Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Sekmadienis, 26 balandžio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Įdomu » Festivalis „Užutrakio vakarai“ dovanoja kupiną staigmenų muzikinę vasarą

Festivalis „Užutrakio vakarai“ dovanoja kupiną staigmenų muzikinę vasarą

Paulius Liškauskas
2015-07-04
Įdomu, Laisvalaikis
Laikas: 4 min skaitymo
FacebookTwitterLinkedin

Užutrakio dvare vėl visai vasarai įsikuria muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“. Žymūs šalies muzikantai bei svečiai iš užsienio iki pat rudens koncertuos dvaro rūmuose, baliustradoje, nuo kurios atsiveria stulbinamo grožio vaizdas su ežere stūksančia pasakiška Trakų pilimi,  kitose koncertinėse erdvėse. Du festivalio koncertai vyks Elektrėnuose ir Marijampolėje.

Tai jau vienuoliktasis „Užutrakio vakarų“ festivalio sezonas. Festivalio sugrįžimas  simboliškai primena buvusio Užutrakio dvaro sodybos šeimininko grafo Juzefo Tiškevičiaus sugrįžimus. Grafas su šeima Užutrakyje vasarodavo, nes daugiausia gyveno užsienyje. Vasarą sugrįžtančio šeimininko  kantriai laukdavo jo dvariškiai ir šis įvykis tapdavo didele švente, kuri trukdavo iki pat rudens.

Didelę šventę savo mylimai publikai dovanoja ir „Užutrakio vakarai“. Festivalio rengėjai lieka ištikimi susiklosčiusiai tradicijai rengti originalius, išskirtinius, specialiai šiam festivaliui skirtus koncertus. Jų žada būti ne vienas. Dar vienas festivalio išskirtinumas – pasikviesti Europos muzikos pasaulyje garsių atlikėjų, kurie parengia būtent  festivaliui skirtą programą. Ir dar būtinas festivalio elementas – tai dėmesys lietuvių kompozitorių kūrybai.

Visi trys festivalio dėmenys, lyg persipinantys leitmotyvai, sudaro muzikinio vyksmo, kuris tarpsta  prancūziškojo stiliaus Užutrakio  dvaro erdvėse, esmę. Ir, kaip visada, festivalis pradedamas tuo, ko Lietuvoje dar nebuvo.  Pirmasis festivalio koncertas Užutrakyje – jau šį sekmadienį, liepos 5-ąją, 19 val.

„Prabangus ir prašmatnus koncertas. Pirmąkart Lietuvoje koncertuos mušamųjų žvaigždė latvis Gunters Freibergs kartu „Giunter Percussion“, valstybiniu choru  ,,Vilnius“, Sostinės vario kvintetu, diriguos Robertas Šervenikas. Bus atliekamas stilistiškai įdomus, sudėtingas ir originalus koncertas,  kuriame skambės kompozitorių  G. Koshinski, C. A. Pinto Fonseca, L.Rimšos, A. Šenderovo kūriniai“, – dalijosi savo mintimis garsus perkusininkas Pavelas Giunteris, mušamųjų grupės „Giunter Percussion“ ir šios muzikinės programos vadovas.

Mušamųjų virtuozas ne sykį koncertavo festivalyje „Užutrakio vakarai“ ir kaskart mielai į jį sugrįžta, vedinas nepaprasto jausmo, kai muzikos garsai skardžiomis frazėmis lekia ežero vilnimis. P. Giunterį žavi, kad koncerto pasiklausyti atplaukia jachtos, didesni ir mažesni laiveliai. Tikra ta žodžio prasme atplaukianti ir ežere plūduriuojanti publika – dar vienas išskirtinumas, ko neturi kiti muzikos festivaliai. Publika krante ir vandenyje – nuolatinė ir vis pasipildanti, išsilavinusi ir tolydžio auganti tiek skaičiumi, tiek muzikinio akiračio pločiu bei gyliu.

Festivalio rengėjai kaskart ieško naujų formų ir sklaidos būdų. Taip repertuare atsirado Lietuvos kamerinio choro ir Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo globojamų jaunųjų muzikų koncertas. Pernai jis buvo surengtas pirmąjį kartą, o pranokęs lūkesčius, taip pat sugrįžta į festivalį. Šį kupiną nuoširdžių emocijų, sielų virpesio nemokamą koncertą išgirsime liepos 12-ąją Trakų bažnyčioje.

