Lesyklos paukščiams yra įprastos šaltuoju metų laikotarpiu. Mažieji skrajūnai, likę žiemoti savame krašte, mielai vaišinasi lesyklėlėse paliktu lesalu. Šią žiemą mūsų miestelyje paukščiai galės daug kur pasistiprinti – Ariogalos gimnazijos mokiniai pagamino gausybę lesyklėlių.
Tiek vyresnieji gimnazijos mokiniai, tiek pradinukai aktyviai dalyvavo tarptautinio projekto „Nordplus“ organizuotoje parodoje-konkurse „Mano (per)daryta lesyklėlė 2015“. Kodėl perdaryta? Vienas iš svarbiausių reikalavimų – gaminys turi būti pagamintas iš antrinių žaliavų, saugios paukščiams, nekenksmingos aplinkai. Lesyklėles mokiniai kūrė iš plastmasinių ir kartoninių pakuočių, gamtinių medžiagų, namų apyvokos daiktų. Lesyklėles taip pat gamino ir projekto partneriai Latvijoje. Projekto tinklalapyje letsgetgreen.tk galima pamatyti ne tik lesyklėles, bet ir instrukcijas.
Mūsų gimnazijos mokinių išradingumui taip pat ribų nebuvo! Sumaniausieji ir visus reikalavimus atitinkančias lesyklėles pagaminę tapo prizininkais, kiti parodos-konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis. Ačiū visiems dalyvavusiems.
P. S.
Patarimai, norintiems pasigaminti lesyklėles ir pasirūpinti paukščiais šaltuoju metų laiku:
- Lesyklos gali būti gaminamos:
iš gamtinių medžiagų;
iš pačių įvairiausių namų apyvokos daiktų;
plastmasinio vamzdžio ar butelio;
kartoninės pieno pakuotės;
tuščių kokoso riešutų kevalų;
horizontaliai pritvirtinto stiklainio.
- Lesyklos turi būti patogios prižiūrėti (būtina pilti maistą ir valyti), saugios paukščiams.
- Prie lango, turėklo, namo sienos pritvirtinta lesykla turėtų būti lengva, deranti prie aplinkos.
- Kieme, ypač uždarame, apsuptame medžių ar gyvatvorės, patariama statyti didelę lesyklą (ji gali būti su stogeliu ir be jo, paprasta, plokščia, su krašteliais). Iš jos gali tekti kasdien valyti sniegą!
Parodos-konkurso organizatorės: biologijos mokytoja Jūratė Klimienė, projekto koordinatorė Aušra Gedgaudienė