Gegužės 17 d. Palangos muziejai kviečia laisvalaikį praleisti nekasdieniškai – lankytojų lauks Europos muziejų nakties renginiai.
Palangos kurorto muziejus
Palangos kurorto muziejuje gegužės 17 d. 18 val. vyks ypatingas renginys, skirtas Europos muziejų nakčiai paminėti – dainų autorės ir atlikėjos Bjelles akustinis koncertas „Iš arti“.
Bjelle klausytojams gerai pažįstama dėl savo jautrių, nuoširdžių dainų, perteikiančių subtilias emocijas ir gyvenimiškas istorijas. Koncerte „Iš arti“ klausytojai turės progą pasinerti į muzikinę kelionę – tikrą susitikimą su muzika, atlikėja ir savimi.
Skambės gerai pažįstamos ir naujesnės autorės dainos. Kamerinėje aplinkoje kurdama artimą muzikinį pokalbį su klausytojais Bjelle sau pritars, skambindama pianinu, gitara ir autoharp. Greta savų kūrinių, atlikėja interpretuos ir kelias Vytauto Kernagio dainas, lydėjusias ją nuo vaikystės.
Tai – vakaras, skirtas muzikai be triukšmo – artimam, atviram ir kupinam charizmos susitikimui.
Renginys nemokamas.
A. Mončio meno muziejus
Antano Mončio meno muziejus Europos muziejų naktį minės gegužės 17 d. kviesdamas nemokamai apsilankyti muziejuje nuo 17 val. iki 21 val.
Antano Mončio meno muziejus Muziejų naktis rengia nuo pat pirmųjų 2005 m. Prancūzijoje pradėtų rengti muziejų naktų. Šiais metais lankytojai pirmą kartą galės pamatyti naują eksponatą – Antano Mončio sukurtą švilpį „Laumė“, kurį muziejui padovanojo geri skulptoriaus ir muziejaus bičiuliai Snaigė ir Antanas Šileikos iš Kanados. Šis, kaip ir kiekvienas A. Mončio švilpis – nepakartojamas savo forma ir išgaunamu garsu, bet jis ypatingas tuo, kad jis yra atpažįstamas ir A. Mončio sukurtame semiotiko Algirdo J. Greimo knygos „Apie dievus ir žmones. Lietuvių Mitologijos studijos“ (Čikaga, 1979) viršelyje. Lankytojai Muziejų naktį pamatys ir vieną, ir kitą.
Apsilankiusieji A. Mončio meno muziejuje taip pat galės susipažinti su veikiančia magiška Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijos paroda „Lėtam laike“. Šis fotomenininkas 1989 m., kai A. Mončys viešėjo Palangoje, kartu su Tomu Sakalausku (knygos “Ketvirtoji dimensija” autoriumi) lydėjo ir fotografavo A. Mončį prie stebuklingojo Ąžuolo gimtinėje, todėl ši paroda ypač glaudžiai siejasi ir su laiku, ir su vieta, ir su parodos dvasia.
Kadangi A. Mončys savo brangiems žmonėms sukurdavo ir papuošalus, muziejus lankytojams pristatys dabartinės jaunosios kartos juvelyro Karolio Kurkliečio kūrybos darbus, įkvėptus A. Mončio skulptūros „Skeletas“ (skulptūra šiuo metu eksponuojama MO muziejuje). K. Kurkliečio juvelyrika akivaizdžiai parodo, kokia galinga yra A. Mončio kūryba vien tik kaip įkvėpimo šaltinis interpretacijai.
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus
Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus taip pat jungiasi prie Europos muziejų nakties ir gegužės 17 d. kviečia į performansą „Atokvėpis nepalieka“.
Į pajūrio erdvių gamtinę aplinką skverbiasi poilsiautojų veikla, daranti įtaką kraštovaizdžiui – formuojasi kontrastai ir sankirtos, kurios perdėlioja mūsų suvokimą apie žmogaus veiklos įtaką ir pasekmes gamtai.
Klaipėdoje įsikūrusio teatro „ARTYN“ kūrybinė komanda, vedama režisierės Martos Vendland, Europos muziejų naktį lankytojus kvies į performansą, kuriame hipnotiški pajūrio gamtos vaizdai ir gyvastingos paplūdimio poilsiautojų atostogų akimirkos tarsi įsipina į skubančią ir niekur nespėjančią XXI a. žmogaus kasdienybę. Bet ar įmanoma pabėgti nuo atsakomybės? Teatro „ARTYN“ performansą įkvėpė Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje veikianti paroda „Atokvėpio formos“, pristatanti Vaclovo Strauko ir Aleksandro Macijausko fotografijas. Vaidina: Vitalijus Budrikas, Daiva Fedenko, Renata Raugienė, Alvyda Toleikienė. Režisierė: Marta Vendland
Lankytojai laukiami gegužės 17 d. nuo 18 val. iki 23 val. Registracija nereikalinga. Nemokamas muziejaus lankymas – nuo 18 val. iki 23 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 22.45 val.)
