26,3 tūkst. eurų, dar 9,4 tūkst. eurų – kultūros skyriaus patalpoms šiame daugiafunkciame centre įrengti ir aktų salei suremontuoti, Kurmaičių pradinės mokyklos stogo remontui – 38,9 tūkst. eurų.

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos sporto salėje įrengta ventiliacija, sutvarkytos tiek ikimokyklinio, tiek ir priešmokyklinio ugdymo patalpos.

Apšiltintas Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro fasadas, pamatai ir stogas, paruoštos erdvės priešmokyklinukams, mokykloje šiuo metu įrenginėjamos patalpos kultūros skyriui.

Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje atidaroma ketvirta mišri ikimokyklinio ugdymo grupė 2-3 metų amžiaus vaikams.

Vydmantų gimnazijoje šiuo metu įrenginėjamas naujas, platesnis šaligatvis ir aplink mokyklą vedantis takelis, pastatytas naujas metalinis garažas mokyklos automobiliui ir turimai aplinkos tvarkymo technikai. Artimiausiuose mokyklos planuose – ir įvažiavimo į garažą bei aikštelės dviračiams statyti įrengimas, taip pat norima sutvarkyti lauko laiptus.

Vydmantų lopšelyje-darželyje „Pasagėlė“ sutvarkyti sanitariniai mazgai, atnaujintos vaikų miegamosios patalpos, įrengtos spintelės rūbinėse. Šiuo metu iš savivaldybės skirtų lėšų darželyje įrenginėjama ir šiuolaikiška virtuvė.

Savivaldybės meras J. Mažeika pasidžiaugė, kad visose rajono ugdymo įstaigose pasirengimo naujiems mokslo metams darbai vyksta sklandžiai, daugelis mokyklų įsigijo ir naujų baldų, mokymo priemonių, tačiau labiausiai neramina Salantų gimnazijos, kurios remonto darbai finansuojami ne iš savivaldybės, o iš valstybės biudžeto lėšų, situacija. Iš valstybės investicijų programos (VIP) kasmet skiriamos nedidelės lėšos neleidžia užbaigti šios mokymo įstaigos kapitalinio remonto darbų.

Šiais metais Salantų gimnazijos kapitalinio remonto darbams tęsti skirta 330 tūkst. eurų VIP lėšų, iš kurių naujai parinktas rangovas dar šią savaitę turėtų pradėti remontuoti dalį pagrindinio pastato vidaus patalpų. Remonto darbus planuojama vykdyti keliais etapais, kad kuo minimaliau būtų trukdoma ugdymo procesui. Per artimiausius tris mėnesius šioje gimnazijoje suplanuota atlikti chemijos, fizikos, informatikos kabinetų, koridorių, aktų salės, remontą, sudėti naujas duris, atlikti lubų ir sienų apdailą, įrengti naujas grindis, sanitarinius mazgus, remontuojamose patalpose įrengti dalį priešgaisrinės, apsauginės signalizacijos, vėdinimo sistemą gimnazijos aktų salėje bei atlikti ankstesnio rangovo neužbaigtą pastogės, esančios virš gimnazijos ketvirto aukšto, apšiltinimą.

Salantų gimnazijos pagrindinio pastato vidaus patalpų remonto darbams visiškai užbaigti papildomai reikėtų dar 780 tūkst. eurų, todėl jau yra numatyti strateginiai žingsniai, siekiant Švietimo ir mokslo ministerijai įrodyti trūkstamų lėšų būtinumą.

Rodydami suremontuotas, dar kvepiančias dažais klases, kabinetus, sporto sales ir kitas atnaujintas mokyklų patalpas, aplankytų įstaigų vadovai džiaugėsi, kad kasmet jose vis gražiau, jaukiau, nors spręstinų dalykų liko: kai kurioms yra poreikis atnaujinti baldus, pakeisti elektros instaliaciją, trūksta žoliapjovės, porai ikimokyklinio ugdymo grupių vaikų žaidimų aikštelių trūksta tvorų, kurių reikia vaikų saugumui pagal patvirtintas higienos normas užtikrinti, ir kt.

Savivaldybės vadovai akcentavo, kad mokyklų vadovų išsakytas problemas laiko savo rūpesčiu ir artimiausiu metu ieškos būdų bei galimybių joms išspręsti. Pagyrė įstaigų vadovus, kurie racionaliai naudojo aplinkos lėšas bei smulkesnius remontus atliko iš gautos 2 procentų paramos nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Rugpjūčio 31 dieną rajono tarybai bus siūloma pritarti savivaldybės administracijos siūlymui dar šiemet skirti lėšų Darbėnų gimnazijos pastato remontui, atsiradusiems pogarantiniams trūkumams ištaisyti, taip pat – Vydmantų lopšelio-darželio „Pasagėlė“ laiptinės į rūsį ir sandėlio remontui atlikti.