„Užutrakio vakaruose“ nuskambės  ir autorinis kompozitorės Vaidos Beinarienės vakaras. Daugelyje kamerinių bei solinių kūrinių kompozitorė gilinasi į garso skambesį, naujas jo išgavimo formas. Ieškodama naujų skambesių pasitelkia šiuolaikines instrumentų technines ir raiškos galimybes. Ar galima įsivaizduoti kompozitorės kūrybai geresnę vietą nei Užutrakis, kuriame garsai skamba ypatingai?

Kalbėdami apie daugiau nei per dešimtmetį  susiklosčiusias festivalio tradicijas, neapsieisime be vieno teatro spektaklio ir vieno džiazo koncerto. „Užutrakio vakarų“ gerbėjai matys naują režisieriaus ir aktoriaus  Aleksandro Rubinovo pastatymą „Stebiuosi, Viešpatie tavim…“.

Išskirtinį džiazo muzikos projektą festivaliui parengė Neda ir Remigijaus Rančio suburtas Vilniaus  džiazo orkestras. „Užutrakio vakaruose“ nuskambės naujai paruošti kūriniai, turtinga, emocionali, vulkaniška programa svingo ir džiazo klasikos ritmu, kurį kaitins ir lindyhopo šokėjai.

Muzikos gurmanų laukia išskirtinis, tik šiame festivalyje įvyksiantis muzikinis susitikimas su fleitos virtuozu iš JAV, Denisu Bouriakovu. Jis koncertuos su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru  ir atliks daugumai muzikantų neįveikiamą  misiją. Svečias iš JAV gros F. Mendelssohno koncertą smuikui ir orkestrui. Muzikos autoritetai teigia, kad smuiko partijos atlikimas fleita paklūsta tik genijams, o D. Bouriakovas taip groja vienintelis pasaulyje. Šis koncertas vyks rugpjūčio 23-iąją ir vainikuos visą festivalio sezoną.

„D. Bouriakovas yra vienas geriausių pasaulio fleitos meistrų. Prieš  kelerius metus jis jau yra viešėjęs mūsų festivalyje. Džiaugiamės jo sugrįžimu ir nauja originalia programa, kuri, neabejoju, taps įvykiu Lietuvos muzikiniame gyvenime.

Įdomupaskaityti

Plungės viešojoje bibliotekoje susitikimas su žurnalistu, laidų vedėju ir rašytoju Andriumi Tapinu

Plungės viešojoje bibliotekoje susitikimas su žurnalistu, laidų vedėju ir rašytoju Andriumi Tapinu

2026-04-25
Šunys – šaulių draugai ir pagalbininkai

Šunys – šaulių draugai ir pagalbininkai

2026-04-24

Dirbdami ne vienerius metus, kūrybiškai bendradarbiaudami su kitais festivaliais, galime pasikviesti daugiau garsenybių, tačiau mus riboja finansiniai ištekliai. O dėl to kyla įvairių minčių. Visada siekiame originalumo, kokybės, tačiau skiriant finansavimą festivaliui, tai netampa vertinimo kriterijumi. Kyla klausimas : o kaip su festivalio verte, kaip ji matuojama ? Daug „pergrotų“ koncertų, ar vis dėlto sukurtos originalios programos?  Deja, kartais susidaro įspūdis, kad einama lengviausiu keliu“, – savo mintimis dalijosi vienas iš „Užutrakio vakarų“ festivalio vadovų Eugenijus Paškevičius, pridūręs, kad ir ribotos finansinės galimybės vidinių nuostatų nesugriauna. Tad vienuoliktoji „Užutrakio vakarų“ muzikinė vasara vėl atneša naujovių, įspūdingų susitikimų, įsimintinų akimirkų.

Trakų rajono senjorai liepos 5 dieną į pirmąjį  festivalio koncertą kviečiami dalyvauti nemokamai. Veiks kavinė.   
 
 Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ bilietus platina www.bilietupasaulis.lt, juos taip pat galima įsigyti valandą prieš renginį. Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ generalinis rėmėjas – bendrovė „E energija“, rėmėjai – Trakų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Festivalį rengia VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai ir Rūdiškių muzikos mokykla. Festivalio svetainė www.uzutrakiovakarai.lt

Sigita Nemeikaitė
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Gegužės 30-31 dienomis, net dvi dienas Klaipėdos dangų puoš įvairiausio dydžio spalvingi aitvarai
Grožis

Gegužės 30-31 dienomis, net dvi dienas Klaipėdos dangų puoš įvairiausio dydžio spalvingi aitvarai

2026-04-23
Nauja „Žiemos sodo“ galerijos paroda Kretingoje kvies įsijausti į būseną po žaidimų
Įdomu

Nauja „Žiemos sodo“ galerijos paroda Kretingoje kvies įsijausti į būseną po žaidimų

2026-04-23
Dr. D. Liutikas: „Perspektyvos turizmui – labai šviesios“
Įdomu

Šiauliuose pristatyta dr. Dariaus Liutiko knyga apie Lietuvos šventoves

2026-04-23
Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia į iškilmingą renginį, skirtą Medicinos darbuotojų dienai paminėti
Klaipėdos rajonas

Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia į iškilmingą renginį, skirtą Medicinos darbuotojų dienai paminėti

2026-04-22
Šiaulių krašto žmones kvies renginys Minaičiuose paminėti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną
Istorija

Šiaulių krašto žmones kvies renginys Minaičiuose paminėti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

2026-04-21
Maži Lietuvos miesteliai slepia įdomias istorijas ir netikėtus atradimus
Įdomu

Maži Lietuvos miesteliai slepia įdomias istorijas ir netikėtus atradimus

2026-04-21
Mažeikiuose vėl vyks Gatvės muzikos diena
Įdomu

Mažeikiuose vėl vyks Gatvės muzikos diena

2026-04-21
Neringoje – „Žiobrinės“: garsūs šefai, skoniai ir Žuvies filė čempionato intriga
Įdomu

„Žiobrinės“ sugrįžta į Neringą, kviesdamos patirti vieną autentiškiausių pajūrio tradicijų

2026-04-21
Muzikos maratonui kviečia festivalis „Amber Wind“ Palangoje
Kultūra

Muzikos maratonui kviečia festivalis „Amber Wind“ Palangoje

2026-04-20
Akmenėje plečiamos paslaugos vaikams su sunkia ir vidutine negalia
Įdomu

Vaiko teisių gynėjai kviečia dalyvauti renginyje „Žygis už saugią vaikystę“

2026-04-19

Skaitomiausia

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei
Įdomu

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?
Įdomu

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25
Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?
Receptai

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Viliojantys būstai už Vilniaus ribų: didžiulį potencialą turi dar penki miestai
Gyvenimas

Viliojantys būstai už Vilniaus ribų: didžiulį potencialą turi dar penki miestai

2026-04-21
Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras
Gyvenimas

Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras

2025-06-02

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Gyventojo kortelė yra vienas sėkmingiausių Klaipėdos rajono projektų

Gyventojo kortelė yra vienas sėkmingiausių Klaipėdos rajono projektų

2026-04-25
Mokesčių lengvatos švietimo, kultūros ir (ar) sporto projektų rėmėjams Tauragės rajone

Mokesčių lengvatos švietimo, kultūros ir (ar) sporto projektų rėmėjams Tauragės rajone

2026-04-25
Sekmadienį – galimi elektros tiekimo sutrikimai dėl didelių vėjo gūsių

Sekmadienį – galimi elektros tiekimo sutrikimai dėl didelių vėjo gūsių

2026-04-25
Nestabdantis Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ „URBO-NKL“ finalą atidarė nelengva pergale

Nestabdantis Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ „URBO-NKL“ finalą atidarė nelengva pergale

2026-04-25
Šilalės mieste bus sukurta nauja patraukli jaunimo užimtumo erdvė

Šilalės mieste bus sukurta nauja patraukli jaunimo užimtumo erdvė

2026-04-24
Šiauliuose vyks šilumos tinklų hidrauliniai bandymai

Šiauliuose vyks šilumos tinklų hidrauliniai bandymai

2026-04-24

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25

Naujausi

Į konferenciją moksleivius vėl kviečia Kuliai

Palangos jaunimo ir savanorystės centras kviečia kartu įšvęsti pirmąjį gimtadienį

2026-04-26
Gyventojo kortelė yra vienas sėkmingiausių Klaipėdos rajono projektų

Gyventojo kortelė yra vienas sėkmingiausių Klaipėdos rajono projektų

2026-04-25
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.