Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Antradienis, 14 balandžio
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Telšiai
  • Plungė
  • Klaipėda
  • Šiauliai
  • Kretinga
  • Tauragė
  • Mažeikiai
  • Kelmė
  • Rietavas
  • Akmenė
  • Palanga
  • Pagėgiai
  • Raseiniai
  • Skuodas
  • Jurbarkas
  • Šilutė
Žemaitijos gidas
  • Įdomu
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Kultūra
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Technologijos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Žemaitijos gidas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Pradžia » Žinios » Palanga » „Stintapūkio“ šventė Neringoje vilios ne tik žuvies mylėtojus

„Stintapūkio“ šventė Neringoje vilios ne tik žuvies mylėtojus

Paulius Liškauskas
2017-02-01
Įdomu, Palanga
Laikas: 4 min skaitymo
FacebookTwitterLinkedin

Pirmąjį vasario savaitgalį Nidoje vyks jau šeštoji „Stintapūkio“ šventė. Šiemet neringiškiai nusprendė ją surengti šiek tiek anksčiau – vasario 3-5 dienomis, kadangi tikimasi, jog tradicinio poledinės žūklės būdo – bumbinimo demonstravimas tokiu laiku bus įmanomas vietiniams įprastoje vietoje – ant Kuršių marių ledo.

Praėjusiais metais marias dengiantis ledas nuo Kuršių nerijos krantų pasitraukė dar prieš prasidedant  neringiškių bei miesto svečių taip laukiamam „Stintapūkiui“, į kurį atvykėliai plūdo ne tik iš visos Lietuvos, tačiau ir iš kaimyninės Latvijos bei Rusijos. Tačiau šiltesnius orus į Vakarų Lietuvą tąsyk atnešusios gamtos išdaiga šventės nesugadino – Nidos gatvės praėjusiųjų metų vasario pabaigoje šurmuliavo taip, lyg vasaros sezonas tąsyk būtų prasidėjęs keliais mėnesiais anksčiau.

Neapsieita ir be pagrindinio kasmetinės „Stintapūkio“ šventės akcento – į krantą persikėlusio bumbinimo, kuris vietiniams puikiai žinomas kaip tradicinis poledinės baidomosios žūklės būdas, kai žuvis į tinklus subaidoma, ritmingai kaukšint į vandenį panardintos lentos galą. Per visą Nidą skambėjo ir nuo seno įprastas žvejų pritarimas bumbinimo veiksmui: „Stinta pūki, stinta pūki, lysk į tinklą, lysk į tinklą; stinta pūki, stinta pūki, lysk į tinklą, lysk į tinklą.“

Įdomupaskaityti

„Migruojantis muziejus“ sugrįžta į Juodkrantę – pažintis su Vytauto Viržbicko kūryba

„Migruojantis muziejus“ sugrįžta į Juodkrantę

2026-04-14
Informacija gyventojams dėl mišrių komunalinių atliekų surinkimo

Išbandykite žinias egzamine „Atliekų kultūra“

2026-04-13

Nors šiemet tikimasi, kad šventės metu amžius skaičiuojančios tradicijos galės persikelti į sau įprastą vietą ant Kuršių marių ledo, visą savaitgalį ūžti žadantis „Stintapūkis“ kiekvienam, atvykusiam į jį pažers ir visą šūsnį įvairiausių pramogų, iš kurių širdžiai mielą užsiėmimą sau galės atrasti kiekvienas. Nidos kavinės ir restoranai renginio proga jau ruošia ypatingą meniu, kurį sudarys penktadienio vakarienei, šeštadienio pietums ir sekmadienio pusryčiams siūlomi įvairūs žuvies patiekalai. Tuo tarpu šeštadienį nuo 11 iki 17 val. Nidos Naglių gatvėje veiks tradicinė „Stintapūkio gardumynų alėja“ – čia bus prekiaujama ne tik žuvimi, tačiau ir vietinio kulinarinio paveldo produktais, bus siūlomos įvairios Neringos įstaigų ruošiamos atrakcijos.

Pirmąją šventės dieną, penktadienį, vasario 3 d. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4) dizainerė Danutė Keturakienė pristatys Lietuvos nacionalinio kultūros centro I – XIV amžiaus archeologinių kostiumų kolekciją. Pristatymo pradžia – 18:30 val.

Šeštadienio šventinė programa prasidės nuo tradicinės poledinės žūklės varžybų „Nidos blizgė 2017“ atidarymo – šis numatytas 10 val. Po valandos prie molo, esančio šalia UNESCO paminklo duris atvers pramogas sveikuoliams siūlanti pirtis. O iš karto po vidurdienį įvyksiančio oficialaus šventės atidarymo, į Nidos centrą persikėlę pasieniečiai rengia programą „Košė iš kirvio“ – čia pareigūnai pristatinės savo profesiją, demonstruos pasieniečių techniką ir kvies paragauti ką tik išvirtos košės.

