Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Antradienis, 27 sausio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Laisvalaikis » Gegužę superhito „Sunshine Reggae” pirmą kartą atvyksta į Lietuvą

Gegužę superhito „Sunshine Reggae” pirmą kartą atvyksta į Lietuvą

Paulius Liškauskas
2025-03-28
Laisvalaikis, Naujienos
Laikas: 4 min skaitymo
laidback

Laidback

FacebookTwitterLinkedin

Pasaulinio garso grupės iš Danijos „LAID BACK“, sukūrę tokius garsius superhitus, kaip„Sunshine Reggae“, „White Horse“, „Hight Society Girls“, kreipėsi į savo gerbėjus Lietuvoje. „Aš – Timas, aš – Johnas. Mes – tai LAID BACK. Su džiaugsmu pranešame, kad pirmą kartą koncertuosime Lietuvoje. Gegužės 23 dieną Palangoje, gegužės 24 dieną – Vilniuje. Visiems linkėjimai iš Danijos! Jūsų Laid Back“, – video įraše sakė pasaulinio garso duetas.

Po ilgų, daug laiko, pastangų ir pinigų reikalavusių derybų pagaliau tai įvyks! Pirmą kartą istorijoje į Lietuvą atvyksta įvairius pasaulio kampelius išmaišiusi garsi pop muzikos grupė „Laid Back“! 2025 metų gegužės 23 dieną Palangos, o gegužės 24 dieną “Compensa” koncertų salėje Vilniuje nuskambės milijonų muzikos gerbėjų pamėgtos „Sunshine Reggae“, „White Horse“, „Hight Society Girls“ ir kitos itin populiarios danų dueto dainos!

Grupė iširo, muzikantai liko kartu

John Guldberg ir Tim Stahl susipažino aštuntojo dešimtmečio viduryje grupėje „The Starbox Band“, kuri iširo po nesėkmingo roko meistrų „The Kinks“ turo atidarymo „apšildymo“ koncertų. Tačiau muzikantai nusprendė toliau koncertuoti kartu.
Danijos sostinės Kopenhagos centre John Guldberg įkūrė nedidelę studiją, kurioje abu muzikantai pradėjo tyrinėti naujų technologijų, kelių takelių magnetofonų, sintezatorių ir būgnų aparatų, teikiamas galimybes.

Debiutinis jų albumas pavadinimu „Laid Back“ buvo išleistas 1981 m., o singlas „Maybe I’m Crazy“, tapo populiariausiu Danijoje. Tiesa, pirmasis albumas grupei itin didelio populiarumo neatnešė, o ji išgarsėjo tik savo tėvynėje Danijoje ir Pietų Amerikoje.
Didelio tarptautinio pripažinimo grupė sulaukė išleidusi albumą „Keep Smiling“, singlą „High Society Girl“. Ir, žinoma, 1982 m. ne tik visą Europą saulės spinduliais apšvietusį jų superhitą – „Sunshine Reggae“, kuris aukščiausias vietas užėmė ne tik Danijos, bet Vokietijos, Austrijos, Italijos, Nyderlandų, Belgijos ir kitų šalių pop dainų viršūnėse.

Per tris valandas atostogų superhitas

Dainos „Sunshine Reggae“ idėja gimė per medaus mėnesį Karibų jūroje dar 1981 m. Karnavalas vyko toje vietoje, kur koncertavo daug „metalo grupių”. Iškart patiko tas sąskambis. Kai grįžau į Kopenhagą, tai įvyko saulėtą popietę, su Tim susitikome studijoje… – pirmą kartą ir Lietuvoje iš „Laid Back“ narių lūpų skambėsiančio su vasara, saule, maudynėmis ir visus atostogų malonumus primenančio emocingo super hito gimimo istoriją prisimena John Guldberg. – … Oras buvo puikus, kaip tik pabandyti įrašyti kažką mūsų daniško regio stiliumi. Mano galvoje jau skambėjo keli įsimintini akordai ir mes su dideliu malonumu pradėjome dirbti.
Elektroninis garsas buvo sukurtas naudojant mano naują Roland sintetinę gitarą ir „vokoderį“. Tim nuėjo į netoliese esančią muzikos parduotuvę ir išsinuomojo plieninį būgną. Jis niekada nebuvo juo grojęs, bet įvaldė labai greitai. Studijoje turėjome mažą žaislinį akordeoną, kurį panaudojo įžangoje. Po to Tim panaudojo tikrą akordeoną. Tačiau vokalo vis dar nebuvo.

Mūsų mažo tualeto siena atrodė kaip koliažas, pilna visokių užrašų, atvirukų, fotografijų iš žurnalų su visų tipų masažų vaizdais. Iš mes panaudojome vieną žodį iš ten, vieną eilutę iš čia, viską sumaišėme ir pradėjome dainuoti, sugalvodami melodiją. Kiek prisimenu, „Sunshine Reggae“ parašyti ir įrašyti užtruko apie tris-keturias valandas.

O po kelių dienų legendinis norvegų būgnininkas Frankas Marstokkas pridėjo būgnų skambesį, o galiausiai bosu sugrojo Peteris Hansenas. Daina buvo baigta ir buvo tokia, kokią dabar žinote. Laimei, net neįsivaizdavome, ką darome, bet rezultatas – tikrumas, dvelkęs nuostabia nuotaika!“

Amerikiečius sužavėjo „Baltas žirgas“

Dar vienas „Laid Back“ super hitas „White Horse” sulaukė itin didelio populiarumo ir JAV. „Baltas žirgas“ buvo gana aktyviai reklamuojamas šios šalies diskotekose, užėmė aukščiausią vietą „Billboard’s National Disco Action“ ir 26-ąją vietą „Billboard Hot 100“. Tiesa, santykinai žemą vietą „Billboard Hot 100“ greičiausiai lėmė prieštaringi kūrinio tekstas, įskaitant žodį „kalė”, kas sutrukdė gauti radijo transliaciją didžiojoje Amerikos dalyje.
Ir patiems muzikantams netikėta sėkmė, kaip vasaros saulės spinduliai ar vandenyno bangas, staiga užliejo danų duetą.
Jų išskirtinumas, skirtingai nei daugelio Danijos grupių, angliškai parašyti dainų tekstai, o svarbiausia, nors jie naudojo tik elektroninius instrumentus, kūriniai skambėjo pagal tam laikmečiui neįprastą popmuziką, kai tuomet buvo plačiai paplitusi aistra D.Britanijoje kilusiai naujosios romantikos stiliaus muzikai.

Įdomupaskaityti

Eismui atidaryta ilgiausia ir techniškai sudėtingiausia „Via Baltica“ atkarpa

AB „Via Lietuva“ informuoja dėl teritorijų, kuriose keičiasi specialiosios žemės naudojimo sąlygos

2026-01-27
Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro ateitis: svarstomas reorganizavimo startas

Svarstoma Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro reorganizavimas

2026-01-26

Hito vaizdo klipą sukūrė Larsas von Trieras

1985 ir 1987 m. jie išleido du albumus „Play It Straight“ ir „See You in the Lobby“ bei singlus „Abu-Dhabi“ ir „Tricky Kind of Thing“.
1989 metais duetas, su danų dainininke Hanna Boel, triukšmingai grįžo į pasaulio muzikos žemėlapį su nauju singlu „Bakerman“, kuris tapo hitu daugumoje Europos šalių. Daina buvo aktyviai reklamuojama per televiziją ir dėl neįprasto garsaus režisieriaus Larso von Triero nufilmuoto vaizdo klipo, kuriame grupės nariai iššoka iš lėktuvo ir laisvo kritimo metu groja muzikos instrumentais.
Vėliau „Laid Back“ išleido dar kelis albumus, 2002 metais sukūrė muziką filmui „Flyvende Farmor“, už kurį gavo „Robert“ apdovanojimą – vieną svarbiausių Danijos kino pramonėje, vadinamuoju Danijos Oskaru.
2010 metais duetas grįžo su singlu „Cocaine Cool“, vėliau išleido dar kelis muzikinius albumus – „Healing Feeling“ (2019), „Road To Fame (2023 metais).

Palangoje ir Vilniuje

Danai vis dar populiarūs visame pasaulyje: koncertus bei dalyvavimus festivaliuose Danijoje keičia Vokietija, keliones į Švediją – koncertai Meksikoje ir, nors nuo Kopenhagos iki Palangos vos apie 530 kilometrų, 2025 metais pirmą kartą istorijoje daniškas „Saulės šviesos regis“ gyvai nuskambės ir Lietuvoje!
„Tikime, kad savo muzikos klausytojų turime ir turėsime, ir Lietuvoje, – teigia John Guldberg. – Tad kviečiame juos atvykti, atsipalaiduoti ir patirti teigiamas emocijas.“

