Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Pirmadienis, 8 gruodžio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Žinios » Palanga » „Nakties serenados“ Palangoje skambės jau 45-ąjį sezoną

„Nakties serenados“ Palangoje skambės jau 45-ąjį sezoną

Paulius Liškauskas
2016-07-24
Kultūra, Palanga
Laikas: 5 min skaitymo
Sergej Krylov

Sergej Krylov

FacebookTwitterLinkedin

Įdomupaskaityti

Tritaškius lieję Plungės „Olimpo“ krepšininkai iškovojo triuškinamą pergalę

Tritaškius lieję Plungės „Olimpo“ krepšininkai iškovojo triuškinamą pergalę

2025-12-05
Vilniaus „Rytas-2“ namuose apsigynė nuo išretėjusios Palangos „Olimpo“

Vilniaus „Rytas-2“ namuose apsigynė nuo išretėjusios Palangos „Olimpo“

2025-12-05
Viktorija Miškūnaitė

Vienoje gražiausių pajūrio vietų, Palangos gintaro muziejuje, rugpjūčio 2–6 dienomis įvyks Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncertų ciklo „Nakties serenados“ 45-ojo sezono keturi koncertai. 45-ąjį serenadų sezoną LKO pasitinka su dirigentais Sergejumi Krylovu, Juozu Domarku, Robertu Šerveniku ir Modestu Pitrėnu, žymiais Lietuvos atlikėjais – violončelininku Vytautu Sondeckiu, sopranu Viktorija Miškūnaite ir smuikininke Dalia Kuznecovaite bei šio festivalio svečiu – kontratenoru Russellu Harcourt’u. Ciklo pradžios koncertas bus skirtas jo iniciatoriaus Sauliaus Sondeckio šviesiam atminimui.

„Nakties serenadų“ koncertai šiemet tradiciškai rengiami Palangos gintaro muziejaus terasoje (lyjant koncertai perkeliami į muziejaus Židinio menę). Programose skambės nemari klasika – Antonio Vivaldi, Giuseppe Tartini, Wolfgangas Amadeus Mozartas, Josephas Haydnas, Pietro Mascagni, Giacomo Puccini, Piotras Čaikovskis ir kt. Rugpjūčio 2 d. koncerte, skirtame S. Sondeckio atminimui dalyvaus maestro sūnus

Vytautas Sondeckis
Vytautas Sondeckis

violončelininkas V. Sondeckis. Rugpjūčio 3 ir 5 d. koncertuose gražiausias arijas po atviru dangumi trauks sopranas V. Miškūnaitė ir kontratenoras R. Harcourt’as. Rugpjūčio 6 d. koncerte, skirtame maestro J. Domarko 80-mečiui, diriguos pats maestro, o smuiku solo grieš D. Kuznecovaitė.

Visų koncertų pradžia – 20 val., tai metas, kai vaiskiame rugpjūčio danguje viena po kitos žiebiasi žvaigždės. Įstabaus grožio klasikinės muzikos kūriniai, pietinėje rūmų fasado pusėje LKO griežiami pasikvietus būrį ryškių solistų jau 45-ą rugpjūtį, skatina kalbėti apie seną paprotį. Tai gyva tradicijos dvasia ir pavidalas, nenustojęs autentiškumo ir auros, kurią formuoja ne tik muzika, ne tik orkestrantai, solistai, dirigentai, bet ir vieta bei publika.

„Nakties serenados“  – ypatingą nuotaiką skleidžiančių renginių ciklas, suartinantis klasikinės muzikos atlikėjus ir klausytojus. Plačiai išgarsėjusį renginį inicijavo pagrindinio „Nakties serenadų“ atlikėjo – Lietuvos kamerinio orkestro vadovas ir dirigentas prof. Saulius Sondeckis. Drauge su šviesaus atminimo maestro kurtas muzikos vasarų Palangoje tradicijas šiandien orkestras puoselėja su nauju meno vadovu ir dirigentu, smuikininku Sergejumi Krylovu, kuris pagarbą tradicijoms derina su novatoriškais sprendimais ir idėjomis.

Lietuvos nacionalinė filharmonija šį unikalų LKO koncertų ciklą Palangos gintaro muziejuje rengia nuo 1971-ųjų, kasmet vasaros vakarais klausytojai kviečiami gėrėtis muzika atvirame ore. XIX a. pabaigoje šalia Baltijos jūros pastatytos neoklasicistinio stiliaus grafų Tiškevičių rezidencijos ir garsaus kraštovaizdžio architekto Édouardo François André suprojektuoto parko romantiška aplinka nuostabiai dera su rūmų terasoje skambančia gracinga klasika ir vilioja ne tik pajūrio poilsiautojus, bet ir žymius muzikos atlikėjus.

Per 45 metus „Nakties serenadų“ scenoje su Lietuvos kameriniu orkestru koncertavo daugybė iškilių Lietuvos ir užsienio menininkų: smuikininkai Gidonas Kremeris, Sergejus Krylovas, Olegas Kaganas, Tatjana Grindenko, Susanna Yoko Henkel ir Vilhelmas Čepinskis; altininkas Maksimas Rysanovas; violončelininkai Natalija Gutman, Karina Georgian, Markas Drobinskis, Vytautas Sondeckis, Denisas Šapovalovas; fleitininkė Sefika Kutluer; klarnetininkas Eddy Vanoosthuyse’as, trimitininkas Andrejus Kavalinskis bei kiti.

Lyg įsiklausydamas į neoklasicistinę grafo Tiškevičiaus rūmų architektūrą, Lietuvos kamerinis orkestras „Nakties serenadų“ cikle pristato mažosios nakties klasikos programas. Keturis vakarus skambantis festivalis – tai nuotaikinga muzikinė šventė, kurioje polifoniškai pinasi baroko, klasicizmo, romantizmo ir nūdienos kompozitorių kūryba.

LNF inf.

 

LIETUVOS KAMERINIO ORKESTRO

koncertų ciklas

NAKTIES SERENADOS

45-as sezonas

Rugpjūčio 2–6 d. / Palanga

 

Koncertų ciklo rengėjas – Lietuvos nacionalinė filharmonija

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė.

Pagrindinis atlikėjas – Lietuvos kameriniS orkestrAS

Orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas – SERGEJ KRYLOV (smuikas)

Orkestro direktorius – EGIDIJUS MIKŠYS

 

Koncertų vieta – Palangos gintaro muziejaus (Vytauto g. 17, Palanga) terasa. Lyjant koncertai perkeliami į muziejaus Židinio menę.

Bilieto kaina –  10 Eur.  Bilietus galima įsigyti visose sistemos BILIETAI LT platinimo vietose, internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai). Likus valandai iki koncerto pradžios, bilietai parduodami koncerto vietoje ir tik į tą koncertą. Taikomos nuolaidos.

CIKLO PROGRAMA

 

Rugpjūčio 2 d., antradienį, 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

Skiriama Sauliaus Sondeckio atminimui

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV

Solistas VYTAUTAS SONDECKIS (violončelė)

Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Serenada styginiams Nr. 13 G-dur „Mažoji nakties muzika“ (Eine kleine Nachtmusik), KV 525; LUIGI BOCCHERINI – Sinfonia Nr. 9 B-dur, G. 493; JOSEPH HAYDN – Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 1 C-dur, Hob. VII b:1

Rugpjūčio 3 d., trečiadienį, 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistė VIKTORIJA MIŠKŪNAITĖ (sopranas). Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa: PIOTR ČAIKOVSKIJ – Serenada styginiams C-dur, op. 48; Tatjanos laiško scena iš operos „Eurgenijus Oneginas“; PIETRO MASCAGNI – Intermezzo iš operos „Kaimo garbė“; GIACOMO PUCCINI – Mimi arija iš operos „Bohema“; FRANZ LEHÁR – Intermezzo; Džuditos arija iš operetės „Džudita“

Rugpjūčio 5 d., penktadienį, 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

Gražiausios arijos kontratenorui ir orkestrui

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistas RUSSELL HARCOURT (kontratenoras). Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Farnako arija iš operos „Mitridatas, Ponto karalius“; GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – Rudžiero arija iš operos „Alčina“; JOHANN ADOLPH HASSE – Arija „Spesso tra vaghe rose“ iš operos „Sirojė, Persijos karalius“; GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – Rinaldo arija iš operos „Rinaldas“; NICOLA PORPORA – Arija „Alto Giove“ iš operos „Polifernas“; ANTONIO VIVALDI – Amintos arija iš operos „Olimpiada“

Juozas Domarkas
Juozas Domarkas

Rugpjūčio 6 d., šeštadienį 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

Skiriama Juozo Domarko 80-mečiui

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistė DALIA KUZNECOVAITĖ (smuikas). Dirigentas JUOZAS DOMARKAS

Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Simfonija F-dur, KV 75; GIUSEPPE TARTINI – Sonata smuikui g-moll, B.g5 („Velnio treliai“); BÉLA BARTÓK – Siuita „Rumunų liaudies šokiai“, Sz. 68, BB 76; CAMILLE SAINT-SAËNS – „Introdukcija ir rondo capriccioso“ smuikui ir orkestrui, op. 28

DalintisDalintis

Panašios naujienos

„Vytis-VDU“ išsivežė dramatišką pergalę iš Palangos
Palanga

„Vytis-VDU“ išsivežė dramatišką pergalę iš Palangos

2025-12-05
„Olimpas“ Palangoje palaužė Kauno „Žalgirio“ dublerius
Palanga

„Olimpas“ Palangoje palaužė Kauno „Žalgirio“ dublerius

2025-12-05
Fantastišką pergalę „URBO-NKL“ iškovojo Kauno r. „Omega-Tauras-LSU“ Palangoje
Palanga

Fantastišką pergalę „URBO-NKL“ iškovojo Kauno r. „Omega-Tauras-LSU“ Palangoje

2025-12-05
Spindinčios Kalėdos Palangoje – kurortas žada daug stebuklų po žvaigždėtu dangumi
Įdomu

Spindinčios Kalėdos Palangoje – kurortas žada daug stebuklų po žvaigždėtu dangumi

2025-12-03
Palangos orkestras kviečia pažinti pučiamuosius instrumentus pačiu smagiausiu būdu
Kultūra

Palangos orkestras kviečia pažinti pučiamuosius instrumentus pačiu smagiausiu būdu

2025-12-02
Įspūdingą kėlinį sužaidusi „Omega-Tauras-LSU“ nugalėjo Palangos „Olimpą“
Palanga

Įspūdingą kėlinį sužaidusi „Omega-Tauras-LSU“ nugalėjo Palangos „Olimpą“

2025-11-30
Jaukus ir vienijantis Padėkos Palangos savanoriams vakaras
Įdomu

Jaukus ir vienijantis Padėkos Palangos savanoriams vakaras

2025-11-28
Prieš buvusią komandą dominavęs J. Kazakauskas įrašė pergalę kretingiškiams
Palanga

Prieš buvusią komandą dominavęs J. Kazakauskas įrašė pergalę kretingiškiams

2025-11-28
Skudurinė lėlytė-talismanas Ukrainos kariams!
Įdomu

Skudurinė lėlytė-talismanas Ukrainos kariams!

2025-11-27
Vaikai
Aktualijos

Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia į jautrų susitikimą

2025-11-25

Skaitomiausia

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?
Įdomu

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25
Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras
Gyvenimas

Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras

2025-06-02
Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?
Receptai

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Versliausia Lietuvos bendruomenė: neužteko lydekai paliepti
Gyvenimas

Versliausia Lietuvos bendruomenė: neužteko lydekai paliepti

2016-10-21
Tris su puse kėlinio atsilikinėję suvalkiečiai nugalėjo „Telšius“
Sportas

Tris su puse kėlinio atsilikinėję suvalkiečiai nugalėjo „Telšius“

2025-12-05

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Tauragės Pilies aikštė tapo Kalėdų pasaka

Tauragės Pilies aikštė tapo Kalėdų pasaka

2025-12-08
Joniškyje surinkta daugiau kaip 750 l naudoto kepimo aliejaus

Joniškyje surinkta daugiau kaip 750 l naudoto kepimo aliejaus

2025-12-08
Nušvito Sendvario seniūnijos eglė

Nušvito Sendvario seniūnijos eglė

2025-12-07
Šiaulių meras priėmė 70-osios NATO oro policijos misijos karius iš Ispanijos

Šiaulių meras priėmė 70-osios NATO oro policijos misijos karius iš Ispanijos

2025-12-07
Turnyrinės lentelės apačioje esantis „Alytus“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“

Turnyrinės lentelės apačioje esantis „Alytus“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“

2025-12-07
Nuskambėjo „Dainų dainelė“ Kelmės rajone

Nuskambėjo „Dainų dainelė“ Kelmės rajone

2025-12-06

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

Ką reikia žinoti apie rūkytas dešras?

2023-05-25
Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras

Praktiniai patarimai, kaip rūkyti šalto rūkymo dešras

2025-06-02

Naujausi

Tauragės Pilies aikštė tapo Kalėdų pasaka

Tauragės Pilies aikštė tapo Kalėdų pasaka

2025-12-08
Būstas lietuviams gali tapti dar labiau neprieinamas: įperkamumas jau siekia Stokholmo, Londono ir Paryžiaus lygį

Būstas lietuviams gali tapti dar labiau neprieinamas: įperkamumas jau siekia Stokholmo, Londono ir Paryžiaus lygį

2025-12-08
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.