Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Prieš dvejus metus Šiauliuose buvo atidarytas Angelo muziejus, kurio įkūrėjas ir kolekcijos savininkas – tautodailininkas, Šiaulių universiteto trečio kurso studentas Rytis Milkintas. Muziejuje yra pusė tūkstančio eksponatų, ypač vertingi žinomų kūrėjų sukurti angelai.
Pirmąjį angeliuką antrokui Ryčiui padovanojo senelis. Iki šiol jis išsaugojo antroje klasėje parašytą mintį apie savo svajonę: norėčiau įkurti angelų muziejų. Po dešimtmečio Ryčio svajonė išsipildė.
Angelo muziejuje yra įvairių dydžių ir formų angelų iš porceliano, medžio, stiklo, linų pluošto ir kitų medžiagų. Ypač vertingi žinomų menininkų sukurti angelai. Tai – dovanos muziejui. Dėmesį patraukia menininko iš Kauno, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Leono Striogos kapotinės technikos medžio skulptūra „Angelas“, įspūdinga kūrėjos Sandros Araceli Žukauskas iš Argentinos dovana. Žinomas kalvis Stanislovas Špukas, už kryždirbystę pelnęs „Aukso vainiką“, padovanojo iš metalo nukaltus angelus, filosofiškai nusiteikęs menininko Egidijaus Radvensko „Angelas“, originalus skulptoriaus Martyno Gaubo darbas.
Muziejaus savininkas irgi kuria angelus. Rytis jau nuo 18 metų yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, surengė 15 autorinių parodų, dalyvauja ir bendrose parodose. Dabar jo autorinė angelų paroda veikia Biržuvėnų dvare (Telšių r.).
Vaikams ir moksleiviams Angelo muziejuje rengiami edukaciniai užsiėmimai, mokomi kurti angelus iš lino pluošto, šiaudų, medžio, margina medinius margučius, daro šventinius atvirukus.
Autorės nuotraukos