Biožidiniai, dekoratyviniai židiniai – tai pasirinkimas tiems, kurie nori židinio namuose, tačiau neturi galimybės jį įsirengti. Bioetanolio išskiriami dūmai nepalieka abejingų, jausitės kaip prie židinio pas močiutę. Atsiliepimai apie biožidinį yra tik teigiami, su šiuo prietaisu galite sukurti komfortą ir tikrą ugnį bet kur. Nuo šiol židinį galima įsirengti bet kuriuose namuose. Kiekvienas įsigijęs biožidinį gali mėgautis natūralia liepsna namuose ar kitur. Paprastas, nesudėtingas montavimas ir gausūs modeliai lemia mūsų klientų sprendimą. Biožidinys kūrenamas 100% procentu natūraliu biokuro, kuris gaminamas iš augalų ir yra daug kartu išvalytas, dėl ko tampa visiškai bekvapis, neskleidžia dūmų ir degant nesusidaro pelenai ir suodžiai, tik CO2 ir vandens garai, kurie natūraliai susidaro žmogui iškvepiant orą.
Biožidiniai ir jų tipai, dydžiai, kaip išsirinkti?
Biologiniai židiniai yra įvairių dydžių ir išvaizdų. Mažiausieji biožidiniai dažniausiai yra naudojami kaip interjero detalės. Biožidiniai gali būti įvairių dydžių ir atrodyti kaip malkomis kūrenami židiniai. Didesni modeliai statomi prie sienos ir kartais tampa viso interjero ašimi ir centru. Pakabinami biožidiniai yra panašūs į malkomis kūrenamus židinius ir tvirtinami prie sienos. Tam nereikia ypatingų montavimo darbų, tačiau perkelti tokį židinį į kitą vietą nėra taip paprasta, kaip miniatiūrinį modelį. Automatiniai biožidiniai užtikrina automatinį degimo procesą, todėl jų priežiūra itin paprasta, tereikia pripildyti baką biokuro ir galėsite mėgautis ugnies žavesiu.
Biokuro židiniai, ką dar verta žinoti?
Židiniai siurbia degimui reikalingą orą iš patalpos, todėl juos reikia dažnai vėdinti. Įpilkite biokuro į indą, kuris dega židinyje. Liepsnos dydis ir degimo laikas gali būti keičiami. Tokie židiniai yra atviri, tačiau nerimauti dėl dūmų ar taršos nereikia – biokuras dega be suodžių ir be dūmų. Todėl šie interjero elementai kartais apibūdinami kaip ekologiški židiniai. Biožidiniuose vyksta degimo procesas, todėl tam tikras šilumos kiekis, žinoma, išsiskiria. Vis dėlto jis nėra toks reikšmingas, kad šio tipo židiniai galėtų būti naudojami patalpų šildymui žiemą. Pagrindinė biožidinių funkcija yra estetinė, jie suteikia aplinka šilumos ir jaukumo pojūtį, tačiau šilumos išskiria nedaug. Dėl paprastos konstrukcijos biožidinio montavimas yra greitas ir paprastas. Jei židinys pastatytas, meistro paslaugų gali ir neprireikti, tačiau pakabinamas modelis turi būti tvirtai pritvirtintas prie sienos. Geriausia šią užduotį patikėti profesionalams – jie pasirūpins, kad įrengiant židinį nenukentėtų būsto apdaila.