Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Pirmadienis, 29 birželio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Politika » Eligijus Masiulis: „Kyšio negavau, pinigus skolinausi“

Eligijus Masiulis: „Kyšio negavau, pinigus skolinausi“

Paulius Liškauskas
2016-09-07
Politika
Laikas: 4 min skaitymo
Eligijus Masiulis /BNS foto

Eligijus Masiulis /BNS foto

FacebookTwitterLinkedin

Vakar kyšininkavimu kaltinamas buvęs Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis socialiame tinkle Facebook paskelbė savo tiesą apie šalies politinę padangę sukėlusią situaciją, į kurią įsipainiojo dabar jau buvęs Seimo narys.

„Tiems, kurie manęs ne delete‘no

Atėjo diena, kada, papasakojęs prokurorui viską kaip buvo, galiu prabilti viešai. Aišku tiek, kiek leidžia mano įsipareigojimai ikiteisminiame tyrime.

Tvirtai ir aiškiai sakau, kad niekada nesu gavęs jokio kyšio. Dar labiau glumina absurdiški įtarimai, jog „kyšį“ iš Raimondo Kurlianskio gavau: už Vartojimo kreditų įstatymo 8 straipsnio pataisos svarstymą; už Seimo nutarimo „Dėl kelio Vilnius – Utena“ priėmimą; už patriarcho dr. Jono Basanavičiaus paminklo vietos parinkimo Vilniuje peripetijas.

Karštos diskusijos visais šiais klausimais vyko praėjusių metų spalio – gruodžio mėnesiais. Nenoriu varginti išsamia šių projektų svarstymo analize (jeigu kam įdomu, visą šią informaciją galite rasti Lietuvos Respublikos Seimo bei Vilniaus m. savivaldybės svetainėse), tačiau nupūtus laiko dulkes yla lenda iš maišo.

Dėl Vartojimo kreditų įstatymo pataisų, tai tie, kas jau spėjo giliau pasidomėti žino, kad aš nesu Vartojimo kreditų įstatymo 8 straipsnio pataisos, dėl kurios esu įtariamas, autorius. Žino ir tai, kad nepritarus pataisai, priešingai nei to „taip reikėjo MG Baltic“, Seimo liberalai vieningai balsavo už greitųjų kreditų išdavimo sąlygų sugriežtinimą.

Dėl LR Seimo nutarimo „Dėl viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės „Kelias Vilnius – Utena“ projekto Seimo liberalai ir aš niekada jo nepalaikėme ir jį kritikavome dėl per didelio valstybės finansinio įsipareigojimo. O šio nutarimo juk „taip reikėjo MG Baltic“?

Na ir galiausiai, dėl Patriarcho įamžinimo kažkaip net nejauku…klausimas iš kitos Galaktikos. Esu įtariamas paėmęs didelės vertės kyšį už tai, kad Vilniaus miesto mero geranoriškai paprašiau nuraminti įsiplieskusias aistras dėl to, kurioje vietoje šis paminklas turėtų stovėti ir neskubėti priimti sprendimo. Taip, žinojau, kad MG Baltic koncernas viešai įsipareigojęs LR Premjerui mecenuoti paminklo statybą. Bet ar tai ką nors keičia? Priešingai, situaciją daro dar absurdiškesne. Finansiškai remia kilnią idėją ir tuo pačiu dar siūlo milžiniškus kyšius, kad leistų šią idėją realizuoti?

Nepagailėjo prokurorai įtarimų man ir dėl to, kad minėtais klausimais aš neva dariau poveikį savo bendražygiams Seime ir Vilniaus savivaldybėje. Įtarimas skaudus, draskantis širdį. Visada buvau demokratiškas vadovas, įsiklausantis, ieškantis kompromisų, siekiantis komandinių sprendimų. Toks ir likau. Net mažiausiame smegenų vingyje niekada nėra kilę minčių kažkam daryti įtaką, paveikti, palaužti. Tiesiog tai ne aš. Gyvenimas man suteikė neapsakomą džiaugsmą sutikti daug nuostabių žmonių, asmenybių. Ir kiekvienam iš jų aš esu dėkingas už galimybę dirbti, kurti, svajoti, gyventi, tiesiog būti kartu!

Kriminalinė logika aiški. Jeigu verslininkas politikui perduoda pinigus (ir visai ne butelyje), tai reiškia už kažką ir tai yra kyšis. Teisėsaugai papasakojau, kaip buvo iš tikrųjų. Taip, aš iš Raimondo Kurlianskio š. m. gegužės 10 d. pasiskolinau 90000 eurų vienerių metų terminui. Šią paskolą ketinau investuoti į nekilnojamąjį turtą Lietuvos pajūryje. Paskolos gavimo faktą patvirtinome dviem egzemplioriais susitarimo dėl paskolos. Paskolos susitarimo netvirtinome notariškai. Ir kaip dabar aiškėja, kad tai buvo Didžioji klaida, nubloškusi tiek Raimondą, tiek ir mane į gyvenimo nežinią. Toks paprastas klausimas, kodėl mes nenuėjome pas notarą? Atsakymo paprasto nėra. Vienas kitu pasitikėjome. Beprotiška gyvenimo skuba. Nebuvau tikras, ar investicinį projektą pavyks realizuoti, tokiu atveju pasiskolinti pinigai būtų grąžinti. Kitu atveju buvo aišku, kad įsigijus turtą būtume tinkamai įforminę. Mūsų šeima kartu su artimiausių giminaičių šeima iš banko paskolų jau buvo įsigijusi vieną butą pajūryje ir jis buvo sėkmingai nuomojamas. Norėjosi šią sėkmingą veiklą plėtoti. Kartu su artimiausių giminaičių šeimomis akumuliavome lėšas, kurias ketinome netrukus investuoti į nekilnojamo turto projektus. Būtent šios lėšos buvo rastos mūsų bute kratos metu. Jos absoliučiai legalios, pagrįstos finansiniais dokumentais. Kratos metu, deja, pareigūnai nesidomėjo ir nepaėmė nei vieno dokumento. Svarbu buvo, dar kratai nesibaigus pranešti, kad pas Masiulį rasti pažymėti eurai, kuriuos jis gavo iš R. Kurlianskio. Beje, patys šaltiniai teisėsaugoje praneša, kad paskolos pinigai pažymėti jau po to, kai aš gautą paskolą įsidėjau į savo automobilį. Slapta pateko ir pažymėjo. Aš tikiuosi, kad sekliai ir paskolos susitarimo dokumentą užfiksavo, nes jis buvo tame pačiame automobilyje tuo pačiu metu.

Nieko nekaltinu ir nerezgu jokių sąmokslo teorijų. Tiesiog tikiu, kad teisinėje valstybėje tiesa anksčiau ar vėliau bus nustatyta, tik norėtųsi kuo greičiau. Noriu tikėti, kad šioje byloje bus pateikti visi sekimo metu surinkti duomenys. Ir nebus jokių bandymų šiuos duomenis kažkaip fragmentuoti ar falsifikuoti.

Ilgai tylėjau. Pirmiausia reikėjo laiko susivokti kas atsitiko. Reikėjo suvokti ir pripažinti savo klaidas. Dėl savo neapgalvotų poelgių patekau į pilką zoną, kurioje politikui nedera būti. Nedvejodamas pasitraukiau iš visų pareigų. Tai tiesiog privaloma. Už savo poelgius reikia atsakyti. Man didžiausia bausmė yra jausmas, su kuriuo pabundu kiekvieną rytą. Jausmas, kad pavedžiau savo artimiausius bendražygius. Jausmas, kad susimoviau prieš tuos, kurie manimi tikėjo. Jausmas, kad nuvyliau tūkstančius žmonių. Jausmas, kad galėjo būti kitaip. Atsiprašau!

Įdomupaskaityti

Dėl trikdžių „Rinkėjo puslapyje“ LVAT pratęsė piliečių referendumo iniciatyvos įgyvendinimo terminą

Dėl trikdžių „Rinkėjo puslapyje“ LVAT pratęsė piliečių referendumo iniciatyvos įgyvendinimo terminą

2026-05-04
Pasirašyti Kapčiamiesčio poligono steigimo ir Tauragės poligono plėtros įstatymai

Pasirašyti Kapčiamiesčio poligono steigimo ir Tauragės poligono plėtros įstatymai

2026-04-30

Tariu Ačiū iš širdies gelmių, tiems, kurie nenusisuko sudėtingu man gyvenimo momentu! Tariu Ačiū už šypsenas gatvėse, padrąsinimus ir rankų paspaudimus! Tariu Ačiū už palaikančius sms, mesengerius ir skambučius!

