Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, buvo devintąjį kartą įteiktos „Auksinės gilės“ Šilalės kraštui nusipelniusiems žmonėms. Vidurdienį Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje Šilalės parapijos klebonas kan. dr. Algis Genutis kvietė susirinkusiuosius melstis už Lietuvą ir jos žmones. Po mišių vyko šaulių priesaikos davimo ceremonija. Prie Lietuvos šaulių sąjungos veiklos prisijungė 14 jaunųjų šaulių bei 8 patriotiškai nusiteikę suaugusieji. Priesaiką davė ir naujas šaulių vadas Rimas Vaičiakauskas.
Vėliau visi buvo kviečiami į Kultūros centrą, kur vyko iškilminga šventė ir „Auksinių gilių“ įteikimo ceremonija. Šventės dalyvius popieriniais tulpių žiedais su Lietuvos vėliavos spalvų juostele puošė Dariaus ir Girėno progimnazijos, Laukuvos Norberto Vėliaus bei Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijų skautai.
Renginį vedė Kultūros centro režisierė Loreta Bartkutė. Ji pakvietė pradėti iškilmingą minėjimą, skirtą Valstybės atkūrimo dienai, ir kartu su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentaciniu pučiamųjų orkestru sugiedoti Lietuvos valstybės himną.
Susirinkusiuosius pasveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas. „Šiandien yra ypatinga diena. Šiandien turėtume atidaryti duris, kad galėtume įsileisti Lietuvą, Vasario 16-ąją į savo namus“ – sakė meras. Jis dėkojo už kuriamą gražų Šilalės kraštą, gimtuosius namus, Lietuvą.
Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Stasys Šedbaras. Jis priminė, kokį sunkų kelią įveikė lietuvių tauta dėl Lietuvos valstybės ir jos nepriklausomybės.
Vėliau meras J. Gudauskas, mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė įteikė „Auksinės gilės“ apdovanojimą Šilalės parapijos klebonui kan. dr. Algiui Genučiui už išskirtinį dėmesį Šilalės krašto bažnyčių istorijai ir sakraliniam paveldui, pilietines iniciatyvas bei pelnytą gyventojų pagarbą. Jau šeštus metus klebonaujantis Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje A. Genutis rūpinosi bažnyčios apšiltinimu, vidaus atnaujinimo darbais, vargonų suderinimu, bažnyčios išorės remontu, koplytstulpio Žemaičių Krikšto 600 metų jubiliejui atminti pastatymu, šventoriuje palaidotų klebonų kapų sutvarkymu. Klebono iniciatyva parapijos kapinėse atnaujinta kunigų kapavietė, kuri siekia XV-XIX a., atstatyta Lurdo Dievo Motinos grota. Visa tai tik maža dalis reikšmingų darbų, nuveiktų Šilalės labui. A. Genutis rūpinasi Tūbinių ir Vaitimėnų bažnyčiomis. Jo nuolatinę paramą ir rūpinimąsi jaučia visi parapijiečiai. Pakviestas į sceną klebonas dėkojo už parodytą pagarbą ir pasitikėjimą.
„Auksinę gilę“ Savivaldybės vadovai įteikė žinomam dviratininkui nuo Kvėdarnos Ramūnui Navardauskui už Šilalės krašto vardo garsinimą savo pergalėmis tarptautinėse varžybose. Žymus sportininkas buvo išrinktas geriausiu 2015 metų Lietuvos dviratininku bei pelnė Lietuvos metų sportininko apdovanojimą. Praėjusį rugsėjį Jungtinėse Amerikos Valstijose, Ričmonde, sportininkas tapo pirmuoju lietuviu, kuris pasaulio plento dviračių čempionato vyrų grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalį. Pernai sportininkas tapo Lietuvos asmeninių lenktynių čempionu, apgynė lenktynių nugalėtojo titulą Prancūzijoje. Dviratininkas 2013 metais tapo „Giro d’Italia“ lenktynių 11-ojo etapo nugalėtoju, o 2014 metais iškovojo pergalę „Tour de France“ lenktynių 19-ajame etape. Šis sportininkas įrodė, kad ir iš nedidelio miestelio kilęs žmogus gali pasiekti didžiulių aukštumų. Kadangi sportininkas intensyviai šiuo metu treniruojasi, apdovanojimo atsiimti buvo pakviestas R. Navardausko tėvas Antanas Navardauskas. Jis Ramūno vardu pasveikino susirinkusiuosius su Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir dėkojo už įvertinimą.
Trečioji „Auksinė gilė“ buvo įteikta laisvės kovų dalyvei Sofijai Survilienei už vertingos kraštotyrinės medžiagos apie partizanus išsaugojimą ir savo gyvenimo pašventimą partizaninių kovų dalyvių atminties įamžinimui. Jos rūpesčiu įamžinta partizanų atmintis paminkluose, pažymėtos žūties vietos. Moteris rūpinasi jų priežiūra, lanko, sodina gėles. 2014 m. Sutkų miške atidengtas jos lėšomis statytas paminklas trylikai ten žuvusių partizanų. 2015 metais Sofija savo lėšomis pastatė paminklą ir įamžino partizanų, žuvusių Pagramančio miške, atminimą. Šiais metais S. Survilienė švenčia 85-ių metų jubiliejų. Mamos vardu už apdovanojimą padėkojo S. Survilienės sūnus.
„Auksinės gilės“ nominacijai kandidatus galėjo siūlyti Savivaldybės tarybos nariai, seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, seniūnijų ir seniūnaitijų gyventojai, įmonių ir įstaigų vadovai ir kolektyvai, nevyriausybinės organizacijos, iniciatyvinės gyventojų grupės, kaimų bendruomenės. Šiais metais Atrankos komisija gavo 13 paraiškų su kandidatų pavardėmis.
Nominantams taip pat buvo skiriamos 10 BSI piniginės premijos. Pirmą kartą apdovanojimai buvo įteikti 2008 metais, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 90-ąsias metines. „Auksinė gilė“ įteikta 34 kraštiečiams.
Po apdovanojimų ceremonijos koncertavo šventinis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir Vilija Matačiūnaitė, buvo atliekama programa „In tempo su Vilija“.
Inga Jonušauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė