Vonios kambario įrengimas ne tiek, kad daug kainuoja finansiškai, bet labiau psichologiškai – daug streso ir nerimo. Taip yra todėl, nes vonios kambario visuma susideda iš nedidelių objektų, kurie reikalauja nepaprasto sumetimo, o taisyklingo išdėliojimo. Šis kambarys turi būti sudėliotas taip, kad jame nebūtų sunku palaikyti švarą, bet ir vizualiai jis atrodytų estetiškai ir derantis prie namų interjero stiliaus. Tam, kad būtų tai lengviau padaryti, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kurie padės jums susikurti svajonių vonios kambarį.
Įvertinti vonios kambario dydį
Jeigu vonios kambarys yra paskirtas, labai svarbu, kad jis būtų ne mažesnis, kaip 5 kv.m.. Na, o jeigu dar tik planuojate jo paskyrimą, geriausia, kad jis būtų apie 10 kv.m. ploto. Išties yra patogu, jeigu vonios kambaryje turėsite langą, nes tai padės išvėdinti susidariusius garus bei suteikti šiam kambariui daugiau natūralios dienos šviesos. Faktas yra toks, kad kuo daugiau vietos turite savo vonios kambaryje, tuo lengviau ir patogiau yra joje būti.
Pradėjus planuoti vonios kambarį, rekomenduojama nusibraižyti planą, kuriame būtų nurodyti ne tik vonios baldai, bet ir pažymėtos vietos, kur bus reikalinga santechnikos įranga. Žinoma, vienas iš svarbiausių pasirinkimų – ar jums reikės dušo kabinos, ar vonios (jeigu yra galimybė, galima įsirengti juos abu). Taip pat svarbu nuspręsti, kokie jums baldai bus reikalingi vonios kambaryje ir, ar jame bus skalbyklė.
Kas gali padėti lengviau apsispręsti įsirengiant vonios kambarį?
Tam, kad būtų kuo lengviau apsispręsti, atsakykite sau į šiuos klausimus:
- Ar vonios kambariu naudositės tik jūs vienas, ar daugiau žmonių?
- Ar jums reikalingas vienas praustuvas, o gal reikia dvigubo?
- Vonia ar dušas?
- Ar vonios kambaryje bus ir tualetas?
- Kur džiovinsite rankšluosčius?
- Ar reikalinga vieta, kuri skirta kūdikio priežiūrai?
- Kur bus apšvietimas, rozetės?
- Kokie baldai yra reikalingiausi?
Atsakius į šiuos klausimus, galima pradėti pilną planavimą bei pradėti galvoti apie sienų ir grindų dekorą. Pagalvokite, ar jums bus reikalingos vonios ir tualeto plytelės. Žinoma, jos yra atspariausios drėgmei, bet tobulėjant statybų industrijai yra ir kitų medžiagų, kurios geba nebūti paveikiamos drėgmės.
Vonios kambario ventiliacija?
Drėgnose patalpose privaloma turėti galingą ventiliacijos sistemą, kad sudrėkę paviršiai galėtų greitai išdžiūti. Išties kokybiškas vedinimas užtikrina greitą drėgnų audinių išdžiuvimą bei leidžia kitiems paviršiams nebūti paveiktiems drėgmės. Rekomenduojami du priverstinės ventiliacijos vonios kambaryje būdai, o t.y. rekuperacinė sistema arba elektrinis ištraukiamasis ventiliatorius.
Jeigu pasirinkote, kad norite įsirengti rekuperacinę sistemą, tuomet turite žinoti, kad vonios kambaryje yra montuojamos oro padavimo ir ištraukimo angos, o iki jų yra atvedami ortakiai. Būtent tokiu atveju vėdinimas yra numatomas projekte, o dėl jo kažkokių papildomų problemų nekyla.
Jeigu pasirinkote, jog norite oro ištraukiamosios angos, tuomet turite žinoti, kad norint, jog kuo greičiau pasišalintų drėgnas oras, tam bus reikalingas elektrinis ištraukimo ventiliatorius. Šis ventiliatorius gali būti montuojamas lubose arba sienose. Paprasčiausi ventiliatoriai yra valdomi jungikliu bei veikia vienu režimu. Yra ir sudėtingesnių variantų, kurie turi laikmatį arba oro drėgmės jutiklį. Šio įrenginio galingumas yra parenkamas pagal patalpos tūrį ir numatomą oro pasikeitimo greitį.
Žinoma, drėgmės pašalinimą iš vonios kambario skatina efektyvi ir kokybiška šildymo sistema. Vonios kambaryje rekomenduojama įrengti šildymo grindų sistemą, kurią galima reguliuoti pagal savus norus, o tai reiškia, kad įjungti ir išjungti tik tada, kada norite patys.