Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Trečiadienis, 24 birželio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Įdomu » Aukštadvario „Rudens jomarkas – 2015“ visiems linkėjo pilnų aruodų

Aukštadvario „Rudens jomarkas – 2015“ visiems linkėjo pilnų aruodų

Paulius Liškauskas
2015-10-09
Įdomu
Laikas: 4 min skaitymo
FacebookTwitterLinkedin

Saulėtam, margaspalviam  rudeniui įsibėgėjus, pietryčių Lietuvos ežerų apsuptas gražuolis Aukštadvaris sukvietė į triukšmingą tradicinį renginį ,,Rudens jomarkas – 2015“.

Mugė (organizatorių vadinama senoviškai – jomarku), rengiama daugiau kaip dešimtmetį, tapo aukštadvariečių tradiciniu renginiu. Ją organizuojame nuo  2003-ųjų, vos pradėjus veikti juridiškai įregistruotai Aukštadvario bendruomenei.  Iš pradžių mugė buvo rengiama Aukštadvario žemės ūkio mokyklos skverelyje. Bėgant metams, augo ne tik ūkininkų užaugintų gėrybių gausa, bet ir amatininkų, vietinių mezgėjų, nėrėjų noras pademonstruoti savo darbus.

Šiandien Aukštadvario  mugė pilna ne tik ūkininkų, sodininkų, verslininkų gėrybių, bet ir seniūnijos įstaigų kiemelių išradingumo,  meno kolektyvų pasirodymų. O dalyvių patogumui mugė persikėlė į naujai renovuotą Aukštadvario miestelio aikštę.

Spalio 3 dienos rytą Aukštadvario seniūnijos gaspadoriams – seniūnei Jadvygai Dzencevičienei ir bendruomenės pirmininkui Vytautui Zalieckui, iškilmingai paskelbus  mugės pradžią, buvo pristatyti svečiai:  Seimo narė Dangutė Mikutienė, Trakų rajono merės patarėja Dominyka Dubauskaitė, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai – Gelena  Drungilienė, Virginija Vainauskaitė, Andrej Prokofjev, Inesa Kurpiuvienė, V. Zalieckas. Svečių sveikinimus, palinkėjimus palydėjo Yamaha  muzikos mokyklos Aukštadvario klasės mokinių Ainės Petkūnaitės ir Ūlos Beliukevičiūtės atlikti muzikiniai kūriniai (vadovė Asta Mačėnė).

Po oficialios dalies toliau šventinę nuotaiką kūrė meno kolektyvų pasirodymai.  Populiariosios muzikos dainas atliko kaunietis Vidmantas Miežinskas, tautinius šokius šoko Lentvario  jaunimo liaudiškų šokių grupė ,, Jaunimėlis“ (vadovė Rimutė Blikertienė), grojo svečiai iš Zarasų rajono Suvieko seniūnijos – tradicinė muzikos kapela ,, Cinkelis“(vadovė Diana Kvarčinskaitė).

Šventės dalyvius ypač nustebino Bijūnų kaimo jaunuolių sporto grupės ,,Gatvės gimnastai“  (vadovas Lukas Blaževičius) pasirodymas. Šie jaunuoliai žavi ne tik fizine jėga, gebėjimu valdyti kūną, bet ir vidine kultūra, nuoširdumu. Jais didžiavosi  ir džiaugėsi ne tik Bijūnų bendruomenė,  jų tėveliai, bet ir kupina smalsių žiūrovų Aukštadvario miestelio aikštė.

Prasidėjus tikrajam mugės šurmuliui, viliojo Aukštadvario žemės ūkio mokyklos verdamos grybų sriubos bei Bijūnų bendruomenės kepamų bulvinių blynų kvapai ir kūrybingai įrengti kiemeliai. Visus šventės lankytojus privertė stabtelti Čižiūnų socialinių paslaugų centro išradingai  įrengtas ,,Senukų kiemelis“, kuriame, pasipuošę gėlėtomis skrybėlėmis, sukosi bene visi socialinio paslaugų centro darbuotojai (direktorė Irena Kalkienė). Ypatingais keptais grybais, liaudiškai vadinamais „bezdukais“, sveriančiais iki 20 kg, vaišino išradinga socialinė darbuotoja Jolita Jūkovič. O mugės sceną puošė nepaprastai spalvinga Veronikos ir Raimondo Pilipavičių išaugintų jurginų puokščių paroda.

Įdomupaskaityti

Liepos 6 d. Kretingos dvaro vandens malūno slėnyje – kūdikių ropojimo varžybos

Liepos 6 d. Kretingos dvaro vandens malūno slėnyje – kūdikių ropojimo varžybos

2026-06-23
Everesto viršūnę pasiekęs lietuvis Tomas: dvi valandas leidosi be deguonies, o 8790 metrų aukštyje peržengė mirusio žmogaus kūną

Everesto viršūnę pasiekęs lietuvis Tomas: dvi valandas leidosi be deguonies, o 8790 metrų aukštyje peržengė mirusio žmogaus kūną

2026-06-22

Šventės metu buvo įteiktos padėkos: Yamaha muzikos mokyklos mokytojai A. Mačėnei, Bijūnų bendruomenės sporto grupei ,, Gatvės gimnastai“(vadovas L. Blaževičius), Bijūnų bendruomenei  (tarybos pirmininkė Irena Stankevičienė), Aukštadvario bendruomenės nariams V. ir R. Pilipavičiams, ūkininkams Stasei ir Marijonui Mikulskams, Aukštadvario žemės ūkio mokyklai  (direktorius Jonas Kazlauskas), šios mokyklos Amatų centrui (vadovė Milda Leščinskytė) ,Čižiūnų socialinių paslaugų centrui (direktorė I. Kalkienė), Lentvario jaunimo liaudiškų šokių grupei  „Jaunimėlis“(vadovė R.ė Blikertienė), Zarasų kultūros centro Suviekų padalinio tradicinės muzikos kapelai  ,, Cinkelis“( vadovė D. Kvarčinskaitė), Suvieko seniūnijos seniūnui Gintautui Altanui, kuris atvyko kartu su kapela.

Šįmetėje mugėje buvo įteiktos ne tik padėkos, bet ir nominacijos. O jų būta tokių: „Metų ūkininkas“ – Aukštadvario seniūnijos Bijūnų seniūnaitijos ūkininkas Marijonas Stasiūnas, „Metų NVO“  – asociacija ,,Aukštadvario senjorai“  (tarybos pirmininkė Nijolė Šeškuvienė), „Metų sodyba“– ūkininkai Ala ir Juozas Kubekai iš Aukštadvario, „Metų staigmena“– Aukštadvario gimnazija (direktorius Arūnas Valančiauskas), „Metų kultūros reiškinys“ – Aukštadvario mokyklos-darželio    ,,Gandriukas“ teatriukas (režisierė Snieguolė Daugirdienė), „Metų šauniausio projekto rėmėjas“ –  Trakų kredito unija (administratorius Almantas Urbelis),  „Metų  rėmėjai“ – ūkininkai Sigita ir Edmundas Malijauskai. Po to buvo pristatytas jau baigiamas vykdyti asociacijos „Aukštadvario senjorai“ projektas „Aukštadvario seniūnijos šeimų socialinių įgūdžių ugdymas ir finansinio švietimo organizavimas“. Projekto dalyviams buvo įteikti specialiu užsakymu pagaminti  puodeliai su projekto dalyvių nuotraukomis.

Rudens mugė tikrai pavyko. Pardavėjai džiaugėsi, sėkmingai papildę savo pinigines, seniūnijos gyventojai ir atvykę svečiai – medeliais, dekoratyviniais krūmais ar gėlėmis pasipuošę savo sodybas ar  nusipirkę skanių sūrių, lašinių ar ekologiškai išaugintų daržovių, o šventės organizatoriai džiaugiasi mugės dalyvių darbštumu, išradingumu.

Nuoširdžiai dėkojame asociacijai „Aukštadvario senjorai“ už rankdarbius, vaistažoles, Aukštadvario gimnazijos biologijos mokytojai-metodininkei Janei Budrevičienei už parengtą vaistažolių parodą – stendą, Aukštadvario žemės ūkio mokyklai, Bijūnų bendruomenei ir Čižiūnų socialinių paslaugų centrui už įrengtų  kiemelių spalvingumą  ir savitumą. Tariame ačiū už  visokeriopą  pagalbą,  organizuojant tradicinę šventę, Aukštadvario žemės ūkio mokyklos  bendruomenei, rėmėjams: V. Kertenio firmai ,, Elektrėnų mėsa“,  ūkininkui V.  Zalieckui, verslininkams, prekiavusiems mugėje ir mums padovanojusiems suvenyrus – gėles, vaismedžius ir vaiskrūmius, skanių sūrių ir medaus.

Rudens auksu, branda padabinta šventė nušurmuliavo. Išsiskirstėme, tačiau liko malonūs įspūdžiai, geri prisiminimai. Linkime visiems pilnų aruodų, susiklausymo, bendravimo ir bendradarbiavimo bei tarpusavio paramos, kuriant gražesnį ir  brandesnį  gyvenimą Lietuvos kaime.

