Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Pirmadienis, 16 vasario
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Žinios » Palanga » Palanga taps dar patrauklesnė sportininkams – baigiama Palangos miesto stadiono rekonstrukcija

Palanga taps dar patrauklesnė sportininkams – baigiama Palangos miesto stadiono rekonstrukcija

Žemaitijos gidas
2015-06-16
Įdomu, Naujienos, Palanga
Laikas: 4 min skaitymo
FacebookTwitterLinkedin

Įdomupaskaityti

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

Joniškis ruošiasi jubiliejinei miesto šventei

2026-02-14
Palangoje aptarta ikimokyklinių įstaigų maitinimo organizavimo strategija

Palangoje aptarta ikimokyklinių įstaigų maitinimo organizavimo strategija

2026-02-14

Palanga tampa dar patrauklesnė sportininkams – netrukus bus baigta miesto stadiono rekonstrukcija, ir šis atitiks tarptautinius lengvosios atletikos standartus. Rugpjūčio pradžioje, 7-8 dienomis, Palangos stadione vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, į didžiausią šalies kurortą neabejotinai priviliosiantis ne tik geriausius šalies lengvaatlečius, bet ir gausų būrį sirgalių.

Triūsia darbininkai

Šiuo metu stadione intensyviai triūsia darbininkai – apatinis sportinės dangos sluoksnis jau padengtas purškiama spalvota viršutine danga, artimiausiu metu bus dažomos linijos.

Rekonstruojant miesto stadioną, pirmiausia buvo pašalinta senoji danga, išlyginta esama asfalto danga ir įrengtas naujas jos sluoksnis. Taip pat įrengta speciali, stadionams ir aikštynams pritaikyta lietaus surinkimo nuotekų sistema, elektros tinklai, pakeista laistymo sistema.

Rekonstrukcijos metu taip pat įrengta šuolių į tolį, rutulio stūmimo, disko ir kūjo metimo sektorių požeminės dalys – siekiama, kad devynis bėgimo takus turintis stadionas atitiktų tarptautinius reikalavimus, ir Palangoje galėtų vykti itin aukšto lygio respublikinės bei tarptautinės lengvosios atletikos varžybos.

Pasak darbus atliekančios UAB „Kauno keliai“ Klaipėdos padalinio vadovo Nerijaus Valaičio, iki birželio pabaigos planuojama atlikti baigiamuosius darbus: pabaigti įrengti šuolių į tolį, rutulio stūmimo sektorius, pastatyti futbolo vartus ir kita. „Fiziškai darbus planuojama baigti birželio pabaigoje arba liepos pradžioje (jei sutrukdytų orai). Paskui seks dokumentacijos, stadiono atitikties tarptautinės lengvosios atletikos standartams sutvarkymo procedūros“, – sakė N. Valaitis.

Ateities planai

Tačiau tuo kompleksiškas sporto bazės sutvarkymas nesibaigs: ateityje numatoma atnaujinti stadiono veją, greta stadiono esančiose laisvose erdvėse įrengti pagalbinę futbolo aikštę su dirbtine danga (jau birželį bus baigtas rengti šio stadiono techninis projektas) bei keturis atvirus teniso kortus.

Atnaujinta sporto baze naudotis galės ne tik sporto profesionalai, bet ir mėgėjai – tiek palangiškiai, tiek ir kurorto svečiai.

Įvertino E. Skrabulis

Pirmadienį Palangoje apsilankė bei rekonstruojamą stadioną apžiūrėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis. „Įspūdžiai – pozityvūs. Galime tik pasidžiaugti, kad Palangos stadionas po daugelio metų bus prikeltas savo pagrindinei funkcijai. Tai, be abejo, reikalinga ne tik sportininkams – lengvaatlečiams, futbolininkams, kitų sporto šakų atstovams – bet ir miesto bendruomenei, poilsiautojams. Juk sukurta sporto infrastruktūra taps viena iš priežasčių, kad Palangoje bus pilnesni ir viešbučiai, ir restoranai, ir sporto bazės“, – kalbėjo E. Skrabulis.

