Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Sekmadienis, 14 birželio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Žinios » Raseiniai » Bibliotekininkė iš Raseinių: „Skaitmeninės žinios vienai ūkininkei palengvino veiklą ūkininkaujant, o kitai senjorei leido padainuoti duetu su mėgstamu atlikėju“

Bibliotekininkė iš Raseinių: „Skaitmeninės žinios vienai ūkininkei palengvino veiklą ūkininkaujant, o kitai senjorei leido padainuoti duetu su mėgstamu atlikėju“

Paulius Liškauskas
2020-07-16
Gyvenimas, Įdomu, Raseiniai
Laikas: 4 min skaitymo
Dalia Rotmanienė ūkininkė antra iš kairės_bibliotekininkė Ona Smitrienė per vidurį

Dalia Rotmanienė ūkininkė antra iš kairės. Bibliotekininkė Ona Smitrienė per vidurį

FacebookTwitterLinkedin

Kartais tam, kad žmogus įgytų daugiau pasitikėjimo savimi, o jo gyvenimas pasikeistų į geresnę pusę, tereikia labai nedaug, pavyzdžiui, išmokti naudotis kompiuteriu. Tuo įsitikinusi Raseinių rajone gyvenanti ūkininkė Dalia Rotmanienė, kuriai įgytos skaitmeninio raštingumo žinios leido pačiai tvarkyti visus su ūkio veikla susijusius dokumentus, elektroniniu būdu bendrauti su klientais ir domėtis aktualiomis naujovėmis.

Ūkininkė Dalia sako, kad, kai atsirado poreikis išmokti naudotis kompiuteriu, kartu gimė ir abejonės, ar pavyks, tačiau jas nugalėti padėjo supratimas, kad be skaitmeninių įgūdžių išsiversti įmanoma nebus. „Anksčiau mano pagalbininkai buvo sūnūs, padėdavę visais skaitmeniniais klausimais. Jiems išvykus gyventi į užsienį supratau, kad man būtinai reikia žinių, jei noriu pati savarankiškai spręsti įvairius klausimus, o ne klausinėti aplinkinių ir nuolat prašyti jų pagalbos“, – pasakoja D. Rotmanienė.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje dirbanti Ona Smitrienė, vedanti gyventojams skaitmeninio raštingumo mokymus, sako nuolat susidurianti su atvejais, kaip suaugusių žmonių gyvenimai nusidažė naujomis spalvomis šiems įgijus skaitmeninių įgūdžių. „Didžioji dalis į mokymus nedrąsiai ateinančių mokinių iš jų išeina pasitikėdami savimi ir sakydami, kiek daug naudingų dalykų jiems iki šiol buvo nežinoma. Kiekvienas iš tokių dalyvių yra atskira sėkmės istorija, verta dėmesio ir pagarbos“, – sako O. Smitrienė.

Nemokamus projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus organizuojančios asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė sako, kad šiuose mokymuose jau dalyvavo beveik 60 tūkst. žmonių. Ji įvardija, kad vienas iš šio projekto tikslų – suteikiant vyresnio amžiaus žmonėms žinių, mažinti jų skaitmeninę atskirtį. „Statistikos departamento 2019 m. duomenimis Lietuvoje internetu naudojasi apie 70 proc. 55–64 m. amžiaus gyventojų ir vos 40 proc. 65–74 m. amžiaus gyventojų. Mūsų projekto mokymuose daugiausiai ir dalyvauja vidutinio bei vyresnio amžiaus gyventojai, kurių dauguma nėra susipažinę su skaitmeninėmis technologijomis arba jiems trūksta praktinių įgūdžių pilnavertiškai naudotis skaitmeninių įrenginių ir interneto galimybėmis“, – pastebi L. Križinauskienė.

Žinios reikalingos ir ūkininkaujant

Ūkininkei D. Rotmanienei bibliotekininkė sako užsiregistravusi į mokymus po to, kai apie juos sužinojo iš mokymus lankiusios ūkininkės kaimynės. Iš pradžių į naujas temas žvelgusi kiek nedrąsiai, pasak bibliotekininkės, vėliau ji gana greitai „įsibėgėjo“ ir išklausė ne tik pradedančiųjų kursą, bet ir keletą aktualiausių temų pažengusiems.

Pati D. Rotmanienė pasakoja, kad visą dėmesį ji buvo sukoncentravusi į tiesiogines ūkio veiklas ir visiškai nesidomėjo galimybe įgyti skaitmeninių žinių. „Sūnums išvykus turėjau atsakyti sau į klausimą – ar su dokumentų tvarkymu susijusius klausimus patikėti žmogui „iš šalies“, ar išmokti to pačiai. Pasirinkau antrą variantą ir šiuo savo sprendimu dabar džiaugiuosi kiekvieną dieną“, – teigia pašnekovė.

Moteris prisipažįsta, kad jos skaitmeninės žinios iki mokymų buvo artimos nuliui. Ji giria ir skaitmeninio raštingumo mokymų medžiagą, kuri buvo labai aiškiai pateikta ir naudinga, ir lektorę, nepritrūkdavusią kantrybės aiškinti tuos pačius dalykus po keletą kartų.

Ūkininkė vardija, kad dabar mokymuose įgytos žinios jai praverčia atsispausdinant reikiamus dokumentus, sisteminant įvairius duomenis, siunčiant laiškus ir dokumentus el. paštu, naudojantis el. bankininkyste. Moteris pati atsispausdina ir etiketes ūkyje gaminamai produkcijai. Be to, Dalia internete skaito įvairias ūkio veiklai aktualias naujienas, domisi paramos verslui projektais, o su į užsienį išvykusiais sūnumis bendrauja per „Whatsapp“ programėlę.

„Šiai dienai žinių įgijusi jaučiuosi tikrai daug ir skaitmeniniame pasaulyje esu pati sau šeimininkė. Vasarą visą laiką „suvalgo“ ūkio reikalai, bet galvoju, jei žiemą bus mokymai kokia aktualia tema, užsirašysiu į juos. Daug kam iš pažįstamų jau esu rekomendavusi pasekti mano pavyzdžiui, ir visiems sakau – eikite ir mokykitės, žinios valgyt neprašo, o pasaulis eina tik į priekį, tobulėja, todėl kartu su juo turime tobulėti ir mes“, – šypsosi pašnekovė.

Įdomupaskaityti

Vasarą Pamario galerijoje, Juodkrantėje – kūrybinės dirbtuvės su menininkais

Vasarą Pamario galerijoje, Juodkrantėje – kūrybinės dirbtuvės su menininkais

2026-06-11
Plenero „Saulės stulpai“ metu Šiauliuose iškils naujos šamoto skulptūros

Plenero „Saulės stulpai“ metu Šiauliuose iškils naujos šamoto skulptūros

2026-06-10

Galimybė padainuoti kartu su mėgstamu atlikėju

Bibliotekininkė ir mokymų lektorė O. Smitrienė sako, kad Raseinių senjorai, dalyvaujantys mokymuose, yra labai drąsūs, nejaučia jokių kompleksų, kad kažko nemoka, ir yra įsitikinę, kad išmoks viską. Apskritai į mokymus atsiradus poreikiui užsiregistravę žmonės būna labai motyvuoti, žingeidūs ir darbštūs. „Yra nemažai tokių, kurių vaikai užaugo, išėjo iš namų ir jie jaučiasi blogai, kad negali su tais vaikais bendrauti moderniais būdais, ar kad iš viso jokių kompiuterinių žinių neturi. O yra ir kitokių variantų – tėvus į mokymus užregistruoti paprašo vaikai, ir iš to gimsta ilgam įsimenančios sėkmės istorijos“, – pasakoja Ona.

Viena tokių buvo susijusi su senjore, kurią į mokymus užregistravo dukra. „Moters dukra yra pedagogė, dažnai užsuka į biblioteką ir kartą pasiguodė, kad mama nesigaudo kompiuteriuose ir jai dėl to neramu, nes sugalvojusi išvykti į užsienį su mama niekaip kitaip negalėtų palaikyti kontakto, tik telefonu.

Atėjo senjorė į pirmą pamoką tokia pasipiktinusi, kad kito tokio atvejo nepamenu. Iš karto pareiškė, kad ją atvarė dukra ir kad su ta dukra dabar ji susipyko dėl šitų mokymų. Tačiau jau netrukus moteris išklausė dviejų savaičių trukmės pradžiamokslį, o po to dar ir penkias atskiras pažengusiųjų programas. Visų mokymų kulminacija buvo, kai ji užsidėjo ausines, susirado kanale „Youtube“ mėgstamo atlikėjo dainą ir ją sudainavo, žiūrėdama vaizdo klipą“, – juokiasi bibliotekininkė, ir priduria, kad būtent tokios istorijos leidžia suprasti, kiek daug gali reikšti skaitmeninio raštingumo žinios vyresnio amžiaus žmonėms.

Susidomėję skaitmeninio raštingumo žinių gilinimu gali dalyvauti dviejų lygių ir skirtingos trukmės mokymuose artimiausioje bibliotekoje. Apie galimybę mokytis galima teirautis telefonu 8 620 20 961 arba informacijos ieškoti projekto „Prisijungusi Lietuva“ interneto svetainėje www.prisijungusi.lt.
 

