Birželio 17 d., trečiadienį, Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko name prasidėjo tradicinių amatų meistrų ir jais tapti siekiančių asmenų, iš skirtingų Lietuvos regionų, mokymai.
VšĮ Kultūros paveldo akademija organizuojamuose mokymuose dalyvauja ir mažeikiškiai: kalviai Virgilijus Mikuckis, Algirdas Stankus ir Mindaugas Stankus, skulptorius Paulius Daujotas, tautodailininkas, pedagogas Vitalijus Baltutis, UAB „Hidrotechniniai statiniai“ darbuotojai. Pagal galimybes į užsiėmimus vyksta Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė, Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.
Iki birželio 30 d. vyksiančių mokymų dalyviams organizuojami teoriniai seminarai bei paskaitos apie Lietuvos medinio kultūros paveldo aktualizavimą ir išsaugojimą. Mokymuose teorija derinama su praktiniais užsiėmimais, kurie vyksta būtent Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko name. Birželio 23-25 dienomis vyks teorinės ir praktinės paskaitos kartu su amatininkais-restautatoriais Audun Eken ir Jens Moller (Norvegija). Meistrai iš Norvegijos papasakos apie kultūros paveldo apsaugos ištakas ir aktualijas Norvegijoje, socioekonominius aspektus šios šalies paveldosaugoje, apie medinio paveldo apsaugos politiką, teisės aktus ir jų taikymą, dalinsis patirtimi medinių kultūros paveldo objektų tyrimų metodikų srityje.
VšĮ Kultūros paveldo akademija kartu su partneriu iš donorės šalies dar 2014 m. liepos mėnesį pradėjo įgyvendinti tarptautinį projektą „Lietuvos medinio kultūros paveldo aktualizavimas ir išsaugojimas bendradarbiaujant su Norvegijos kultūros paveldo specialistais ir pritaikant Norvegijos patirtį tvarkant Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko namą (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 36246)“. Projektas, kurio trukmė 24 mėnesiai, finansuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimo ir atgaivinimo programą.
Šio projekto tikslas – Lietuvos medinio kultūros paveldo aktualizavimas ir išsaugojimas bendradarbiaujant su Norvegijos kultūros paveldo specialistais ir pritaikant Norvegijos patirtį tvarkant vertingą Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko namą. Pagrindinės veiklos: Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko namo, kuris iliustruoja konkretų kultūros paveldo statinių tipą bei turi didelę istorinę svarbą, tvarkyba (taikomieji tyrimai, projektavimas, tvarkomieji paveldosaugos darbai).
Projekto partneris – muziejus – Kunstnerdalen kulturmuseum, Sigdal Museum-Folkemusikksenteret I Buskered. 1940 m. įkurtame Sigdal (Norvegija) muziejuje po atviru dangumi šiuo metu eksponuojama 14 medinių rąstinių namų, kurie atspindi savitas regiono architektūros tradicijas. Čia nuolat rengiamos parodos, edukacinės programos ir kiti renginiai, siekiant atkreipti dėmesį į medinio paveldo svarbą ir išsaugojimo problematiką.
Kultūros ir sporto skyriaus informacija