Vertindamas pastaraisiais metais intensyviai kuriamą bei atnaujinamą Palangos sporto bazę, Lengvosios atletikos federacijos prezidentas atkreipė dėmesį, jog viskas daroma siekiant optimalaus rezultato. „Nėra pompastikos, bereikalingo lėšų švaistymo – viskas, kas statoma ar rekonstruojama, daroma labai racionaliai, pragmatiškai, numatant keletą žingsnių į priekį – šalia pagrindinio, atsiras papildomas stadionas su dirbtine danga, greta – multifunkcinis sporto kompleksas, įrengta reikiama infrastruktūra, erdvios automobilių stovėjimo aikštelės. Tai džiugina“, – sakė E. Skrabulis.

Devyni takai

Palangos stadionas vienintelis šalyje turės devynis bėgimo takus, ir tai netruks įvertinti bėgikai. E. Skrabulis pabrėžė, kad lengvosios atletikos specifika yra tokia, jog vykstant greitam bėgimui ratu, bėgantysis pirmuoju taku jau prieš startą turi „nuskriaustojo“ poziciją. „Esant devyniems takams rimtose varžybose galima pirmojo tako nenaudoti – tada sportininkai bėga antruoju – devintuoju takais, ir visi startuoja vienodomis sąlygomis. Tai, be abejo, gali turėti įtakos geresniems pasiekimams“, – sakė  Lengvosios atletikos federacijos prezidentas.

Vyks šalies čempionatas

E. Skrabulis atkreipė dėmesį, kad Lietuvos lengvaatlečiai treniruočių stovyklas Palangoje rengia jau nuo 1984 m., tačiau iki šiol labai pasigesdavo modernaus stadiono. Dabar, Palangoje pastačius universalų sporto kompleksą bei rekonstravus miesto stadioną, pasak E. Skrabulio, visi klausimai, susiję su lengvąją atletika pajūrio regione, bus išspręsti.

Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, į didžiausią šalies kurortą geriausius sportininkus bei žiūrovus sukviesiantis jau rugpjūčio pradžioje, Palangoje rengiamas pirmą kartą šalies istorijoje. Pasak E. Skrabulio, tokį pasirinkimą lėmė ne tik atnaujinta Palangos sporto bazė, bet ir faktas, jog vasarą didžiausiame šalies kurorte gausu poilsiautojų, tarp kurių nemažai ir sporto mėgėjų. „Mes labai norime, kad mūsų sportininkai startuotų lydimi žiūrovų ovacijų, nes tai tampa motyvacija prieš startą. Manau, kad Palangoje subursime didelį sirgalių skaičių“, – sakė Lengvosios atletikos federacijos prezidentas.

Sporto infrastruktūrai – dėmesys

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog sporto infrastruktūrai kurorte skiriamas didžiulis dėmesys, tad nenuostabu, kad jau šią vasarą miestas sportininkams galės pasiūlyti puikią tarptautinius standartus atitinkančią sporto bazę, tinkamą įvairių sporto šakų atstovams.

„Siekiama, kad puikiomis gamtinėmis sąlygomis pasižyminčiame kurorte galėtų treniruotis ir varžybas rengti sportininkai profesionalai bei mėgėjai ir iš mūsų miesto, ir iš visos Lietuvos bei užsienio. Todėl pastaruoju metu Palangoje intensyviai gerinama sportininkams reikiama infrastruktūra – prieš metus duris atvėrė naujas universalus sporto kompleksas, atnaujintas bei naujais įrenginiais praturtintas per pušynus, šalia jūros besidriekiantis bėgimo takas „Labrytys“, mieste įrengta ne viena aikštelė su lauko treniruokliais“, – sakė Š. Vaitkus.