Jadvyga Dzencevičienė
Aukštadvario seniūnė

Teresė Mikutavičienė
Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio administratorė

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Kretingos rajone – didžiausias traktorių paradas Lietuvoje
Įdomu

Kretingos rajone – didžiausias traktorių paradas Lietuvoje

2026-06-20
Pagėgių savivaldybėje surengtos dvi pažintinės kelionės atrasti Mažosios Lietuvos paveldą
Įdomu

Pagėgių savivaldybėje surengtos dvi pažintinės kelionės atrasti Mažosios Lietuvos paveldą

2026-06-13
Vasarą Pamario galerijoje, Juodkrantėje – kūrybinės dirbtuvės su menininkais
Įdomu

Vasarą Pamario galerijoje, Juodkrantėje – kūrybinės dirbtuvės su menininkais

2026-06-11
Plenero „Saulės stulpai“ metu Šiauliuose iškils naujos šamoto skulptūros
Aplinka

Plenero „Saulės stulpai“ metu Šiauliuose iškils naujos šamoto skulptūros

2026-06-10
Telšiuose visuomenei pristatoma Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto Baigiamųjų darbų paroda
Įdomu

Telšiuose visuomenei pristatoma Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto Baigiamųjų darbų paroda

2026-06-09
Kretingos muziejus kviečia pažinčiai su Afrika ir Kretingos praeities liudijimais
Įdomu

Kretingos muziejus kviečia pažinčiai su Afrika ir Kretingos praeities liudijimais

2026-06-08
Mažeikių rajono Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje prasidėjo VII sakralinio meno ir paveldo simpoziumo ,, Versmės“ renginiai
Įdomu

Mažeikių rajono Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje prasidėjo VII sakralinio meno ir paveldo simpoziumo ,, Versmės“ renginiai

2026-06-08
Kretingos miesto ir šv. Antano atlaidų šventėje ypatinga iniciatyva – „Muzikinis autobusas“
Įdomu

Kretingos miesto ir šv. Antano atlaidų šventėje ypatinga iniciatyva – „Muzikinis autobusas“

2026-06-05
Mažeikių buvusioje geležinkelio stotyje surengta paroda
Įdomu

Mažeikių buvusioje geležinkelio stotyje surengta paroda

2026-06-02
Lietuvos valdovų ir Valdovų rūmų muziejaus gobelenai –  LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje
Įdomu

Lietuvos valdovų ir Valdovų rūmų muziejaus gobelenai – LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

2026-05-29

Skaitomiausia

Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje
Aktualijos

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei
Įdomu

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Blynai su špinatais
Receptai

Trys gardūs ir paprasti receptai su špinatais

2025-06-15
Kretingoje vyko centralizuoto šildymo sistemų partnerių susitikimas
Aktualijos

Kretingoje vyko centralizuoto šildymo sistemų partnerių susitikimas

2026-06-20
Kretingos rajono teritorijoje vyks karių orientacinis žygis
Krašto apsauga

Kretingos rajono teritorijoje vyks karių orientacinis žygis

2026-03-28

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Raseiniuose kviečia karaliaus teatras – festivalis „Trumpas teatro sujungimas“

Raseiniuose kviečia karaliaus teatras – festivalis „Trumpas teatro sujungimas“

2026-06-24
Mažeikiuose atsiras didesnės vaikų žaidimų aikštelės

Mažeikiuose atsiras didesnės vaikų žaidimų aikštelės

2026-06-24
Šiaulių iniciatyva peržengia savivaldybės ribas: tvarkoma valstybės prižiūrimo tako atkarpa

Šiaulių iniciatyva peržengia savivaldybės ribas: tvarkoma valstybės prižiūrimo tako atkarpa

2026-06-24
Į Šiaulius grįžo Tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkursas

Į Šiaulius grįžo Tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkursas

2026-06-24
Mažeikiuose įvyko trečiosios Didžiosios Joninės

Mažeikiuose įvyko trečiosios Didžiosios Joninės

2026-06-24
Liepos 2–18 d. Palangoje – Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis

Liepos 2–18 d. Palangoje – Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis

2026-06-24

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14

Naujausi

Nauja galimybė neregiams ir silpnaregiams – programėlė „GV filmai“

Nauja galimybė neregiams ir silpnaregiams – programėlė „GV filmai“

2026-06-24
Raseiniuose kviečia karaliaus teatras – festivalis „Trumpas teatro sujungimas“

Raseiniuose kviečia karaliaus teatras – festivalis „Trumpas teatro sujungimas“

2026-06-24
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.