Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai sulaikė du klaipėdiečius, įtariamus turto prievartavimu. Įtariamieji siejami su organizuotu nusikalstamumu.
1978 ir 1984 metais gimusius klaipėdiečius uostamiesčio KPONTV pareigūnai ir Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” kovotojai sulaikė rugsėjo pradžioje. Sulaikytieji buvo uždaryti į Klaipėdos apskrities VPK areštinę, vėliau teismas skyrė jiems griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.
Asmenims pareikšti įtarimai dėl turto prievartavimo. Įtariama, kad jie reikalavo, jog vienas automobilių remontu besiverčiantis Klaipėdos miesto gyventojas sumokėtų už remonto darbų atlikimo metu neva sugadintą vieno įtariamojo prabangų automobilį „Jaguar”.
Be to, įtariama, kad asmenys, tariamai skolai padengti, pasisavino automobilių remonto meistro darbo įrankius, kuriuos įkeitė Klaipėdos lombarduose.
Įtariamieji gerai žinomi uostamiesčio teisėsaugininkams. 1978 metais gimęs klaipėdietis 2009 metais buvo sulaikytas ir apklaustas byloje dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais.
Įtariamajam buvo taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.
Kitą įtariamąjį uostamiesčio teisėsaugininkai buvo sulaikę dar 2008 m. Jis buvo apkaltintas prekyba žmonėmis bei nuteistas 3 m. laisvės atėmimo bausme.
2012 m. asmuo pakeitė pavardę, tačiau ir po to buvo įtariamas vagyste, apklaustas byloje dėl turto prievartavimo, Airijoje nuteistas už sukčiavimą. Jam taip pat buvo taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.
Įtariamojo bute pareigūnai aptiko pasisavintų darbo įrankių įkeitimo lombarduose kvitus. Daiktai grąžinti savininkui.
Be to, asmeniui pareikšti įtarimai dėl vagystės ir viešosios tvarkos pažeidimo.
Tyrėjai tikrina versiją dėl įtariamųjų prisidėjimo prie kitų įvykdytų nusikaltimų.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
Baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 6 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.