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Palangos „Olimpą“ papildė australas
Palanga

Palangos „Olimpą“ papildė australas

2026-02-14
Raseinių rajone skelbiama ekstremalioji situacija dėl gausaus snygio, lijundros ir plikledžio
Naujienos

Raseinių rajone skelbiama ekstremalioji situacija dėl gausaus snygio, lijundros ir plikledžio

2026-02-13
Pinigai
Finansai

Plungės savivaldybės biudžetas daugiau nei 11 proc. didesnis, nei buvo pernai

2026-02-13
Šiauliai skonių centre: lietuviška virtuvė Alpėse
Aktualijos

Šiauliuose surengta tarpkultūrinė degustacija

2026-02-13
Palangos miesto savivaldybė planuoja teikti nemokamą gyvūnų augintinių ženklinimą
Aktualijos

Palangos miesto savivaldybė planuoja teikti nemokamą gyvūnų augintinių ženklinimą

2026-02-13
Sandėlis
Naujienos

Lipnių etikečių gamyba – aiškus ženklinimas ir įskaitomi kodai

2026-02-12
Telšių Žemaičių muziejuje  „Alka“ surengta konferencija, skirta Užgavėnėms aptarti
Įdomu

Telšių Žemaičių muziejuje „Alka“ surengta konferencija, skirta Užgavėnėms aptarti

2026-02-12
Pasirašytas memorandumas dėl Lietuvos ir Ukrainos savivaldybių bendradarbiavimo
Lietuva

Pasirašytas memorandumas dėl Lietuvos ir Ukrainos savivaldybių bendradarbiavimo

2026-02-12
Turizmo „Balttour 2026“ parodoje jurbarkiečiai pristatė savo kraštą
Naujienos

Turizmo „Balttour 2026“ parodoje jurbarkiečiai pristatė savo kraštą

2026-02-11
Raseiniai ruošiasi „Lietuvos jaunimo sostinė 2027“ konkursui
Aktualijos

Raseiniai ruošiasi „Lietuvos jaunimo sostinė 2027“ konkursui

2026-02-11

Skaitomiausia

Šiauliuose pašėlusi Užgavėnių šventė
Įdomu

Šiauliuose pašėlusi Užgavėnių šventė

2026-02-09
Mažeikiuose šventinis bėgimas „Bėgame už laisvę!“
Laisvalaikis

Mažeikiuose šventinis bėgimas „Bėgame už laisvę!“

2026-02-14
Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?
Receptai

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Kaune – didžiausia Baltijos šalyse gulbių lesykla. Ką reikia žinoti, prieš keliaujant jų aplankyti?
Naujienos

Kaune – didžiausia Baltijos šalyse gulbių lesykla. Ką reikia žinoti, prieš keliaujant jų aplankyti?

2017-01-06
Lietuvos gimnazijų reitingas: lyderiauja Vilniaus ir Klaipėdos licėjai
Įdomu

Naujienos – „Lyderių laikas 3“

2017-05-09

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Šiauliai kviečia švęsti Lietuvos gimtadienį renginiuose

Šiauliai kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

2026-02-16
„Rytas“ laimėjo dramatišką ir emocijų kupiną kovą prieš „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ atkaklioje kovoje nusileido Vilniaus „Rytui“

2026-02-16
Lyderius patausojęs „Žalgiris“ nelengvai laimėjo Gargžduose

„Gargždams “ nepavyko išsigelbėti nuo Kauno „Žalgirio“

2026-02-16
„Neptūnas-Akvaservis“ užtikrintai įveikė svečius iš Kauno rajono

„Neptūnas-Akvaservis“ užtikrintai įveikė svečius iš Kauno rajono

2026-02-15
„Jurbarkas-Karys-Manvesta“ pergalingai pradėjo trečiąjį reguliariojo sezono ratą

„Jurbarkas-Karys-Manvesta“ pergalingai pradėjo trečiąjį reguliariojo sezono ratą

2026-02-15
Klaipėdos „Neptūnas“ apmaudžiai nusileido Vilniaus „Rytui“

Klaipėdos „Neptūnas“ apmaudžiai nusileido Vilniaus „Rytui“

2026-02-15

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Šiauliuose pašėlusi Užgavėnių šventė

Šiauliuose pašėlusi Užgavėnių šventė

2026-02-09
Mažeikiuose šventinis bėgimas „Bėgame už laisvę!“

Mažeikiuose šventinis bėgimas „Bėgame už laisvę!“

2026-02-14

Naujausi

Klaipėda kviečia kartu paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Klaipėda kviečia kartu paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

2026-02-16
Šiauliai kviečia švęsti Lietuvos gimtadienį renginiuose

Šiauliai kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

2026-02-16
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.