12:30 į liaudiškų šokių pamokas „Pūkis pasipūtęs pamokėna šokti“ vilios Neringos „Kalnapūšės“ kolektyvas, o folkloro ansamblis „Giedružė“ suteiks progą prisiminti vietos žuvininkų papročius ir tradicijas. Nuo pirmos iki ketvirtos valandos popiet Nidos Žvejo etnografinėje sodyboje vyks kuršiški edukaciniai užsiėmimai bei bus rodomas filmas apie bumbinamąją žvejybą. Tuo pat metu Naglių gatvėje vyks sportinės rungtys ir žaidimai visai šeimai „Lovoje gulėdamas žuvies nesugausi“, o čia pat įsikūrusioje scenoje kapelos „Mingė“ ir „Joldija“ pristatys šventinę programą „Vai linksmai plaukia“.

Tradicinio bumbinimo demonstravimo pasižiūrėti ir patiems bumbinti išmokti 14 ir 15 val. kvies žvejas Vincas Chlebavičius. O sušalusius nuo 14 iki 17 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ kvies po savo stogu, kur Lietuvos jūrų muziejus vykdys edukacinę programą visai šeimai „Žvejo ABC“. „Edukacija yra labai svarbus šios šventės akcentas, tad į ją koncentruojamės itin stipriai – pasakoja Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė – Neringos krašto tradicijos, demonstruojamos „Stintapūkio“ metu yra senos ir gyvos, tad stengiamės, kad jos būtų plačiai žinomos, žmonės jas kuo geriau išmanytų ir galėtų prisidėti prie jų puoselėjimo. Ir „Stintapūkio“ šventė – tik pirmoji iš trijų Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamų renginių ciklo „Ašaka“ – štai, pavyzdžiui, jau pavasarį tokiu pat tikslu kviesime į žvejų šventę „Žiobrinės“.

Dar vienas naujas ir netikėtas  „Stintapūkio“ šventės akcentas –   šeštadienio popietę vyksianti aitvarų fiesta ant Kuršių marių ledo, žadanti išties įspūdingą renginį. Be to, savo aitvarus atsinešti ir prisijungti prie fiestos raginami visi norintys –  renginį koordinuos profesionalus aitvarų instruktorius, pasaulio „Blokart“ vėjaračių čempionas Matas Mizgiris.

Šeštadienio vakare, 18 val. Neringa sulauks svečiuose kaimynų – šiemet Lietuvos kultūros sostine paskelbtos Klaipėdos, su kuria Neringa ir Palanga kartu pretenduoja būti paskelbta  „Europos kultūros sostine 2020“, vizitas žada nepalikti abejingų. Nuo 18 iki 19 val. visi  „Stintapūkio“ šventės svečiai kviečiami stebėti įspūdingą Smilgininkų – Klaipėdos – 2017 m. Lietuvos kultūros sostinės šviesos nešėjų pasirodymą. Šeštadienio programą užbaigs grupės „Hit-Kick“ koncertas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“.

Tuo tarpu sekmadienį ypatingo dėmesio susilauks patys mažiausieji šventės svečiai – jų lauks Klaipėdos lėlių teatro spektaklis kūdikiams ir vaikams iki 3 metų „Sapnų pasakėlė – vandenynas“ (režisierius – Donatas Savickis).

„Stintapūkio“ šventė vyks Nidoje vasario 3-5 d.

Organizatorių – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila”  informacija ir nuotrauka.

DalintisDalintis

Panašios naujienos

Šiauliuose startuoja projektas „Saugus-360°“. Jaunimas mokysis kurti saugią aplinką bendraamžiams
Aktualijos

Šiauliuose startuoja projektas „Saugus-360°“, kuris sprendžia jaunimui aktualias problemas

2026-04-10
Kurhauzo nykštuko klubas Palangoje kviečia į spektaklį „Išmani kepurė“
Įdomu

Kurhauzo nykštuko klubas Palangoje kviečia į spektaklį „Išmani kepurė“

2026-04-10
Svarbi informacija apleistų sklypų  savininkams Palangoje
Aktualijos

Svarbi informacija apleistų sklypų savininkams Palangoje

2026-04-09
Palangoje „Vanagupės filmų festivalio“ rengėjai  balandžio 11-ąją kviečia pamatyti istoriją, kuri sukrečia, įkvepia ir palieka pėdsaką ilgam
Kultūra

Palangoje „Vanagupės filmų festivalio“ rengėjai balandžio 11-ąją kviečia pamatyti istoriją, kuri sukrečia, įkvepia ir palieka pėdsaką ilgam

2026-04-09
Palangoje – spalvingas nemokamas džiazo koncertas su „The Brazz Brothers“ įkūrėju
Įdomu

