Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Pirmadienis, 6 balandžio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Įdomu » Lietuvos kultūros sostinė tapo pinavijų sostine

Lietuvos kultūros sostinė tapo pinavijų sostine

Paulius Liškauskas
2016-06-12
Įdomu, Kultūra, Telšiai
Laikas: 5 min skaitymo
FacebookTwitterLinkedin

Tradiciškai, antrąjį birželio savaitgalį, per Antanines, Telšiai švenčia savo gimtadienį. Šiemet Žemaitijos sostinės šventė skirta Magdeburgo teisių suteikimo miestui 225-ajam jubiliejui. Menų miestas ir Lietuvos kultūros sostinė 2016 atgimė iš naujo pasidabindama įstabaus grožio pinavijomis. Bijūnais pakvipo visi Telšiai, gražusis miestas tapo ne tik Lietuvos kultūros, bet ir pinavijų sostine!

Oras neišgąsdino

Nors oras nuo pat ryto nelepino, organizatorių, prekybininkų, dalyvių, sportininkų ir nemažo būrio žiūrovų lietus neišgąsdino.

Ryte į miesto centrą prie Mažojo turgelio rinkosi petankės entuziastai. Aikštelėje įvyko varžybos „Konkuolū laidīms“.

Dviračių ir pėsčiųjų takais nusidriekusios prekybininkų eilės viliojo pirkėjus gardžiais mėsos gaminių ir rūkytos žuvies kvapais, puikiais sūrių produktais ir saldžia gira. Taip pat nestigo rankdarbių ir meno kūrinių prekeivių. Organizatoriai kvietė žiūrovus įsigyti suvenyrų su Telšiais – Lietuvos kultūros sostine 2016 atributika.

Pučiant stipriam vėjui nuo Masčio ežero pakrantėje jėgas demonstravo stipriausi Baltijos šalių vyrai. Vyko Baltijos galiūnų čempionato III etapas. Trečiąją vietą pelnė lietuvis Vidas Blekaitis, vicečempionu tapo latvis Janis Šleckus. Nugalėtoju šįsyk tituluotas estas Markus Mannik.

IMG_6635Aprimus lietui ir iš debesų išlindus skaisčiai saulei Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas paskelbė atidarytą Telšių miesto ir rajono Dainų šventę „Septynių kalvų giesmė“. Renginį tiesiogiai transliavo DELFI TV.

Šių metų renginys surengtas kitoje erdvėje – Telšiuose, ant vieno iš septynių, padavimais ir legendomis apipintų kalvų – Zakso kalno. Žemaitijos sostinės šventė neabejotinai išskirtinis renginys. Šiemet jis unikalus meniniais bei muzikiniais sprendimais, kolektyvų įvairove ir gausa. Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė ir Plungės rajono Žlibinų kultūros centro direktorius Žydrūnas Purauskis.

Bemaž 1000 dalyvių

Dalyvius ir žiūrovus taip pat sveikino tautiniu kostiumu vilkintis LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas ir miesto seniūnas Kazys Lečkauskas. Rajono meras ir seniūnas dėkojo miestą puošiantiems telšiškiams ir verslininkams. Neatsilikti ragino ir kitus: kvietė kabintis Žemaitijos ar Telšių vėliavas, palanges ir įėjimus į namus puoštis bijūnais. „Gražinkime savo miestą, tegul žavisi juo visi“, – sakė K. Lečkauskas.

Renginio vedėjai perskaitė Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 Muzikos ambasadoriaus Donato Katkaus linkėjimą.

Vieni svarbiausių šventės tikslų – saugoti, puoselėti ir tęsti Telšių rajono Dainų švenčių organizavimo tradicijas, IMG_6611aktyvinti ir populiarinti mėgėjų meno kolektyvų: chorų, šokių grupių, liaudiškos muzikos kapelų, dainų ir šokių ansamblių, pučiamųjų orkestrų – kūrybinį sąjūdį. Sulaukta beveik 1000 dalyvių.

Trejus metus Telšiuose organizuota Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ respublikinė dainų šventė „Bočių rodos“. Šiemet organizatoriai suvienijo pajėgas ir dalis renginio buvo skirta šalies „Bočiams“.

Šventė išskaidyta dalimis: pasirodė Telšių miesto ir rajono, LPS „Bočiai“ meno kolektyvai ir žinomi krašto atlikėjai.

