Ofise praleidžiame didžiąją dalį savo darbo dienos, todėl svarbu, kad ši aplinka atitiktų aukščiausius standartus bei nekenktų kiekvieno sveikatai. Ypač didelis dėmesys turėtų būti skiriamas atviro tipo biurams, nes juose vienas prie kito dirba pakankamai didelis kiekis įmonių. Žinoma, net ir uždaruose biuruose svarbu palaikyti tinkamą mikroklimatą, nuo kurio bent iš dalies priklauso tiek mūsų sveikatos būklė, tiek darbingumo lygis. Efektyvus vėdinimas ofise –tai žvalumo, sveikatos bei produktyvumo garantas.
Kaip atpažinti vėdinimo ofise trūkumą?
Rasojantys langai. Dirbate biure su naujais langais, tačiau pastebite, kad jie nuolatos rasoja? Tai gali būti ženklas, parodantis, jog Jūsų darbo vietoje trūksta efektyvaus vėdinimo. Langai gali pasižymėti stipriu sandarumu, todėl per juos į patalpą sunkiai patenka oras. Todėl esant temperatūros skirtumams tarp ofiso ir oro, drėgmė gali būti linkusi kauptis ant stiklo.
Nuolatiniai sirgimai. Varvanti nosis, raustančios akys bei varginantis kosulys – tik keli peršalimo simptomai. Būnant tarp kitų įmonių peršalimas ar kitos užkrečiamos ligos gali sparčiai plisti, todėl svarbu reguliariai vėdinti patalpas. Tik tinkamas mikroklimato palaikymas darbo vietoje gali užkirsti kelią staigiam virusų plitimui.
Sumažėjęs darbingumas. Gaivus bei švarus oras turi teigiamos įtakos darbuotojų veiklos efektyvumui, o slogus ir užterštas mikroklimatas sukelia ne tik fizinius negalavimus, bet ir gali sumažinti atliekamo darbo kokybę. Per daug šiltame bei prastai vėdinamame ofise mažėja gebėjimas sukaupti dėmesį, apima mieguistumas bei apatija.
Kodėl natūralus vėdinimas – prastas pasirinkimas?
Manote, kad atidarius langus galima pasiekti tinkamą patalpų mikroklimato lygį? Toks vėdinimas turi daugiau minusų negu pliusų. Pirmiausia, kartu su oru iš lauko gali patekti įvairūs nešvarumai, pavyzdžiui, alergenai ar vabzdžiai. Šie nešvarumai nusėda ant ofiso baldų, pasklinda po visą patalpą ir patenka į darbuotojų kvėpavimo takus. Antra, atidarius langus gali būti girdimas iš gatvės sklindantis triukšmas, kuris trukdo susikaupti bei turi neigiamos įtakos darbo kokybei.
Trečias neigiamas aspektas, susijęs su natūraliu vėdinimu ofise, – oro kiekio sureguliavimas. Vėdinant natūraliai yra sunku sureguliuoti į patalpą patenkančio oro kiekį, todėl jis gali sukelti skersvėjį, kuris turi neigiamos įtakos žmonių sveikatai. Galiausiai, toks vėdinimo būdas – neekonomiškas. Tai ypač galima pastebėti šaltuoju metų laiku, kai į biurą patekęs oras per daug jį atšaldo, o sušildymui reikalinga papildoma energija.
Jeigu norite išvengti šių neigiamų aspektų, pasitelkite rekuperacinį vėdinimą. Tereikia pasirūpinti kokybiškomis vėdinimo sistemomis ir galėsite džiaugtis gaiviu, švariu oru bei tinkamu mikroklimatu savo darbo vietoje! Rekuperacinis vėdinimas ofise padės išvengti sumažėjusio darbingumo arba įvairių sveikatos problemų.
ĮSIRENKITE VĖDINIMO SISTEMĄ: http://daikra.lt/vedinimo-sistemos/