Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Antradienis, 10 vasario
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Įdomu » KULTŪROS FABRIKAS – ŽMONIŲ SUSITIKIMŲ IR PRASMINGŲ RENGINIŲ ERDVĖ

KULTŪROS FABRIKAS – ŽMONIŲ SUSITIKIMŲ IR PRASMINGŲ RENGINIŲ ERDVĖ

Paulius Liškauskas
2015-09-08
Įdomu, Laisvalaikis
Laikas: 4 min skaitymo
FacebookTwitterLinkedin

Stebins renginių dermė

Kultūros fabrikas pasitinka savo antruosius veiklos metus nuolat kintantis, ieškantis savęs ir savo lankytojų. Rugsėjo 11–13 dienomis miesto bendruomenė kviečiama į įvairių renginių „Rudens maratoną“.

Klaipėdos senamiestyje įsikūrusiose daugiafunkcėse kūrybinėse erdvėse siekiama ugdyti žiūrovą bei suteikti bendravimo, žinių gilinimo ir prasmingo laisvalaikio galimybę. Tam parengta visiems prieinama, pozityvi ir darbingą rudens sezoną skelbianti trijų dienų renginių programa.

Veiklų pasirinkimas įvairuoja. Nemokamos kūrybinės dirbtuvės ir įkvepiantys seminarai, skirti ne tik kūrybos ir meno profesionalams, bet ir visai miesto bendruomenei. Į vyksiančias atviras kūrybines dirbtuves ir žinomų menininkų bei rinkodaros atstovų seminarus kviečiami visi – ir prasmingo laisvalaikio ieškantys miestiečiai, ir patys kūrėjai.

Vyks nemokamos dirbtuvės

Penktadienį (rugsėjo 11 d.), 17 val. „Rudens maratoną“ atidarys vadinamojo partizaninio teatro atstovai „Bad Rabbits“ su gatvės spektakliu. Tai jaunas, alternatyvaus teatro ir meno kolektyvas, ieškantis Lietuvoje neeksploatuojamų teatro ir vaizduojamojo meno terpių, kuriose galėtų realizuoti savo eksperimentinius darbus. „Bad Rabbits” tikslas – kurti ne tik uždarai teatro bendruomenei.

Meninį sindikatą papildys gatvės ir šokių studija „HopHop“, gatvės šokių studija, T. Baužo šiuolaikinio šokio trupė po kurių pasirodymo veiksmas persikels į fabriko vidines erdves.

Į savo nemokamas kūrybines dirbtuves ir parodas kvies Kultūros fabriko rezidentai: Agnė Kišonaitė, Gabrielė Kerpytė, Julius Klimas, IKRA mada, „MANO apranga“, Game Jam, Aikido studija „Budokan“. Seminarą „Galimybių karta. Baimė vs Rizika“ ves svečias jaunas dizaineris Ignas Survila, sulankstomo oranžinio paspirtuko „Pigeon“ kūrėjas. O kavos degustacijai suburs „Kavos architektų“ įkūrėjai.

Vakare Rudens maratono dalyvių laukia dvi intriguojančios lietuviškos premjeros: Klaipėdos jaunimo teatro premjera „Ledas“ (režisierius P. Ignatavičius) ir filmo „Meistras ir Tatjana“ premjera (režisierė G.Žickytė).

Verslumo, seminarų ir pikniko diena

Šeštadienį (rugsėjo 12 d.) nuo 12 val. savo įžvalgomis dalinsis „The Chocolate“ vykdantysis direktorius Mantas Kubilius ir rašytojas Artūras Tereškinas. Po pietų verslumo temą kultūroje toliau vystys Audronė Pauliukevičienė ir Tomas Nemūra.

Šeštadienio popietę, esant palankiam orui, miestiečiai kviečiami į Kultūros fabriko pievoje rengiamą kolektyvinį pikniką. Organizatoriai pasirūpins kepimo įranga, o dalyviai kviečiami atsinešti griliui tinkamą maistą. Pikniko svečias – rašytojas ir publicistas Andrius Užkalnis. Jo seminaro tema: „Kaip nuolatos atkurti save ir niekada neatsibosti“. A. Užkulnis savo pranešime aptars nuobodulio ir nuspėjamumo mechaniką, sąsajas su banalybės keliama rizika ir intelektinio tingulio pavojais. „Nuo intelektinio tingumo galima pasiskiepyti“ – įsitikinęs žinomas publicistas ir rašytojas.

Tos pačios dienos vakarą Kultūros fabriko kino salėje vyks Vokietijos filmo „Viktorija“ (2015) premjera. Vėliau dalyvių lauks „BEISSOUL & EINIUS:CHAMILLION“ gyvo garso, mados ir unikalaus kvapo koncertas. Renginys vyks daugiafunkcėje salėje.