Pirmą kartą į mūsų šalį atvyksiantis populiarus danų duetas „Laid Back“ surengs du išskirtinius koncertus mūsų šalyje: 2025 metų gegužės 23 dieną Palangos koncertų salėje ir gegužės 24 dieną “Compensa” koncertų salėje Vilniuje. Bilietus platina kakava.lt

Žymos: KoncertaiRenginiai
DalintisDalintis

Panašios naujienos

Šventinis Liepos 6-osios savaitgalis Klaipėdos rajone
Laisvalaikis

Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Mažeikiuose

2026-01-23
Po gaisro Pervalkoje – bendruomenės užuojauta ir priminimas apie saugumo svarbą
Naujienos

Po gaisro Pervalkoje žuvo neringiškė

2026-01-21
Mažeikių rajono merė susitiko su Mažeikių PK viršininku
Mažeikiai

Mažeikių rajono merė susitiko su Mažeikių PK viršininku

2026-01-21
Autobusų laukimo stotelė Plungėje
Aplinka

Plungėje – keturios naujos autobusų laukimo stotelės

2026-01-21
Telšiuose sėkmingai nustatytas asmuo, įtariama, apgadinęs valstybinės įstaigos pastatą
Kriminalai

Telšiuose sėkmingai nustatytas asmuo, įtariama, apgadinęs valstybinės įstaigos pastatą

2026-01-20
„Palangos stintos“ šventė jau netrukus – vasario pradžioje visi kviečiami į Palangą
Naujienos

„Palangos stintos“ šventė jau netrukus – vasario pradžioje visi kviečiami į Palangą

2026-01-20
Klaipėdos rajono savivaldybė sulaukė reikšmingo pripažinimo
Aktualijos

Klaipėdos rajono savivaldybė sulaukė reikšmingo pripažinimo

2026-01-20
Artėja „Stintapūkio“ šventė: bus taikoma įvažiavimo lengvata
Įdomu

Artėja „Stintapūkio“ šventė – bus taikoma įvažiavimo lengvata

2026-01-20
Agluonėnai –  Lietuvos mažoji kultūros sostinė
Įdomu

Agluonėnai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė

2026-01-19
Ledo sezonas prasidėjo: ką turi žinoti poledinės žūklės mėgėjai
Aplinka

Ledo sezonas prasidėjo: ką turi žinoti poledinės žūklės mėgėjai

2026-01-16

Skaitomiausia

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?
Receptai

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Prie „Neptūno” prisijungė centras iš Latvijos
Klaipėda

Klaipėdos „Neptūną” papildė aukštaūgis iš Latvijos Karlis Šilinš

2026-01-15
Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?
Įdomu

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25
Tarptautinis BootStRaP tyrimas dėl probleminio interneto naudojimo tarp paauglių
Aktualijos

Tarptautinis BootStRaP tyrimas dėl probleminio interneto naudojimo tarp paauglių

2026-01-20
Mažeikių rajone, Ukrinų kaime nuo gaisro nukentėjo šeima – reikalinga parama
Aktualijos

Mažeikių rajone, Ukrinų kaime nuo gaisro nukentėjo šeima – reikalinga parama

2026-01-19

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Klaipėdoje pradėjo veikti Miesto infrastruktūros koordinavimo centras

Klaipėdoje pradėjo veikti Miesto infrastruktūros koordinavimo centras

2026-01-27
Individualių buitinių nuotekų valymo įrenginius privaloma registruoti

Individualių buitinių nuotekų valymo įrenginius privaloma registruoti

2026-01-27
Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje erdvės bus pritaikytos negalią turintiems asmenims

Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje erdvės bus pritaikytos negalią turintiems asmenims

2026-01-27
Mažeikiuose aptartos ligoninės aktualijos

Mažeikiuose aptartos ligoninės aktualijos

2026-01-27
Pinigai

Kaimo bendruomenės gali kreiptis dėl finansinės paramos

2026-01-26
Kaip reikėtų elgtis plikledžio ir lijundros metu

Kaip reikėtų elgtis plikledžio ir lijundros metu

2026-01-26

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Prie „Neptūno” prisijungė centras iš Latvijos

Klaipėdos „Neptūną” papildė aukštaūgis iš Latvijos Karlis Šilinš

2026-01-15

Naujausi

Talpa

Įtariama, kad Skuodo rajono savivaldybės administracijos darbuotojas laikė „naminukę“

2026-01-27
Klaipėdoje pradėjo veikti Miesto infrastruktūros koordinavimo centras

Klaipėdoje pradėjo veikti Miesto infrastruktūros koordinavimo centras

2026-01-27
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.