Dainų šventėje dalyvavo Lietuvos pensininkų sajungos (LPS) „Bočiai“ pirmininkas Petras Ruzgus. Jis LPS „Bočiai“ Telšių skyriaus pirmininkui Kajatonui Šliogeriui įteikė apdovanojimą ir padėkos raštą, paslaptingą vokelį padovanojo Telšių kultūros centro mišraus choro „Žemaičiai“ vadovui Gintarui Vaitkaičiui.

Koncertavo ne tik telšiškiai, sulaukta svečių iš daugelio Lietuvos miestų (Vilniaus, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir kt.), taip pat Latvijos. Šventę paįvairino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dainų ir šokių ansamblis „Ave Vita“.

Himnas Telšiams

Žemaitijos sostinės šventėje pasirodė miesto ir rajono meno kolektyvai, žinomi atlikėjai: Juventas Radzys, Kęstutis Jablonskis su grupe, Darius Augulis ir grupė „Tequila“, „Gramofonas“. Pirmą kartą Telšiuose muzikantai atliko savo kūrinius pritariant jungtiniam chorui.

Pasirodė Telšių kultūros centro šokių kolektyvai: dainų ir šokių ansamblis „Mastis“, pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“, sportinių šokių kolektyvas „Vėlunga“ ir svečiai iš Latvijos – šokių kolektyvas „Druva“.

Scenoje grojo jungtinės kaimo kapelos, kurios greta kitų kūrinių kartu su chorais atliko specialiai šventei sukurtą dainą „Mes esam žemaitē“. Dainos muzikos ir žodžių autorius – R. Tekorius.

IMG_7063Į šventės finalą maršo ritmu atvedė Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras kartu su Telšių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupe „Žingsniai“.

Šiemet sukanka 15 metų, kai buvo sukurtas Telšių kultūros centro darbuotojų himnas Telšiams. Į sceną atlikti kūrinio kartu su „Bočiais“ bei Telšių miesto ir rajono meno kolektyvais vėl grįžo visi penki dainininkai: Kęstutis Jablonskis, Darius Augulis, Juventas Radzys, Antanas Gaudiešius, Gintaras Sabeckis.

Vakaro koncerte dalyvavo žymiausi Žemaitijos krašto atlikėjai. Koncertavo grupė IMG_7261B‘AVARIJA, solistė Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė, Lietuvos kultūros padangę nušvietė šventinis fejerverkas. Šventės sąmata – 29 tūkst. 330 eurų, iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto skirta 17 tūkst. eurų.

Tuo pat metu, kai vyko Dainų šventė ant Zakso kalno, visi tikintieji pakviesti į šv. Mišias Šv. Antano Paduviečio katedroje. Jas laikė telšiškis kunigas Karolis Petravičius. Po šv. Mišių aukos – jo autorinis giesmių koncertas.

Įdomupaskaityti

Šiauliai kviečia paminėti  Pasaulinę autizmo supratimo dieną

Šiauliai kviečia paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną

2026-04-02
Mažeikių kultūros cente vyko koncertas skirtas latvių kompozitoriaus Raimondo Paulo 90-mečiui

Mažeikių kultūros cente vyko koncertas skirtas latvių kompozitoriaus Raimondo Paulo 90-mečiui

2026-03-31

Organizatoriai dėkoja verslininkams už paramą organizuojant renginius Telšiuose, tikisi jų dėmesio ateityje ir kviečia dar nespėjusius verslininkus prisidėti keliant Žemaitijos sostinės prestižą.

Sekmadienį vyks tituliniai Šv. Antano atlaidai, procesija. Atlaidus ves K. Petravičius, šv. Mišiose dalyvaus Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Tai bus simbolinis jo atsisveikinimas su Telšių tikinčiaisiais.

Po jų į kino filmų seansus pakvies festivalis „Kino pavasaris“ Telšiuose – Lietuvos kultūros sostinėje 2016. Šeimos 13.30 val. kviečiamos į Telšių Žemaitės dramos teatrą, kur bus rodomas nuotaikingas filmas „Mažieji padaužos“, o vakare, 22.30 val., telšiškiai ir miesto svečiai laukiami Telšių miesto amfiteatre. Išvysite vaidybinį filmą „Meilė ir malonė“ apie legendinės grupės „Beach Boys“ sielą Brajeną Vilsoną.

