Kviečiame pažinti Klaipėdos rajoną.

Ar žinojote, kad Klaipėdos rajoną puošia ne tik įspūdinga gamta ir įsimintini objektai, kuriuos verta aplankyti, bet čia slypi ir daugybė įspūdingų paukščių stebėjimo vietų? O galbūt norėtumėte išbandyti pabėgimo kambarį po atviru dangumi, pajusti Mažosios Lietuvos dvasią Priekulėje ar sugrįžti į XX amžiaus technologijų pasaulį? Klaipėdos rajonas kviečia Jus į kelionę, kurioje dera gamta, istorija, kultūra ir nuotykiai.

„Klaipėdos rajonas – tai kraštas, kuriame gera būti. Čia gamta ramina, istorija įkvepia ir kiekvienas kampelis slepia savo pasakojimą. Taigi tiek rajono gyventojai, tiek svečiai gali patirti autentiškų atradimų – nuo paukščių stebėjimo, pasivaikščiojimų vaizdingais maršrutais iki kelionių istorijos pėdsakais. O pačios įvairiausios veiklos įtraukia ir šeimas su vaikais, ir atokvėpio vienumoje ieškančius keliautojus“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Gamtos mylėtojams – paukščių stebėjimas

Įdomupaskaityti

Paukščių stebėjimas – sparčiai auganti ekologinio turizmo šaka pasaulyje – vis labiau populiarėja ir Klaipėdos rajone. Čia galima atrasti ir pažinti patrauklių gamtos teritorijų ir unikalių ekosistemų, parkų, gamtos ir kultūros paveldo objektų.

Klaipėdos rajone gamtos mylėtojai kviečiami aplankyti keturias išskirtines paukščių stebėjimo vietas: nuo Drevernos apžvalgos bokšto, Tyrų pelkės paukščių stebėjimo bokštelio Kliošių kraštovaizdžio draustinyje, prie Dovilų karjero bei iš Plocio ežero paukščių stebėjimo namelio.

Be to, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centre, filiale J. Gižo etnografinėje sodyboje ir Pajūrio regioninio parko lankytojų centre galima išsinuomoti paukščių stebėjimo žiūronus. O atvykusieji į Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrą Gargžduose turi galimybę virtualiai susitapatinti su tam tikrais paukščiais ir praskrieti virš Klaipėdos rajono, sudėlioti interaktyvią paukščių dėlionę ir išbandyti kitas pramogas.

O kur dar galimybė pažinti mus supančią gamtą apsilankius Paukščių takuose –išskirtiniame pažintiniame pėsčiųjų maršrute į saugomą teritoriją – Kliošių kraštovaizdžio draustinyje esančią Tyrų pelkę.

Pažinti kraštą – keliaujant

Lankytojų laukia ir daugybė maršrutų, puikiai tinkančių tiek ramiems pasivaikščiojimams, tiek aktyvesniam laisvalaikiui.

Pasijusti tarsi tikruose kalnuose padės Kalnų takai– išskirtinis pėsčiųjų maršrutas kalvotomis Lapių vietovėmis. Neišdildomų įspūdžių dovanos ir „Baltų kelias: pažinkime kuršius“. Jį sudaro trys žiediniai maršrutai, sukurti pagal senųjų kuršių žemių išsidėstymą. Kiekviename maršrute pateikiami ne tik su baltų kultūra susiję objektai, bet ir įvairiausios edukacinės programos, pramogos ir kitos aktyvios veiklos.

Jūros bangų ošimas džiugins vaikštinėjant Sveikatos takais, kurių sistemą sudaro keturi skirtingi žiediniai takai. Bendras jų visų ilgis – 15,3 km.

Kitas Klaipėdos rajone esantis maršrutas – „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“ – alsuoja istorija. Jį sudaro 12 atrinktų objektų, labiausiai susijusių su buvusiu pasieniu, kurio buvimas per ilgus šimtmečius lėmė Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos etnografinių regionų susiformavimą.

O dviračių mėgėjai kviečiami išbandyti dviračių maršrutą „Kuršių kelias“ – pasimėgauti nuostabiais gamtos vaizdais ir susipažinti su įvairiais kultūros paveldo objektais. Šis maršrutas tęsiasi ne tik per Klaipėdos rajono savivaldybę, bet ir Palangos bei Klaipėdos miesto.

Per 10 savivaldybių, tarp jų – ir per Klaipėdos rajoną, driekiasi ir Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje. Tai – piligriminis, tarptautinis, pažintinis, kultūrinis kelias, jungiantis Lietuvą ir bendrą Šv. Jokūbo kelio tinklą ir vedantis į Santjagą de Kompostelą.

Daugiau informacijos apie paukščių stebėjimo vietas, Klaipėdos rajone esančius maršrutas bei lankytinas vietas rasite Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro interneto svetainėje.

Kviečiame atrasti naujų pažintinių viso mūsų regiono kultūrinių maršrutų Klaipėdos apskrities ir I. Simonaitytės viešosios bibliotekos platformoje „Krašto paveldo gidas“. Čia skelbiami ir mūsų rajono trys Kalbos kelio maršrutai po Agluonėnų, Dovilų ir Priekulės apylinkes.

Istoriniai atradimai ir autentiški potyriai

Tęsti pažintį su Klaipėdos rajonu kviečia ir Gargždų krašto muziejus. Pavyzdžiui, aplankyti radijo aparatų ekspoziciją buvusioje Jakų radijo stotyje. Tai vieta, kur susilieja technologijos ir istorija. Čia galima pamatyti įvairių įrenginių, kuriuos atpažinsite iš savo senelių, tėvų, o ir pačių vaikystės.

Verta užsukti ir į Priekulę, įsikūrusią Mažosios Lietuvos etnografiniame regione, su savita tarme, tradicijomis bei architektūra. Geriau pažinti šį miestą galėsite ekskursijoje „Senoji Priekulė“. Jos dalyviai ieškos buvusių dvarų pėdsakų, sužinos, kur buvo kastas gintaras, atskleis daugiau nei 200 metų kapo paslaptį bei apžiūrės autentišką XVI–XIX amžiaus architektūrą.

Keliautojų, ieškančių ramybės, kūrybinio įkvėpimo, laukia rašytojos I. Simonaitytės memorialinis muziejus Priekulėje. Čia sukurta ir nauja poilsio sala, kur kiekvienas užsukęs turės galimybę gamtos apsuptyje patogiai prisėsti, pasiklausyti šalia esančio Vingio parko garsų, paskaityti knygą ar padirbėti.

Aktyvaus laisvalaikio ir nuotykių mėgėjai kviečiami išbandyti pabėgimo kambarį „Partizano pėdsakais“. Tai unikali edukacija, kuri remiasi istoriniais liudijimais. Be to, šis pabėgimo kambarys – pirmasis ir vienintelis Klaipėdos rajone, o didžioji šio edukacinio užsiėmimo dalis vyksta po atviru dangumi.

Daugiau apie Gargždų krašto muziejų, jo filialus bei siūlomas veiklas galite sužinoti interneto svetainėje.

Klaipėdos rajono savivaldybės, Gargždų krašto muziejaus, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotraukos.

Paskutinis atnaujinimas: 2025-06-30 04:28:56

Klaipėdos rajono savivaldybės, Gargždų krašto muziejaus, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro nuotraukos.

Paskutinis atnaujinimas: 2025-06-30 04:28:56
Šaltinis: Klaipėdos rajono savivaldybė

Panašios naujienos

Skaitomiausia

Reklama

Vietos naujienos