Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Ketvirtadienis, 22 sausio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Žinios » Plungė » Septynių vaikų mama ir keturių globėja Angelina: gelbėjo meilė ir tikėjimas, esu laiminga

Septynių vaikų mama ir keturių globėja Angelina: gelbėjo meilė ir tikėjimas, esu laiminga

Paulius Liškauskas
2020-05-15
Gyvenimas, Įdomu, Plungė
Laikas: 5 min skaitymo
Septynių vaikų mama ir keturių globėja Angelina: gelbėjo meilė ir tikėjimas, esu laiminga

Nuotrauka iš asmeninio šeimos albumo

FacebookTwitterLinkedin

Plungės rajone Alsėdžių seniūnijoje gyvenanti ponia Angelina, kartu su vyru užauginusi septynis savo vaikus, ryžosi drąsiam žingsniui – priglausti savo namuose keturis be tėvų globos likusius vaikus. Visi Angelinos ir namuose 2017 metais apsigyvenę vaikai – vienos šeimos, du broliukai, dvi sesutės.

Pienininkyste besiverčianti ūkininkų pora, savo gyvenimą įprasminusi mėgiama veikla ir gausiu būriu vaikų, prieš trejus metus žengė naujų didelių išbandymų keliu. Ponia Angelina prisipažįsta – buvo labai sunku, gelbėjo kantrybė, meilė ir tikėjimas į Dievą.

–Ponia Angelina, kaip jums gimė mintis tapti be tėvų globos likusių vaikų globėja?

–Kai mūsų septyni vaikai užaugo, ėmė gyventi atskirai, sukūrė šeimas, likome vieni tarp keturių sienų. Buvo nuobodu, namuose trūko gyvybės, vaikų klegesio. Tada ėmėme galvoti, kaip galėtume keisti situaciją. Du mano sūnūs savanoriaudavo Plungėje esančiame dienos centre, kuriame teikiama pagalba vaikams iš asocialių šeimų. Jie matė kaip gyvena tie vaikai. Jaunėlis man sako:„Mama, jiems trūksta šeimos, meilės, šilumos, socialinių įgūdžių. Gal tu paimk iš vienos šeimos du vaikus, ir tau bus prasminga veikla, ir jiems bus labai gerai“.

Paskui aš netikėtai rajoniniame laikraštyje radau skelbimą, kad yra rengiami globėjų ir įtėvių mokymai pagal GIMK programą. Mes su vyru jau buvome kalbėję apie galimybę priglausti vaikus ir kaip tik pasitaikė tas skelbimas. Abu su vyru užsiregistravome ir baigėme tuos kursus per pusę metų. Mes tikėjomės, ir prašyme buvome parašę, kad paimtume du vaikus iš vienos šeimos, kad vienam nebūtų nuobodu. Atvažiavo pas mus viena komisija iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos, kita, sako: „jūs čia daug vietos turite, vienkiemyje gyvename, geros sąlygos…“ – ir pasiūlė mums paimti keturis vaikus iš vienos šeimos.

–Kaip jūs reagavote?

–Iš pradžių šiek tiek išsigandau, galvojau gal per daug. Bet vyras pajuokavo:„na ir ką, du tau, du man bus… “ Mes tada dar nežinojome, kad bus du berniukai ir dvi mergaitės. Sutikome.

–Kokia buvo vaikų gyvenimo pas jus pradžia?

– Kai pasiėmėme šiuos vaikus, mažiausiam buvo penkeri metukai, visi jie yra beveik pametinukai. Balandžio mėnesį vaikus pirmą kartą parsivežėme savaitgaliui. Jaudinomės ar jiems patiks. Man buvo svarbiausia, kad vaikams patiktų. Jiems labai patiko. Tada savaitgaliams juos vis parsiveždavome, o kai prasidėjo vasaros atostogos, jie pas mus apsigyveno visam laikui. Dabar mes esame nuolatiniai tų vaikų globėjai.

Pradžia tikrai buvo nelengva. Vaikai buvo sunkiai suvaldomi. Kai pas mus į svečius kartą atvažiavo vyriausias sūnus, jis išsigandęs pasakė: „Mama, jūs apsirikote. Ar nematote, kad šitie vaikai tarsi laukiniai“. Jie visur laipiojo, viską spardė, katę nuspyrė…žodžiu, buvo tikrai sudėtinga. Iš pradžių pati galvojau, kad neatlaikysiu, bet vyras pradėjo raminti, kad su Dievo pagalba mes susitvarkysime.

Įdomupaskaityti

Agluonėnai –  Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Agluonėnai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė

2026-01-19
Šiaulius papuoš audiovizualinė instaliacija

Šiaulius papuoš audiovizualinė instaliacija

2026-01-19

Maždaug metus laiko buvo tikrai sudėtinga. Aš nuolat laksčiau vaikams iš paskos. Numečiau net 15 kilogramų svorio. Juos raminau, mes vis mokėmės, mokėmės įvairių socialinių įgūdžių. Kad turėtų pareigų, išmokėme juos triušiukus pašerti, šuniukui ėsti nunešti. Vaikai pradėjo tuos gyvūnėlius mylėti, jais rūpintis. Reikalai vystėsi į gerą ir dabar aš labai džiaugiuosi, kad turiu šiuos vaikus. Jie man – Dievo dovana. Ir jie patys labai džiaugiasi, kad pas mus gyvena, sako: „kaip gerai, kad aš čia“.

–O kas atsitiko jūsų globojamų vaikų tėvams?

–Žinau, kad mamai trūko motinystės įgūdžių. Visus vaikus ji paliko pas giminaitę. Ta giminaitė turėjo dar savų vaikų, ji nebeįstengė visų išlaikyti. Ji netoli Plungės vaikų globos namų gyveno, tai ir atvedė vaikus į tuos globos namus. O mama ir nebesirūpino tų vaikų atsiimti.

–Jūsų globojami vaikai tikriausiai lanko mokyklą. Kaip juos priima mokyklos bendruomenė?

–Vyriausiajai mergaitei dabar yra 12 metų, ji lanko gimnaziją Alsėdžiuose, o trys mažesnieji – pradinę mokyklą mūsų kaime. Sakyčiau, kad mokykloje viskas labai gerai. Jei ne mokytajai ir mūsų parapijos kunigas, manau, kad viskas būtų daug sunkiau. Jaučiame didelį jų palaikymą. Mums padeda, giria, motyvuoja, daug bendraujame. Mokytojai ir kunigas vaikams aiškina kas yra blogai, kas gerai, kaip teisingai elgtis.

Su vaikais sekmadieniais pradėjome lankyti bažnytėlę. Vaikai labai stipriai pasikeitė. Jei iš pradžių jie labai nenorėjo mokytis, kuprinės lakstė į sienas, namų darbų daryti nenorėjo, buvo labai sudėtinga, tai dabar jie jau patys supranta, kad mokslai yra reikalingi ne mokytojai, o jiems patiems. Vaikai darosi vis savarankiškesni ir savarankiškesni.

–Kaip jūs įvardintumėte, kas konkrečiai padėjo jūsų globojamiems vaikučiams adaptuotis, pasikeisti į gera?

–Mūsų kantrybė, meilė, tikėjimas į Dievą. Ir teigiamas mūsų vaikų pavyzdys jiems labai padėjo. Mūsų vaikai jau užaugę, turi savo šeimas, gyvena įvairiose Lietuvos vietose, baigė mokslus, turi darbus. Jie pas mus atvažiuoja, bendrauja su globojamais vaikais, pasiima juos atostogoms pas save, rodo jiems Lietuvą. Tai į Vilnių juos išsiunčiame, tai į Klaipėdą, kad pamatytų ir miesto gyvenimo. Vaikams labai reikia matyti visokių gyvenimo pavyzdžių, kad jie padarytų išvadas, kad pasimokytų.

Norėdami paaiškinti, motyvuoti savo globojamus vaikus mokytis, mes jų klausiame: „Ar jūs norėtumėte gyventi kaip Martynas, kaip Robertas, Antanukas (vardijame savo sūnus vardais), ar norėtumėte gyventi kaip tie žmonės, kurie maisto ieško šiukšlyne“. (Jie yra matę tokių žmonių). „Ne, sako jie, nenorėtume gyventi kaip tie, kurie ieško maisto šiukšlyne“. Ir stengiasi mokytis, ruošia pamokas.

Auginti globojamus vaikus mums labai padeda mūsų biologiniai vaikai. Viena dukra gyvena netoliese, ji pedagogė. Tai ji padeda jiems kibti prie mokslų, aiškina, moko, tikrina namų darbus.

–Ką jūs patartumėte žmonėms, kurie norėtų, galvoja tapti globėjais, bet nesiryžta?

–Vaikams labai reikia meilės ir šeimos. Kliūtys yra įveikiamos. Svarbu žinoti kaip elgtis. Pirmiausia vaikai turi būti mylimi, išklausomi, antra, jie turi turėti atsakomybių ir pareigų. Vaikai neturi vadovauti suaugusiesiems. Jie turi jausti suaugusiųjų globą ir meilę. Prie pareigų ir atsakomybių vaikus reikia pratinti palaipsniui: mokyti nusinešti savo indus, juos išsiplauti, pasirūpinti gyvūnėliu. Vaikus reikia mokyti kantriai, jiems priminti pareigas, nes vaikai pamiršta. Vaikai šeimoje turi būti mylimi ir turėti pareigų. Suaugusiesiems su vaikais reikia praleisti kuo daugiau laiko kartu, būti ir dirbti kartu. Tada jie daug dalykų išmoks savaime iš mūsų gyvenimo.

Su vaikais reikia stengtis kuo daugiau kalbėtis, bendrauti. Tada yra didesnė tikimybė sužinoti kokių problemų jie turi ir jas laiku spręsti. Svarbu užmegzti su vaiku ryšį ir jo neprarasti.

–Ar jūs esate laiminga taip gyvendama?

–Labai. Ar turiu prasmingos veiklos. Aš net pajaunėjau (juokiasi). Nors jau esu ne tik mama, bet ir močiutę, man šiemet sukaks 60 metų, turiu anūkų, bet pažįstami savo, kad, pradėjusi globoti tuos vaikučius, aš net išoriškai pasikeičiau, pajaunėjau. (juokiasi). Esu labai laiminga.

Parengė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko protų mūšis
Įdomu

Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko protų mūšis

2026-01-16
Šiauliai kviečia apsilankyti Tarptautiniame ledo skulptūrų festivalyje Jelgavoje
Grožis

Šiauliai kviečia apsilankyti Tarptautiniame ledo skulptūrų festivalyje Jelgavoje

2026-01-15
Klaipėdoje minimos 103-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės
Įdomu

Klaipėdoje minimos 103-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

2026-01-14
„Dainų dainelės“ konkursas Plungėje
Grožis

„Dainų dainelės“ konkursas Plungėje

2026-01-12
Klaipėdos rajone paminėtos lakūno Stepono Dariaus 130-osios gimimo metinės
Įdomu

Klaipėdos rajone paminėtos lakūno Stepono Dariaus 130-osios gimimo metinės

2026-01-12
Šilutėje įvyko „Dainų dainelės“ konkurso I etapas
Įdomu

Šilutėje įvyko „Dainų dainelės“ konkurso I etapas

2026-01-10
Kretingos muziejaus Žiemos sode šviečia „Gyvybės medis“
Grožis

Kretingos muziejaus Žiemos sode šviečia „Gyvybės medis“

2026-01-10
Klaipėdoje sparčiai kyla modernūs globos namai senjorams
Gyvenimas

Klaipėdoje sparčiai kyla modernūs globos namai senjorams

2026-01-09
Daiktų saugojimas
Aktualijos

Trumpalaikis daiktų saugojimas – sprendimas remontui ir kraustymuisi

2026-01-09
Neringa mini Martyno Liudviko Rėzos 250-ąsias gimimo metines: startuoja renginių programa
Įdomu

Neringa mini Martyno Liudviko Rėzos 250-ąsias gimimo metines

2026-01-09

Skaitomiausia

Telšiuose sėkmingai nustatytas asmuo, įtariama, apgadinęs valstybinės įstaigos pastatą
Kriminalai

Telšiuose sėkmingai nustatytas asmuo, įtariama, apgadinęs valstybinės įstaigos pastatą

2026-01-20
Mažeikių rajone, Ukrinų kaime nuo gaisro nukentėjo šeima – reikalinga parama
Aktualijos

Mažeikių rajone, Ukrinų kaime nuo gaisro nukentėjo šeima – reikalinga parama

2026-01-19
Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje
Aktualijos

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Po gaisro Pervalkoje – bendruomenės užuojauta ir priminimas apie saugumo svarbą
Naujienos

Po gaisro Pervalkoje žuvo neringiškė

2026-01-21
Tarptautinis BootStRaP tyrimas dėl probleminio interneto naudojimo tarp paauglių
Aktualijos

Tarptautinis BootStRaP tyrimas dėl probleminio interneto naudojimo tarp paauglių

2026-01-20

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Šilutės pirmojoje gimnazijoje atnaujintos ir išplėtotos modernios STEAM ugdymo erdvės

Šilutės pirmojoje gimnazijoje atnaujintos ir išplėtotos modernios STEAM ugdymo erdvės

2026-01-21
Skirtas  finansavimas Telšių miesto Oskaro Goeldnerio skvero sutvarkymui

Šilalės mieste startuoja projektas „VERSLO GILĖ“

2026-01-21
Šiaulių Prisikėlimo aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė

Šiaulių Prisikėlimo aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė

2026-01-21
Mažeikių rajono merė susitiko su Mažeikių PK viršininku

Mažeikių rajono merė susitiko su Mažeikių PK viršininku

2026-01-21
Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“dubleriai laimėjo po ilgos pertraukos

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“dubleriai laimėjo po ilgos pertraukos

2026-01-21
„Palangos stintos“ šventė jau netrukus – vasario pradžioje visi kviečiami į Palangą

„Palangos stintos“ šventė jau netrukus – vasario pradžioje visi kviečiami į Palangą

2026-01-20

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Telšiuose sėkmingai nustatytas asmuo, įtariama, apgadinęs valstybinės įstaigos pastatą

Telšiuose sėkmingai nustatytas asmuo, įtariama, apgadinęs valstybinės įstaigos pastatą

2026-01-20
Mažeikių rajone, Ukrinų kaime nuo gaisro nukentėjo šeima – reikalinga parama

Mažeikių rajone, Ukrinų kaime nuo gaisro nukentėjo šeima – reikalinga parama

2026-01-19

Naujausi

Po gaisro Pervalkoje – bendruomenės užuojauta ir priminimas apie saugumo svarbą

Po gaisro Pervalkoje žuvo neringiškė

2026-01-21
Šauliai

Pasiektas rekordinis šaulių skaičius: didžioji dauguma – turintys aukštąjį išsilavinimą, absoliuti dauguma – dirbantys

2026-01-21
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.