Palangoje – spalvingas nemokamas džiazo koncertas su „The Brazz Brothers“ įkūrėju

2026-04-07
Akmenės krašte vieši septyniolika muzikantų iš Vokietijos
Aktualijos

Akmenės krašte vieši septyniolika muzikantų iš Vokietijos

2026-04-07
Velykų tradicijos Lietuvoje: nuo senųjų papročių iki šventinio stalo
Įdomu

Velykų tradicijos Lietuvoje: nuo senųjų papročių iki šventinio stalo

2026-04-04
Startuoja visuomenės įtraukimo kampanija „Tapkite alėjų detektyvu!“
Aplinka

Startuoja visuomenės įtraukimo kampanija „Tapkite alėjų detektyvu!“

2026-04-03
Palanga, pelniusi 2026-ųjų Europos sporto miesto titulą, kviečia pagauti didžiausią sporto bangą
Palanga

Palanga, pelniusi 2026-ųjų Europos sporto miesto titulą, kviečia pagauti didžiausią sporto bangą

2026-04-02
Šiauliai kviečia paminėti  Pasaulinę autizmo supratimo dieną
Įdomu

Šiauliai kviečia paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną

2026-04-02

Skaitomiausia

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?
Receptai

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Skanus patiekalas, kuriam sunaudosite likusius margučius
Receptai

Skanus patiekalas, kuriam sunaudosite likusius margučius

2026-04-07
Pasveikino Europos autokroso vicečempioną
Naujienos

Pasveikino Europos autokroso vicečempioną

2015-11-06
Turistinis traukinys maršrutu Klaipėda – Pagėgiai – Klaipėda
Pagėgiai

Turistinis traukinys maršrutu Klaipėda – Pagėgiai – Klaipėda

2026-03-16
„LTG Link“ mažina kainas šeimoms ir terminuotiems bilietams, keičiasi vienkartinių bilietų kainos
Lietuva

„LTG Link“ mažina kainas šeimoms ir terminuotiems bilietams, keičiasi vienkartinių bilietų kainos

2025-07-02

Reklama

Verta pamatyti Verta pamatyti Verta pamatyti

Vietos naujienos

Balandžio 14–17 d. bus uždaromas eismas ties Spindulio g. 4

Šiauliuose balandžio 14–17 d. bus uždaromas eismas ties Spindulio g. 4

2026-04-14
Tauragės rajono savivaldybė kviečia jaunimą dalyvauti stovykloje „Ateities lyderiai“

Tauragės rajono savivaldybė kviečia jaunimą dalyvauti stovykloje „Ateities lyderiai“

2026-04-13
Tauragės regiono vadovų vizitas Nyderlanduose

Tauragės regiono vadovų vizitas Nyderlanduose

2026-04-13
Klaipėdos savivaldybė ir verslas sutarė dėl naujų estetikos standartų

Klaipėdos savivaldybė ir verslas sutarė dėl naujų estetikos standartų

2026-04-13
Įstabus spurtas leido „Neptūnui-Akvaservis“ įgyti namų pranašumą

Įstabus spurtas leido „Neptūnui-Akvaservis“ įgyti namų pranašumą

2026-04-13
Turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje „Lietkabelis“ sutriuškino „Gargždus“

„Gargždai“ nesugebėjo pasipriešinti panevėžiečiams

2026-04-13

Apie Žemaitijos gidą

Žemaitijos gidas

Žemaitijos krašto naujienų portalas, pateikiantis tiesiai Tau aktualias žinias ir įvykius.

Populiariausi

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

Šių metų superdaržovė salieras – kaip skaniai jį paruošti?

2025-01-22
Skanus patiekalas, kuriam sunaudosite likusius margučius

Skanus patiekalas, kuriam sunaudosite likusius margučius

2026-04-07

Naujausi

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje – jaunimo talentų vakaras „Tik aukštyn“

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje – jaunimo talentų vakaras „Tik aukštyn“

2026-04-14
Balandžio 14–17 d. bus uždaromas eismas ties Spindulio g. 4

Šiauliuose balandžio 14–17 d. bus uždaromas eismas ties Spindulio g. 4

2026-04-14
  • Paskelbk naujieną
  • Rašyti redakcijai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Susisiekite

© Žemaitijos gidas.

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
  • Aplinka
  • Įdomu
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Receptai
  • Sportas
  • Sveikata
  • Transportas
  • Žinios
    • Akmenė
    • Jurbarkas
    • Kelmė
    • Klaipėda
    • Kretinga
    • Mažeikiai
    • Palanga
    • Plungė
    • Pagėgiai
    • Raseiniai
    • Rietavas
    • Šiauliai
    • Šilutė
    • Skuodas
    • Tauragė
    • Telšiai

© Žemaitijos gidas.