Šiaulių mieste trys šeimos jau yra pasiruošę laikinai priimti vaikus, kurie dėl susiklosčiusių aplinkybių turėtų apsigyventi vaikų globos namuose. Tokių globėjų mūsų mieste turėtų atsirasti gerokai daugiau, nes iš šeimų paimtų vaikų nemažėja, o vaikų globos namų šalyje ilgainiui nebeturėtų likti.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasveikino tris moteris, neseniai tapusias pirmosiomis mieste socialinėmis globėjomis. Specialius trijų mėnesių mokymus išklausiusios moterys ir jų šeimos įsipareigoja priimti į savo namus be tėvų globos likusius vaikus laikinai globai – iki 12 mėnesių. Per tą laiką turėtų būti surasti nuolatiniai globėjai ir vaikai grąžinti į biologines šeimas arba įvaikinti.
Pasak specialistų, socialiniai globėjai šiuo metu ypač reikalingi. Laikinos globos poreikis – didžiulis. Pastaruoju metu iš šeimų dėl girtavimo, smurto, nepriežiūros paimama itin daug vaikų. Vien per praėjusį savaitgalį iš trijų šeimų paimti keturi mažyliai, kurių jauniausiam – vos dvi savaitės, vyriausiam – 8 metai.
Miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėjos Editos Čičelienės skaičiavimu, tam, kad būtų pilnai patenkintas poreikis ir be tėvų globos likę vaikai nepatektų į globos įstaigas, Šiauliuose reikėtų dar bent 10 socialinių globėjų.
Specialistai pabrėžia, kad svarstantys jais tapti turėtų būti ryžtingesni. Esą, procedūra nėra tokia sudėtinga, kaip daugeliui atrodo. Tereikia išklausyti mokymus pagal globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK), sudaryti globotiniams tinkamas gyvenimo sąlygas ir užtikrinti saugumą, nuoširdų, atsakingą auklėjimą bei priežiūrą.
Šiaulių meras Artūras Visockas apgailestavo, kad vaikų globos namų institucinė pertvarka neša ne tik pozityvius sprendimus. Pertvarkomų institucijų sąraše yra Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusios vystymosi kūdikių namai, kuriuose sutelkta profesionalų komanda ir visa reikalinga medicinos įranga.
„Į Kūdikių namus patenka vaikai su specialiaisiais poreikiais, ten jie gauna specifinę priežiūrą. Nežinau, ar naujosios socialinės globėjos galėtų namuose sudaryti vaikams su sunkia negalia reikalingas sąlygas“ , – kalbėjo Artūras Visockas.
Laikinosios globos paslaugą teisiančios moterys patvirtino, kad namuose nėra galimybių prižiūrėti sunkiai sergančius vaikus. Be to, tam reikėtų ir specialių žinių, galbūt dalyvauti papildomuose mokymuose.
Pasirašius sutartį, socialinis globėjas gauna 400 eurų vienkartinę vaiko gyvenamos vietos įkūrimo pašalpą, o kiekvieną mėnesį – tris skirtingas išmokas, kurių suma, atskaičius mokesčius, siekia 530 Eur.
Šiaulietės, apsisprendusios tapti socialinėmis globėjomis, tikino nebijančios joms teksiančios atsakomybės. Visos moterys turi savų vaikų, o viena augina ne tik biologinius, bet ir iš globos namų, tad jai tokia patirtis – ne naujiena.
Savivaldybės ir etaplius.lt informacija