Atėjus pavasariui daugelis atlieka spintos tvarkymą. Visus žieminius batus ir drabužius padedame toliau į spintos gilumą ir atlaisviname daugiau vietos naujiems pavasario pirkiniams. Daugelis mano, kad rūpintis žiemine avalyne reikia tik tol, kol ją dėvime. Vis dėlto, svarbu vadovautis taisyklėmis, kurios užtikrins, kad supakuota ir padėta avalynė kitą sezoną ne tik atrodys gerai, bet ir išlaikys savo funkciją. Straipsnyje sužinoti kaip pasirūpinti žiemine avalyne, kad galėtumėte ją avėti ne vienerius metus.
Išvalykite žieminius batus nuo nešvarumų
Prieš atidėdami žieminė avalynę pasirūpinkite, kad ji būtų švari ir sausa. Niekada nedėkite drėgnų batų į dėžes, nes dėl dėžėje susidariusios drėgmės galite pakenkti jo spalvai ar net avalynės funkcionalumui. Specialios neperšlampamos medžiagos negali nuolat būti drėgmėje, dėl to norėdami, kad batai išliktų kokybiški tinkamai juos išdžiovinkite. Venkite avalynės džiovinimo ant radiatorių, nes tiesioginis karštis kenkia batams. Patartina leisti jiems išdžiūti natūraliai sausoje patalpoje. Dar prieš pakuojant avalynę privalote įsitikinti, kad ji yra švari. Įsisenėjusį purvą nuvalyti yra labai sunku, todėl batų švara pasirūpinkite iš anksto. Kiekvieno bato valymas skiriasi priklausomai nuo jo medžiagos. Batų viršų valykite drėgna šluoste, kad pašalintumėte susikaupusius nešvarumus. Zomšiniams batams naudokite specialų šepetį, kuris nepažeis medžiagos. Auliniai batai grublėtu padu dažnai sukaupia daug purvo, todėl pasirūpinkite ir tinkamu pado išvalymu. Patariama į kibirą įpilti nedidelį kiekį šilto vandens ir palaukti kol ledas, sniegas ir kiti nešvarumai atlips nuo pado. Žiemos metu dažnai susiduriame su sunkumais valant druskos dėmes. Tai galime padaryti naudojant natūralias priemones. Vandens ir acto tirpalas padės greitai ir lengvai išvalyti visas atsiradusias dėmes nuo batų paviršiaus.
Pasirūpinkite batų apsauga
Prieš pakuojant žieminė avalynę patariama juos išpurkšti specialiu apsauginiu purškalu. Jie ant bato paviršiaus suformuoja nematomą plėvelę, kuri padeda apsaugoti nuo vandens, dulkių ir kitų nešvarumų. Tai ypač svarbu sandėliuojant avalynė vasaros metu, nes dėl galimos drėgmės ir dulkių batai gali prarasti savo blizgesį ar pakeisti spalvą.
Sutvarkykite pažeistą žieminę avalynę
Jeigu pasibaigus žiemos sezonui pastebėjote plyšimus ar įskylimus ant savo batų pado nedelsdami juos pataisykite. Bato padas labai svarbus žiemos sezonu, nes jis padeda apsaugoti pėdą nuo šalčio ir drėgmės. Nedidelius bato pažeidimus galite lengvai suklijuoti specialiais klijais. Vis dėlto didesnes problemas palikite spręsti specialistams, kurie gebės sutaisyti avalynę nepakenkiant jos išvaizdai.
Atsikratykite nemalonaus kvapo
Norėdami panaikinti nemalonų avalynės kvapą pradėti nuo vidpadžių. Pašiltinti vidpadžiai kaupia drėgmę, todėl pasibaigus žiemos sezonui juos išimkite ir gerai išvėdinkite. Jeigu jie stipriai susidėvėjo įsigykite naujus, nes tik taip būsite tikri, kad jie suteiks pėdai pakankamai šilumos šaltą žiemą. Jeigu vidpadžių pakeitimas nepadėjo panaikinti nemalonaus kvapo derėtų imtis papildomų priemonių. Prekybos centruose galite rasti įvairių kvapo naikinimui skirtų produktų: specialių miltelių, servetėlių ar purškalų.
Taigi prieš supakuodami žieminę avalynę tinkamai ja pasirūpinkite, kad galėtumėte ja džiaugtis ateinantį sezoną. Šiuo metu vykstantis žieminių batų išpardavimas yra puiki proga įsigyti batų gera kaina!