Asociacija „Langas į ateitį”

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Telšiuose visuomenei pristatoma Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto Baigiamųjų darbų paroda
Įdomu

Telšiuose visuomenei pristatoma Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto Baigiamųjų darbų paroda

2026-06-09
Kretingos muziejus kviečia pažinčiai su Afrika ir Kretingos praeities liudijimais
Įdomu

Kretingos muziejus kviečia pažinčiai su Afrika ir Kretingos praeities liudijimais

2026-06-08
Mažeikių rajono Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje prasidėjo VII sakralinio meno ir paveldo simpoziumo ,, Versmės“ renginiai
Įdomu

Mažeikių rajono Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje prasidėjo VII sakralinio meno ir paveldo simpoziumo ,, Versmės“ renginiai

2026-06-08
Ariogalos mokyklų vadovai dalyvavo programos Erasmus+ kvalifikacijos tobulinimo kursuose Belgijoje
Mokslas ir studijos

Ariogalos mokyklų vadovai dalyvavo programos Erasmus+ kvalifikacijos tobulinimo kursuose Belgijoje

2026-06-05
Šilalė planuoja  vystyti dviračių sportą
Aplinka

Ariogaloje pradedami pėsčiųjų ir dviračių tako bei stovyklavietės prie Dubysos upės statybos darbai

2026-06-05
Kretingos miesto ir šv. Antano atlaidų šventėje ypatinga iniciatyva – „Muzikinis autobusas“
Įdomu

Kretingos miesto ir šv. Antano atlaidų šventėje ypatinga iniciatyva – „Muzikinis autobusas“

2026-06-05
Mažeikių buvusioje geležinkelio stotyje surengta paroda
Įdomu

Mažeikių buvusioje geležinkelio stotyje surengta paroda

2026-06-02
Lietuvos valdovų ir Valdovų rūmų muziejaus gobelenai –  LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje
Įdomu

Lietuvos valdovų ir Valdovų rūmų muziejaus gobelenai – LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

2026-05-29
KTU visoje Lietuvoje vykdo mokslinį tyrimą – pasirinkta ir Raseinių rajono savivaldybė
Aktualijos

KTU visoje Lietuvoje vykdo mokslinį tyrimą – pasirinkta ir Raseinių rajono savivaldybė

2026-05-28
Raseinių rajono kaimo bendruomenių veiklai skirtas finansavimas
Finansai

Raseinių rajono kaimo bendruomenių veiklai skirtas finansavimas

2026-05-26

Skaitomiausia

Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje
Aktualijos

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei
Įdomu

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Dėl darbų Vilniaus plente, ties pietine Klaipėdos miesto puse atveriamas naujas kelias
Aplinka

Dėl darbų Vilniaus plente, ties pietine Klaipėdos miesto puse atveriamas naujas kelias

2026-06-10
Kaip pavasarį pasirūpinti veja, kad ši žaliuotų be vargo: laistymas, pjovimas ir tręšimas
Aplinka

Tvarka – visų atsakomybė: kada ir kaip pjauti žolę savo sklype?

2025-05-23
Lietuvių kūrėjai žengė į nišinę parfumeriją: kuria ne masėms, o ieškantiems išskirtinumo
Grožis

Lietuvių kūrėjai žengė į nišinę parfumeriją: kuria ne masėms, o ieškantiems išskirtinumo

2025-05-15

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Ilgas laukimas baigėsi: Panevėžyje laimėjęs „Neptūnas“ iškovojo bronzą

Panevėžyje laimėjęs „Neptūnas“ iškovojo bronzą

2026-06-14
Klaipėdoje suteikti pavadinimai naujoms autobusų stotelėms

Akmenės rajono savivaldybėje, atsižvelgiant į jaunimo išsakytus poreikius, pradedamas naujas vakarinis autobusų reisas

2026-06-14
Patvirtinta nauja kultūros ir meno projektų finansavimo tvarka

Šiaulių miesto savivaldybės taryba pakeitė mokesčių teikimą žemės sklypų naudotojams

2026-06-14
Jurbarko rajono savivaldybės delegacija lankėsi Berlyno miesto Lichtenbergo rajone

Jurbarko rajono savivaldybės delegacija lankėsi Berlyno miesto Lichtenbergo rajone

2026-06-13
Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje įrengti transformuojami laiptai-keltuvas

Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje įrengti transformuojami laiptai-keltuvas

2026-06-13
Pagėgių savivaldybėje lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos Tauragės apskrities LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas

Pagėgių savivaldybėje lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos Tauragės apskrities LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas

2026-06-13

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14

Naujausi

Ilgas laukimas baigėsi: Panevėžyje laimėjęs „Neptūnas“ iškovojo bronzą

Panevėžyje laimėjęs „Neptūnas“ iškovojo bronzą

2026-06-14
Klaipėdoje suteikti pavadinimai naujoms autobusų stotelėms

Akmenės rajono savivaldybėje, atsižvelgiant į jaunimo išsakytus poreikius, pradedamas naujas vakarinis autobusų reisas

2026-06-14
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.