Gegužės 12-oji neatėmė iš manęs Šeimos, Tikrų Draugų, nenužudė Žmogiškumo, neišrovė mano Pažiūrų. Tai yra svarbiausi orientyrai, kuriais remsiuosi toliau kulniuodamas savo gyvenimo keliu!“

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Pinigai
Finansai

Plungės savivaldybės biudžetas daugiau nei 11 proc. didesnis, nei buvo pernai

2026-02-13
Palangos savivaldybė
Naujienos

„Čekiukų“ byloje pareikšti įtarimai Palangos tarybos nariui

2025-12-30
Klaipėdos rajone svečiavosi Tauragės rajono savivaldybės atstovai
Klaipėda

Klaipėdos rajone svečiavosi Tauragės rajono savivaldybės atstovai

2025-11-26
Didžiausias protestas prie VMVT: ar teisingumo svarstyklės pakrypo į pinigų, o ne paršelių pusę?
Lietuvos naujienos

Didžiausias protestas prie VMVT: ar teisingumo svarstyklės pakrypo į pinigų, o ne paršelių pusę?

2025-10-22
Pinigai
Kriminalai

Pareikšti įtarimai Akmenės rajono Seimo nariui Tomui Martinaičiui

2025-10-17
Teismas dėl neskaidrių viešųjų pirkimų organizavimo kaltais pripažino UAB „Raseinių vandenys“ buvusį direktorių ir kitus du asmenis
Kretinga

Pareikšti įtarimai buvusiam Kretingos sav. tarybos nariui ir patikslinti įtarimai Šilutės sav. tarybos nariui

2025-10-01
Krašto apsauga

Atsparumo formulė Baltijos šalims: civilinė gynyba, ginklų prieinamumas ir karo tarnyba

2025-09-30
Pirmoji ponia lankėsi Helsinkio Naujojoje vaikų ligoninėje
Naujienos

Pirmoji ponia lankėsi Helsinkio Naujojoje vaikų ligoninėje

2025-09-03
Jurbarko rajone ant dviejų vyrų buvo užkritusi metalinė konstrukcija
Mažeikiai

Plungės savivaldybė džiaugiasi statistiniais rodikliais

2025-08-06
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys Mažeikiuose
Mažeikiai

Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys Mažeikiuose

2025-07-29

Skaitomiausia

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei
Įdomu

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje
Aktualijos

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26
Plungės rajono savivaldybės maudyklos: maudytis saugu
Aplinka

Plungės rajono savivaldybės maudyklos: maudytis saugu

2025-05-27
Nuo šių metų liepos 1 d. priimami prašymai dėl socialinės paramos mokiniams
Finansai

Nuo šių metų liepos 1 d. priimami prašymai dėl socialinės paramos mokiniams

2026-06-26
Šiaulių iniciatyva peržengia savivaldybės ribas: tvarkoma valstybės prižiūrimo tako atkarpa
Aplinka

Šiaulių iniciatyva peržengia savivaldybės ribas: tvarkoma valstybės prižiūrimo tako atkarpa

2026-06-24

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Petrinių šventė Mažeikių rajone, Tirkšliuose

Petrinių šventė Mažeikių rajone, Tirkšliuose

2026-06-28
Prie įvažiavimo į Juodkrantę įrengta dviračių remonto stotelė

Prie įvažiavimo į Juodkrantę įrengta dviračių remonto stotelė

2026-06-27
Prieš 85 metus Palangoje įvykusi tragedija neturi būti pamiršta

Prieš 85 metus Palangoje įvykusi tragedija neturi būti pamiršta

2026-06-27
Patvirtinta nauja kultūros ir meno projektų finansavimo tvarka

Viekšnių kultūros centro projektui – Kultūros ministerijos finansavimas

2026-06-27
Žadeikiuose atgijo pasakų ir šviesos erdvė: įgyvendintas jau 29-asis „Tavo idėja“ projektas Klaipėdos rajone

Žadeikiuose atgijo pasakų ir šviesos erdvė: įgyvendintas jau 29-asis „Tavo idėja“ projektas Klaipėdos rajone

2026-06-27
L. Kreišmontas grįžta į Klaipėdą

Klaipėdos „Neptūnas“ pasirašė 2 metų sutartį su į uostamiestį grįžtančiu Luku Kreišmontu

2026-06-27

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Nemirsetos paplūdimyje rasto vyro gyvybė užgeso jūroje

Kopų tvirtinimo talka pajūryje

2025-09-26

Naujausi

Futbolas

Turo anonsas: sekmadienį ir pirmadienį TOPLYGOJE įvyks  19-ojo turo rungtynės

2026-06-28
Petrinių šventė Mažeikių rajone, Tirkšliuose

Petrinių šventė Mažeikių rajone, Tirkšliuose

2026-06-28
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.