3 iš 4 Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad patyčios mokyklose yra aktuali šių dienų problema – parodė visuomenės nuomonės apklausa. Sutelkti dėmesį į patyčių problemos sprendimą ir kartu stabdyti patyčias kviečia pirmadienį, kovo 14 d., visoje Lietuvoje prasidedanti emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“.
Per šių metų „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kuri jau septintą kartą sutelkia šalies ugdymo įstaigas ir kitas aktyvias organizacijas bendram darbui, stabdant patyčias, „Vaikų linija“ siekia paskatinti aktyvesnį dialogą tarp vaikų ir suaugusiųjų, sprendžiant patyčių situacijas. Vaikai ir paaugliai kviečiami drąsiau kreiptis pagalbos į suaugusiuosius, kuriais jie pasitiki. Tuo tarpu suaugusieji raginami būti atidesni vaikų būsenoms ir išgyvenimams, skirti daugiau laiko jų išklausymui.
Beveik pusė (44 proc.) visuomenės nuomonės apklausoje dalyvavusių suaugusiųjų nuo 18 iki 75 metų prisipažino, kad patys yra patyrę patyčias mokykloje. Asmeninė suaugusiųjų patirtis, reaguojant į vaikų patyčias, gali ir padėti, ir trukdyti. Viena vertus, suaugusieji, kurie patys turi patyčių patirties, linkę geriau suprasti patyčių problemą ir jos svarbą. Kita vertus, anksčiau patirti skaudūs išgyvenimai gali trukdyti suaugusiesiems ramiai įvertinti situaciją ir suteikti vaikui pagalbą, atsižvelgiant ne į savo patirtį, o į tai, ko šiuo metu labiausiai reikia vaikui.
Vaikai ir paaugliai, stebintys ar kenčiantys dėl patyčių, savo sunkumais visada gali pasidalinti su „Vaikų linijos“ konsultantais. Į „Vaikų liniją“ galima skambinti nemokamu telefono numeriu 116111 arba prisiregistravus „Vaikų linijos“ svetainėje, parašyti laišką arba pasidalinti savo išgyvenimais su bendraamžiais diskusijų forume. Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 14-20 dienomis, „Vaikų linijos” konsultantai budi visą parą.
„Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2016“ dalyvauja 1087 ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos.
Vaikų linija
El. p. vilnius@vaikulinija.lt
www.vaikulinija.lt | www.bepatyciu.lt
www.facebook.com/vaikulinija | www.facebook.com/bepatyciu