Įdomupaskaityti

Europos muziejų naktį – ypatingos patirtys Palangos muziejuose

Europos muziejų naktį – ypatingos patirtys Palangos muziejuose

2026-05-23
Kretingos miesto Rotušės aikštėje vyks istorijos ir šiuolaikinio meno festivalis

Kretingos miesto Rotušės aikštėje vyks istorijos ir šiuolaikinio meno festivalis

2026-05-22

Artimiausiomis dienomis savivaldybės vadovai planuoja aplankyti ir Kretingos miesto ugdymo įstaigas.

Daugiau nuotraukų – https://www.facebook.com/kretinga.lt

Kretingos rajono savivaldybės informacija

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Kretingoje įrenginėjamas didžiausias Lietuvoje kalnų dviračių parkas
Aplinka

Kretingoje įrenginėjamas didžiausias Lietuvoje kalnų dviračių parkas

2026-05-22
Į pajūrį atvyksta tarptautinė šunų mylėtojų bendruomenė
Aplinka

Į pajūrį atvyksta tarptautinė šunų mylėtojų bendruomenė

2026-05-22
Tarptautinis Mažeikių meno festivalis – kviečia bliuzo vakaras
Įdomu

Klaipėdos kultūros įstaigos vilniečiams pristatys renginį „Linkiu tau Klaipėdos“

2026-05-21
Tarptautinis jaunimo demokratijos festivalis „Europa 2050“ Kretingoje
Aktualijos

Tarptautinis jaunimo demokratijos festivalis „Europa 2050“ Kretingoje

2026-05-20
Burgeris
Įdomu

Skysti pipirai ir kepsniai kosmose: kaip atrodo astronautų kasdienis meniu?

2026-05-20
Šiauliuose ketvirtą kartą vyks festivalis „Teatrodromas“
Įdomu

Šiauliuose ketvirtą kartą vyks festivalis „Teatrodromas“

2026-05-18
Gegužės 19 d. Klaipėdos kultūros fabrike lankysis finansų ministras Kristupas Vaitiekūnas
Aktualijos

Gegužės 19 d. Klaipėdos kultūros fabrike lankysis finansų ministras Kristupas Vaitiekūnas

2026-05-16
Skuodo rajono savivaldybė kviečia teikti paraiškas 2026 metų Sporto projektų dalinio finansavimo konkursui
Įdomu

Paskutinį gegužės šeštadienį – Kretingos rajono sporto šventė Kurmaičiuose

2026-05-16
Šiauliuose vyks XXV jubiliejinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant rubežiaus“
Įdomu

Šiauliuose vyks XXV jubiliejinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis „Ant rubežiaus“

2026-05-14
Kraštiečiai kviečiami kartu švęsti Gargždų miesto gimtadienį
Įdomu

Kraštiečiai kviečiami kartu švęsti Gargždų miesto gimtadienį

2026-05-14

Skaitomiausia

Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje
Aktualijos

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei
Įdomu

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?
Įdomu

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25
Festivalyje „Myliu Palangą“ – Monika Liu, „Free Finga“, „Katarsis“ ir trys dienos nemokamų renginių
Laisvalaikis

Festivalyje „Myliu Palangą“ – Monika Liu, „Free Finga“, „Katarsis“ ir trys dienos nemokamų renginių

2026-05-25
Šiltnamis
Naujienos

Kaip kovoti su piktžolėmis šiltnamyje?

2025-05-08

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Jurbake atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai

Jurbake atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai

2026-05-27
Dėl negalios vertinimo galima kreiptis į Asmens su negalia teisių apsaugos agentūrą

Informacinių technologijų įrankis STASIS informacija teikiantiems paslaugas neįgaliems žmonėms

2026-05-27
Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“ kviečia mėgautis muzika ir kūryba

Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“ kviečia mėgautis muzika ir kūryba

2026-05-27
Šiaulių mieste vyksta pavojingųjų atliekų surinkimo akcija

Šiaulių mieste vyksta pavojingųjų atliekų surinkimo akcija

2026-05-27
Klaipėdos Atgimimo aikštėje atnaujinami darbai

Klaipėdos Atgimimo aikštėje atnaujinami darbai

2026-05-27
Gargždai gimtadienį švęs visą savaitę: žvaigždžių koncertai, parodos ir įtraukiančios veiklos

Gargždai gimtadienį švęs visą savaitę: žvaigždžių koncertai, parodos ir įtraukiančios veiklos

2026-05-27

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14

Naujausi

Jurbake atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai

Jurbake atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai

2026-05-27
Dėl negalios vertinimo galima kreiptis į Asmens su negalia teisių apsaugos agentūrą

Informacinių technologijų įrankis STASIS informacija teikiantiems paslaugas neįgaliems žmonėms

2026-05-27
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.