Sekmadienis – šeimai

Analogų uostamiestyje neturinčios kūrybinės erdvės skatina ne tik jaunųjų kūrėjų, bet ir šeimų bendrystę.

Įdomupaskaityti

Lietuvoje ir pasaulio lietuvių bendruomenėse prasideda 11-osios Lietuvių kalbos dienos

Lietuvoje ir pasaulio lietuvių bendruomenėse prasideda 11-osios Lietuvių kalbos dienos

2026-02-07
GØYA | nuotr. Gintarė Daknytė

GØYA: koncertas su Šiaulių bigbendu – vakaras, kuriam ilgai ruoštasi

2026-02-06

Sekmadienį (rugsėjo 13 d.) Kultūros fabrikas visą dieną skiria smagiam šeimų pasibuvimui.

Šia proga 11 val. bus rodomas spektaklis vaikams „Niekados nesakyk niekados nesakyk niekados“. Kūrybinė grupė: V. Kairys ir J. Vaikšnoraitė. Renginys vyks palėpės salėje.

12 val. atvykusieji mėgausis premjera – filmu visai šeimai „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (2014). Filmo trukmė – 30 min. Iškart po jo bus rodomas dar vienas filmas šeimai „Mažieji padaužos“ (2014).

 

PROGRAMA

Rugsėjo 11 d. (Penktadienis) – DIRBTUVIŲ DIENA!
17.00 Rudens maratono atidarymo renginiai lauko terasoje (Dalyvauja: Meninis sindikatas „Bad rabbits“, šokių studija „HopHop“, gatvės šokių studija, T. Baužo šiuolaikinio šokio trupė ir kt.)
18.00 Kūrybinės dirbtuvės:
Agnė Kišonaitė, Gabrielė Kerpytė, IKRA mada (Galerija, 1a.)
J. Klimo garsų instaliacija (Vestibiulis, 2a.)
MANO apranga, Kristijonos veltiniai (Studija 2B, 2a.)
Game Jam (Kūrybinis HUB‘as, 4a.)
Aikido studija „Budokan“ (Palėpės salėje, 5a.)
18.00 Igno Survilos praktinis seminaras „Galimybių karta. Baimė vs Rizika“ (Seminarų salė A) – nemokamas
19.00 Kavos architektų dirbtuvės ir degustacija „Išeik iš komforto zonos!” (Seminarų salė A) – nemokamas
19.00 PREMJERA! Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „LEDAS“ Rež.: P. Ignatavičius (Daugiafunkcė salė B)* N-18!
20.00 PREMJERA! Filmas „Meistras ir Tatjana“ (2014/Lietuva/85min.) (Kino salė) *

Rugsėjo 12 d. (Šeštadienis) – VERSLUMO IR PIKNIKO DIENA
12.00 Mantas Kubilius – „Dveji metai be kelnių. Kaip tvarkyti reikalus ir nebankrutuoti”(Seminarų salė A) – nemokamas
13.00 Artūras Tereškinas – “Tarp skirtingų emocijų ir gero gyvenimo objektų: ko mus gali išmokyti popkultūra?” (Seminarų salė A) – nemokamas
14.00 Andrius Užkalnis”Kaip nuolatos atkurti save ir niekada neatsibosti” (Seminarų salė A) – nemokamas.
15.00 – 16.00Piknikas Kultūros fabriko pievoje –organizatoriai pasirūpins kepimo įranga, dalyviai kviečiami atsinešti griliui tinkamą maistą.
16.00 Audronė Pauliukevičiutė – „Kultūros ir kūrybinės industrijos: daug verslo ir mažai kultūros?” (Seminarų salė A) – nemokamas
17.00 Tomas Nemura – „Kaip išlikti tendencijų smaigalyje ir susirinkti įdomiausius kontraktus” (Seminarų salė A) – nemokamas
19.00PREMJERA!Filmas “Viktorija” (2015/Vokietija/140 min./N-16) (Kino salė)*
20.30BEISSOUL & EINIUS: CHAMILLION –Garso, mados ir unikalaus kvapo koncertas (Daugiafunkcė salė B)*

Rugsėjo 13 d. (Sekmadienis) – ŠEIMŲ DIENA
11.00 Spektaklis vaikams “Niekados nesakyk niekados nesakyk niekados” Kūrybinė grupė: V. Kairys ir J. Vaikšnoraitė (Palėpės salė C)*
12.00PREMJERA!Filmas visai šeimai “Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” *(2014/Lietuva/30 min.) (Kino salė)*
12.30 Filmas visai šeimai “Mažieji padaužos” (2014/Vokietija/82 min.) (Kino salė)*
14.00Kūrybinio mąstymo penkiakovė (KM5) (Vestibiulis, 1a.) *

*Bilietus galima įsigyti internete arba likus valandai iki renginių pradžios.
Daugiau informacijos rasitewww.kulturosfabrikas.lt

 

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Užgavėnių šėlsmas Šventojoje – vasario 15 d.
Įdomu

Užgavėnių šėlsmas Šventojoje – vasario 15 d.

