Juliaus Liudviko Vynerio labdaros ir paramos fondas drauge su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi kviečia miestiečius į tradicinę „Vynerio arbatėlę“ Skulptūrų parke (tarp K. Donelaičio, Liepų, Trilapio ir S. Daukanto gatvių, Klaipėda).
Julius Liudvikas Vyneris (Julius Ludvick Wiener) gimė 1795 m. balandžio 1 d. Dancige (dabartiniame Gdanske), vėliau apsigyveno Memelyje (Klaipėdoje). Būdamas žydų tautybės, J. L. Vyneris ilgai kovojo dėl Klaipėdos miestiečio teisės, vėliau pats dalyvavo miesto valdymo procese kaip magistrato narys. Per gyvenimą jis sukaupė didžiulį kapitalą ir visus nustebino 1855 m. surašytu testamentu, pagal kurį miestui paliko milžinišką 300 000 talerių palikimą (apie pusė milijono JAV dolerių). Ant Vynerio kapo iškaltas užrašas: „… jo atminimą gerbia draugai, jį laimina vargšai“. J. L. Vyneris mirė 1862 m. vasario 24 d.
Apsilankydami balandžio 1 d. 12 val. Skulptūrų parke, kur yra palaidotas J. L. Vyneris, pagerbsime šį emancipuotą modernų europietį, stambų verslininką, pirklį, prekiavusį gėlių sėklomis ir savo palikimu praturtinusį Klaipėdos miestą.
Renginio programa:
12.00 val. J. L. Vynerio pagerbimas prie kapo Skulptūrų parke
12.15 val. arbata centrinėje parko aikštelėje (prie Tautinių kultūrų centro)
apie benamystę, J. L. Vynerį ir žydų kultūrą (Klaipėdos žydų bendruomenės atstovai)
novelė „Lapės širdis“ apie šiuolaikinę benamystę (rašytoja Nijolė Kepenienė)
istorinės įdomybės apie Senąsias miesto kapines (Kęstutis Mickevičius, Skulptūrų parko sutvarkymo projekto vienas iš autorių)
12.35 val. gerumo sėklų pasidalinimas
12.45 val. naujos edukacinės ekskursijos šeimoms „Paukščio akimis“ pristatymas (Ieva ir Laura, Turizmo ir rekreacijos katedros studentės, Klaipėdos valstybinė kolegija)
Susitikime Skulptūrų parke šeštadienį ir sėkime bendruomeniškumo sėklas drauge!
Informaciją parengė
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus
direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui
Sondra Simanaitienė