Palangos gintaro muziejus
Palangos gintaro muziejus kviečia nemokamai apsilankyti nuo 20 val. iki 23 val. Muziejuje vyks nemokami renginiai:
17 val. – „Scanorama“ filmas „Mano sesutė“ (rež. Sanna Lenken, drama, trukmė – 1 val. 35 min. Drama | N/A. 2015 m., Švedija, Vokietija).
Filmas pasakoja, kaip dvylikametę Stelą kankina rimtos problemos – kaip išmokti bučiuotis? Juk reikia būti pasiruošusiai, kai išdrįsi į pasimatymą pakviesti dailiojo čiuožimo trenerį. Čiuožti taip elegantiškai, kaip vyresnei sesei Katjai, jai nepavyksta, bet Stelai tai nė motais – kam rūpi, jei porą kartų nugriuvai ant užpakalio? Valiūkiškai mirktelėti akį žaviajam treneriui – daug rimtesnis išbandymas! Katjos rūpesčiai kitokie – ar galima šiandien valgyti traškučių, o gal geriau nubėgti dar vieną kilometrą? Juk artėja varžybos. Kiekvieną dieną suvalgomo maisto porcijos vis mažėja, bet Katja tai kruopščiai slepia nuo šeimos. Paslaptį netyčia sužino mažoji Stela. „Būdama paauglė turėjau valgymo sutrikimų. Šiuo filmu norėjau atskleisti, ką reiškia būti maža mergaite, kuriai tenka susidoroti su didele įtampa ir visuomenės spaudimu elgtis ir atrodyti pagal tam tikrus standartus. Sutikusi daugybę talentingų, gražių merginų, sergančių anoreksija, supratau, kad privalau sukurti šį filmą“, – sako režisierė Sanna Lenken.
20 val. muziejus pakvies į pusantros valandos truksiantį vakaro koncertą „Nakties garsų mozaika: Prof. Alexander Paley studentų koncertas“. Programoje: S. Rachmaninov. Valsas op. 11, Nr. 4; Romansas op. 11, Nr. 5 iš ciklo „Morceaux” A. Gavrilin. Valsas ir tarantela iš ciklo „Eskizai” (atl. Alexandra Calalb ir Aušrinė Plonytė), S. Prokofiev. Sonata Nr. 3, op. 28
(atl. Barbara Prado), J. Haydn. Sonata As-dur, Hob.XVI:43 (atl. Alexandra Calab), G. Gershwin. Melodija Nr. 17, Preliudas Nr. 1, Preliudas Nr. 3 (atl. Aušrinė Plonytė), G. Verdi – F. Liszt. Koncertinė parafrazė „Miserere du Trovatore”, S.433 (atl. Alexandra Calalb), F. Liszt. Rapsodija Es-dur, Nr. 9, S244/9 (atl. Barbara Prado), J. Brahms. „Vengrų šokiai”, WoO 1: Nr. 1, Nr. 17, A. Dvorák. „Slavų šokiai” op. 72: Nr. 5, Nr. 7 (atl. Alexandra Calalb ir Aušrinė Plonytė). Atlikėjai:
Aušrinė Plonytė (Lietuva), Barbara Prado (Meksika), Alexandra Calalb (Moldova).
21 val. pristatomas „Scanorama“ filmas „Telma“, rež. Joachim Trier (1 val. 56 min., drama, Trileris, Fantastinis | N-13, 2017: Norvegija, Prancūzija, Danija, Švedija).
Telma – drovi mergina, atvykusi studijuoti į Oslą. Nepažįstamame mieste ji netikėtai randa pirmąją meilę. Tačiau naujiems santykiams trukdo ne tik konservatyvios jos šeimos pažiūros, bet ir keisti pačios Telmos sugebėjimai. Kai ji nusimena ar susijaudina, pradeda dėtis nepaaiškinami ir bauginantys dalykai. Antgamtinis trileris „Telma“ – ko gero, drąsiausias ir labiausiai stebinantis pripažinto režisieriaus kūrinys.