2026-02-06
Įspūdingas šviesos ir Free Finga koncertas Klaipėdoje
Įdomu

Įspūdingas šviesos ir Free Finga koncertas Klaipėdoje

2026-02-05
Naujas renginių ciklas TEATRO KLUBAS Šiauliuose , skirtas visiems, norintiems giliau pažinti šiuolaikinį teatrą
Įdomu

Naujas renginių ciklas TEATRO KLUBAS Šiauliuose , skirtas visiems, norintiems giliau pažinti šiuolaikinį teatrą

2026-02-04
Melnragės paplūdimyje vyks tarptautinis pirčių kultūros ir sveikatingumo festivalis
Įdomu

Melnragės paplūdimyje vyks tarptautinis pirčių kultūros ir sveikatingumo festivalis

2026-02-03
Šiauliai kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną
Istorija

Šiauliai kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

2026-02-02
2026 m. sausio 30 d. Šiauliuose įvyko pirmasis 790 jubiliejinių metų renginys
Grožis

2026 m. sausio 30 d. Šiauliuose įvyko pirmasis 790 jubiliejinių metų renginys

2026-02-01
Šuo
Įdomu

Minusinė temperatūra – pavojus gyvūnui! 

2026-01-30
2026-ieji Lietuvoje paskelbti vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metais
Istorija

2026-ieji Lietuvoje paskelbti vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metais

2026-01-30
Klaipėdos šviesų festivalis spalvingai tirpdys žiemos ledus
Įdomu

Klaipėdos šviesų festivalis spalvingai tirpdys žiemos ledus

2026-01-29
Dailyraščio konkurse Plungėje net 1 450 dalyvių!
Įdomu

Dailyraščio konkurse Plungėje net 1 450 dalyvių!

2026-01-26

Skaitomiausia

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?
Receptai

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?
Įdomu

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25
Pramonės parkas atvers naujas galimybes Plungės regionui
Aplinka

Pramonės parkas atvers naujas galimybes Plungės regionui

2026-02-05
Kaune – didžiausia Baltijos šalyse gulbių lesykla. Ką reikia žinoti, prieš keliaujant jų aplankyti?
Naujienos

Kaune – didžiausia Baltijos šalyse gulbių lesykla. Ką reikia žinoti, prieš keliaujant jų aplankyti?

2017-01-06
Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras
Gyvenimas

Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras

2025-06-02

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Kretingoje užbaigtas naujasis ligoninės priestatas

Kretingoje užbaigtas naujasis ligoninės priestatas

2026-02-10
Šiaulių gimnazistai įgyvendino projekto „Mokytis ir mokyti be sienų“ veiklas

Šiaulių gimnazistai įgyvendino projekto „Mokytis ir mokyti be sienų“ veiklas

2026-02-10
Socialinių išmokų gavėjai duomenų išrašą gali gauti elektroniniu būdu

Socialinių išmokų gavėjai duomenų išrašą gali gauti elektroniniu būdu

2026-02-10
Prasidėjus Telšių „Džiugo“ gimnazijos ir „Germanto“ progimnazijos modernizacijai, ugdymas laikinai perkeliamas į kitas patalpas

Prasidėjus Telšių „Džiugo“ gimnazijos ir „Germanto“ progimnazijos modernizacijai, ugdymas laikinai perkeliamas į kitas patalpas

2026-02-10
Šilutės Žibų pradinės mokyklos ketvirtokai puikiai pasirodė nacionaliniame projekte

Šilutės Žibų pradinės mokyklos ketvirtokai puikiai pasirodė nacionaliniame projekte

2026-02-09
Pagėgių ūkininkai konkurso „Metų ūkis 2025“ prizininkai

Pagėgių ūkininkai konkurso „Metų ūkis 2025“ prizininkai

2026-02-09

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25

Naujausi

Kretingoje užbaigtas naujasis ligoninės priestatas

Kretingoje užbaigtas naujasis ligoninės priestatas

2026-02-10
Šiaulių gimnazistai įgyvendino projekto „Mokytis ir mokyti be sienų“ veiklas

Šiaulių gimnazistai įgyvendino projekto „Mokytis ir mokyti be sienų“ veiklas

2026-02-10
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.