 

1 Iš 12
- +
DalintisDalintis

Panašios naujienos

Sugrįžta „Italų dienos Klaipėdoje“
Įdomu

Sugrįžta „Italų dienos Klaipėdoje“

2026-03-30
„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ pagyvins  miestelio ar kaimo gyvenimą
Įdomu

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ pagyvins miestelio ar kaimo gyvenimą

2026-03-30
Šiaulių velykinė kompozicija pretenduoja į Lietuvos rekordą!
Aplinka

Šiaulių velykinė kompozicija pretenduoja į Lietuvos rekordą!

2026-03-27
XLIII festivalis „Resurrexit“ Šiauliuose gali tapti asmenine patirtimi, kurioje gimsta ramybė, viltis ir naujas santykis su savimi
Kultūra

XLIII festivalis „Resurrexit“ Šiauliuose gali tapti asmenine patirtimi, kurioje gimsta ramybė, viltis ir naujas santykis su savimi

2026-03-27
Plungės kultūros centre atidaryta paroda „Matyti širdimi“
Įdomu

Plungės kultūros centre atidaryta paroda „Matyti širdimi“

2026-03-26
Nukraujavę telšiškiai – eliminuoti: klaipėdiečiai prasibrovė į ketvirtfinalį
Klaipėda

Nukraujavę telšiškiai – eliminuoti: klaipėdiečiai prasibrovė į ketvirtfinalį

2026-03-26
Kretingos muziejuje visuomenei bus pristatyta legenda tapusi Laukžemės Madona
Įdomu

Kretingos muziejuje visuomenei bus pristatyta legenda tapusi Laukžemės Madona

2026-03-25
Šiauliai turi velykinę rezidenciją!
Aplinka

Šiauliai turi velykinę rezidenciją!

2026-03-25
Šiauliai minės Pasaulinę meno dieną
Įdomu

Šiauliai minės Pasaulinę meno dieną

2026-03-24
Šiauliai ruošiasi minėti  Lietuvos įstojimo į NATO dieną
Įdomu

Šiauliai ruošiasi minėti  Lietuvos įstojimo į NATO dieną

2026-03-24

Skaitomiausia

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?
Receptai

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?
Įdomu

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25
Kainos, nuolaidos, darbuotojai: kada tai gali tapti konkurencijos pažeidimu? 
Aktualijos

Kainos, nuolaidos, darbuotojai: kada tai gali tapti konkurencijos pažeidimu? 

2026-04-02
Lupant prie lukšto liko pusė kiaušinio? Kaip to išvengti
Gyvenimas

Lupant prie lukšto liko pusė kiaušinio? Kaip to išvengti

2026-04-03
Nugalėtojų šefų duetas siūlo tobulą Velykų stalo meniu: telieka pasinaudoti idėjomis
Receptai

Nugalėtojų šefų duetas siūlo tobulą Velykų stalo meniu: telieka pasinaudoti idėjomis

2026-04-02

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Jurbarko rajono policijos komisariatas stiprina viešąjį saugumą -gavo droną

Jurbarko rajono policijos komisariatas stiprina viešąjį saugumą -gavo droną

2026-04-04
Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai pasiekė pranašumą prieš kauniečius

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai pasiekė pranašumą prieš kauniečius

2026-04-04
Pagerbtas mažeikiškis krepšininkas ir jį išugdęs treneris

„Jurbarkas-Karys-Manvesta“ dvikovoje nusileido Marijampolės komandai

2026-04-04
„Neptūnas” stiprina ambicijas: sporto direktoriumi paskirtas B. Mirkovičius

Klaipėdos „Neptūnas” stiprina ambicijas: sporto direktoriumi paskirtas B. Mirkovičius

2026-04-04
Šilalės savivaldybė perspėja dėl tekstilės atliekų konteinerių pildymo

Šilalės savivaldybė perspėja dėl tekstilės atliekų konteinerių pildymo

2026-04-03
Šiauliuose gimsta naujos idėjos  ir drąsiai auga jaunas verslas

Šiauliuose gimsta naujos idėjos ir drąsiai auga jaunas verslas

2026-04-03

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25

Naujausi

Automobilis

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena: skaičiai, kurie įpareigoja

2026-04-06
Apglėbkime vieni kitus malda… Klebono, kun. Vytauto Gedvainio sveikinimas

Apglėbkime vieni kitus malda… Klebono, kun. Vytauto Gedvainio sveikinimas

2026-04-06
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.