Balandžio 11–13 d. Taipėjuje, Taivane, vyks kasmetinis šiuolaikinio šokio festivalis „Want to Dance“, kuriame pirmą kartą bus pristatoma Baltijos šokio scena. Lietuvos, Latvijos ir Estijos šokio organizacijų atstovai dalyvaus panelinėje diskusijoje bei supažindins vietos ir užsienio šokio profesionalus su Baltijos šokio platforma, o savo spektaklį „Yet another day in Paradise“ pristatys „Auksinių scenos kryžių“ laureatas, choreografas Lukas Karvelis.
„Šis darbas – apie pirmus kartus, kupinus jautrumo. Kai paleisti sunku, bet likti – dar sunkiau. Mes bandome kurti rojų vienas kitame, žemėje, kur tai laikoma nuodėme,“ – pasakoja L. Karvelis.
Į festivalio programą atrinktame spektaklyje L. Karvelis ir šokėjas Benoit Couchot apsikabinę arčiau nei bučinio atstumu stengiasi išlaikyti pusiausvyrą ant vienos riedlentės. Jie sukasi nesibaigiančiame judesyje, patirdami tiek tarpusavio susiliejimą, tiek atskirtį. Šokėjai bando rasti savo individualią ašį, kai yra tiesiogiai priklausomi vienas nuo kito judesių.
Karvelis, su šokios spektakliais apkeliavęs daugybę Europos šalių, pirmą kartą žengia į Azijos sceną. Jis pripažįsta, kad sunku numatyti, kaip publika reaguos į jo darbą: „Labiausiai nekantrauju išgirsti ir pajusti žiūrovų reakciją į pirmąją spektaklio sceną, kai su Benoit stovime su aukštakulniais ant riedlentės – ši scena dažniausiai prajuokina Europos publiką. Manau, kad, nepriklausomai nuo reakcijų, ši patirtis bus neabejotinai mums labai vertinga“, – sako L. Karvelis.
Festivalio organizatoriai taip pat pakvietė L. Karvelį atlikti rezidenciją Taivane, kurios metu jis kuria naują spektaklį. Kūrinys inspiruotas griaustinio, metalo, augmenijos, išsekusio kūno ir betono.
Programoje numatytas ir Latvijos šokio menininkės Lauros Gorodko spektaklis, kuris vainikuos festivalį.

Taivane bus pristatyta Baltijos šalių šokio scena
Pažintis su Taivane vykstančio festivalio organizatoriais įvyko 2022 m., kai viena iš šiuometinių „Want to Dance“ organizatorių, tarptautinių projektų prodiuserė Gwen Hsin-Yi Chang, tapo „Baltijos šokio platformos“ komisijos nare. Bendradarbiavimas tęsėsi 2024 m. Taivano delegacijai atvykus į Rygą dalyvauti „Baltijos šokio platformos“ renginiuose. Jie stebėjo Baltijos šalių šokio spektaklius, klausė diskusijų, bendravo su vietiniais menininkais. L. Karvelis buvo pakviestas į Taivaną būtent po šio renginio, sako Anastasija Kaminskė, Lietuvos šokio informacijos centro projektų koordinatorė.
„Bendradarbiavimas su Taivano festivaliu atveria duris į gyvybingą tarptautinę šiuolaikinio šokio sceną – tai galimybė Baltijos šalių šiuolaikinio šokio organizacijoms užmegzti ilgalaikius tarptautinius ryšius, o menininkams pristatyti savo kūrybą tolimuose kraštuose“, – įsitikinusi ji.
Anot A. Kaminskės, vienas pagrindinių dalyvavimo festivalyje Taivane tikslų – susitikti su Azijos šalių scenos meno atstovais ir pakviesti juos į Lietuvą, kur 2026 m. vyks „Baltijos šokio platforma“. Renginys kas antrus metus rotacijos principu vyksta vienoje iš Baltijos šalių ir pritraukia didelį kiekį tarptautinių svečių iš viso pasaulio. Platformos metu siekiama pristatyti Baltijos regiono šiuolaikinį šokį, stiprinti mūsų šalių tarptautinį įvaizdį, skatinti vietinius ir tarptautinius ryšius bei kurti naujas bendradarbiavimo galimybes Baltijos šokio menininkams.
Taivane vykstančiame festivalyje Baltijos šalis atstovauja Lietuvos šokio informacijos centro projektų koordinatorė A. Kaminskė, Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė Agnija Šeiko, Latvijos šokio informacijos centro atstovės Ina Ločmele ir Sintija Silina, bei Estijos šiuolaikinio šokio platformos „Sõltumatu Tantsu Lava“ vadovė Triinu Aron.