Savivaldybės administracijoje jaunų specialistų jaunatviškas veržlumas, žinios ir kūrybinės minties įkūnijimo vizija puikiai derinasi su vyresnių darbuotojų patirtimi. Pakalbinome keletą jaunų specialistų, kurie baigė mokslus ar išbandė save kitur, įsitvirtino Akmenės krašte.
Skaičių kasdienybė
Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Rimvilės Gedgaudienės kasdienybė – skaičiai. Tie skaičiai – tai Savivaldybės biudžeto lėšos. Siekiant, kad jos būtų naudojamos taupiai ir pagal paskirtį, Rimvilė tvarko Savivaldybės iždo buhalterinę apskaitą, priima ir tikrina biudžetinių įstaigų ataskaitas bei konsultuoja apskaitos klausimais.
Rimvilė – akmeniškė. Ji mokėsi ir baigė Akmenės gimnaziją. Iš visų mokslų ją labiausiai traukė matematika. Siekdama pagilinti pamokose įgytas žinias, mergina matematikos mokėsi papildomai. Lietuvos žemės ūkio universitete Rimvilė baigė bakalauro studijas ir įgijo buhalterinės apskaitos ir finansų bakalauro laipsnį. Magistro studijoms pasirinko M. Romerio universitetą, čia įgijo finansų valdymo magistro laipsnį. Kurį laiką padirbėjusi Ventos seniūnijoje, praeitų metų gegužės mėnesį Rimvilė Gedgaudienė laimėjo konkursą Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto valdymo vyriausiosios specialistės pareigoms užimti. Rimvilė paatvirauja, kad darbas jai patinka, čia dirba draugiškas ir kompetentingas kolektyvas. Savivaldybės vadovai gerbia ir vertina kiekvieno darbuotojo pastangas ir kvalifikaciją. Atsakingai atlikdamas savo pareigas, turi galimybių kilti karjeros laiptais.
Skyriaus vedėja Vida Raubienė gerai atsiliepia apie Rimvilę Gedgaudienę. Tai kruopšti, pareiginga, turinti teorinių žinių ir praktikos specialistė. Skaičiai ne šiaip sau pripildo jos kasdienybę. Tuos skaičius ji analizuoja, apibendrina, kitaip sakant, padeda kontroliuoti biudžeto vykdymą.
Rimvilės vyras Vytautas dirba statybų bendrovėje projektų inžinieriumi. Šeima yra patenkinta gyvendama ir dirbdama Akmenės krašte, galėdama jam skirti savo gebėjimus.
Karjeros laiptais
Jaunas, gabus buvęs Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistas Justas Norbutas pakviestas dirbti į Vilnių. Jis yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos kelių planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas.
Štai ką atsakė Justas NORBUTAS į klausimus
Malonu, kad Tave pastebėjo ir pakvietė dirbti į Vilnių. Ką toks pripažinimas reiškia jaunam žmogui?
Manau, kad kiekvienas jaunas specialistas turi tikslą ir siekia tapti geru savo srities profesionalu. Po kelerių darbo metų Savivaldybėje atsirado proga pakilti karjeros laipteliu aukščiau. Apsisprendžiau tęsti darbo karjerą Vilniuje. Įvertinimas už jau atliktus darbus motyvuoja, o su naujais darbais ateina ir daugiau atsakomybės bei naujų iššūkių. Mano atveju pirmiausiai tai tiesiog puikus įrodymas, kad Akmenės rajone dirbantys jauni specialistai matomi ir vertinami ne tik savo krašte, bet ir šalyje.
Esi Akmenės krašto patriotas – po mokslų grįžai dirbti gimtajame rajone. Ką manai apie galimybes jaunam specialistui įsitvirtinti?
Jauni žmonės Akmenės rajone tikrai laukiami ir vertinami. Jiems sudaromos puikios galimybės tobulėti ir siekti savo tikslų. Lengvesnė galimybė įsigyti savo nuosavą būstą. Studijų baigimo metais daug mano kurso draugų iš mažesnių miestelių pasirinko darbą Vilniuje. Sužinoję, kad ketinu grįžti į gimtąjį kraštą, mano apsisprendimą priėmė keistai, tiesiog didelio palaikymo nesulaukiau. Tačiau dabar galiu drąsiai teigti – džiaugiuosi savo pasirinkimu. Akmenės kraštas mielas ir gražus, nuoširdūs žmonės. Čia gyvena mano tėvai, Niekada neatmetu galimybės ateityje grįžti į savo kraštą su dar didesniu žinių ir patirties bagažu. Buvau, esu ir liksiu savo krašto patriotas.
Paatvirauk apie darbo metus Akmenės rajono savivaldybėje?
Akmenės rajono savivaldybės administracijoje pradėjau dirbti nuo 2012 m., baigęs Civilinę inžineriją Vilniaus Gedimino technikos universitete. Statybos skyriuje išdirbau 4 metus. Tai buvo didelių darbų kupini metai. Įgijau daug geros patirties. Dirbau su dideliais projektais, finansuojamais iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tai V. Kudirkos gatvės daugiabučių namų atnaujinimas (atnaujinti 6 daugiabučiai gyvenamieji namai), Kruopių bažnyčios stogo sutvarkymo darbai. Tačiau mano pagrindinė pareigybinė funkcija buvo Akmenės rajono kelių ir gatvių infrastruktūros plėtra ir priežiūra. Akmenės rajone yra daugiau apie 680 km kelių ir gatvių, tad darbo buvo daug. Vienas iš svarbių uždavinių – įvertinti jų būklę, išnagrinėti gyventojų skundus ir prašymus, atsižvelgti į seniūnijų tvarkomų kelių ir gatvių poreikį ir sudaryti tvarkomų objektų sąrašą. Atlikta visų rajono gatvių ir kelių inventorizacija, sukurta kelių ilgių, pločių ir kitų charakteristikų duomenų bazė. Tai reikšmingas žingsnis į tolimesnę sėkmingą kelių ir gatvių plėtrą bei priežiūrą. Daug dėmesio skirta eismo saugumui. Ne tik dalyvaujant Eismo saugumo komisijoje, bet ir įdiegiant šiuolaikinės eismo saugumo priemones, atliekant pėsčiųjų ir dviračių takų atnaujinimą, įrengtos iškiliosios pėsčiųjų perėjos ir kt. Darbai buvo pastebėti ir įvertinti, Naujosios Akmenės miestas gavo ministerijos nominacijos „Dviračių miestas“ apdovanojimą. Džiaugiuosi, kad pavyko pradėti tvarkyti daugelį metų buvusius „skaudulius“: Papilės miestelyje šiais metais bus užbaigtas pėsčiųjų takas J. Basanavičiaus gatvėje iki S. Daukanto gimnazijos. Ventos mieste sutvarkyta Žemaičių gatvė, rengiamas projektas nutiesti pėsčiųjų ir dviračių taką nuo Ventos miesto iki Žerkščių kaimo, Akmenės mieste išasfaltuota Liepų g., Sodo g., atkarpa, Kęstučio g. ir kt. Dideli darbai bus užbaigti šiais metais. Tai rajono centro Stipirkių gatvės link Stipirkių kapinių ir Vegerių gatvės rekonstravimo dabai. Tam kad vyktų darbai, reikia kolegų ir rajono vadovų palaikymo, pagalbos. Esu dėkingas, kad vadovai pasitikėjo manimi ir sudarė sąlygas dirbti bei prisidėti prie Akmenės rajono gerovės kūrimo.
Parengė žurnalistė Julija SEJAVIČIENĖ