Kuršių nerijos nacionaliniame svečiavosi studentų ir dėstytojų grupė iš Vokietijos pietuose esančio Freizingo miesto universiteto. Kraštovaizdžio architektūrą studijuojančiam jaunimui buvo pasiūlytos kelios šalys ir net 31 studentas pasirinko Lietuvą.
Kuršių nerijos nacionaliniame svečiavosi studentų ir dėstytojų grupė iš Vokietijos pietuose esančio Freizingo miesto universiteto. Kraštovaizdžio architektūrą studijuojančiam jaunimui buvo pasiūlytos kelios šalys, kurias jie gali aplankyti, siekdami praplėsti savo žinias. Net 31 studentas pasirinko Lietuvą ir apsilankė Vilniuje, Aukštaitijos nacionaliniame parke, Kernavėje, Kaune, Nemuno deltos regioniniame parke ir Kuršių nerijoje.
Žingeidūs studentai apie Kuršių nerijos kraštovaizdį ir problematiką saugant ir tvarkant jo vertybes klausė susidomėję. Dar didesnį susidomėjimą sukėlė eksperimentiniai kopų tvarkymo darbai, siekiant sustabdyti į marias nešamą smėlį.
Keliaujant po parką buvo kalbama apie šiuo metu labai suintensyvėjusį kopų apaugimą medžiais ir tuo pačiu studentai nuravėjo nemažą plotą pušų ūglių kopos papėdėje.
Aplankyta Juodkrantės sengirė ir kormoranų koloniją.
Universiteto dėstytojai stebėjosi, kad miškuose labai mažas kiekis negyvos medienos, kuri svarbi paukščiams ir vabzdžiams, o kormoranų kolonijoje džiaugėsi pamatę juodąją meletą, kurios egzistavimui būtini negyvi medžiai.
Studentai domėjosi galimybėmis atvykti ir savanoriauti Kuršių nerijos nacionaliniame parke.
„Keli atsisveikindami netgi pasakė: iki pasimatymo. Mums buvo džiugu klausytis, jog kraštovaizdžio architektūros studijų programoje yra itin daug gamtinių dalykų, nes, jų nuomone, be žinių apie gyvąją gamtą, kraštovaizdį projektuoti yra tiesiog neatsakinga“ – sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija