Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, tirdami vienos farmacijos kompanijos atstovų ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojų nusikalstamą korupcinę schemą, aptiko ir kitokių gydytojų korupcinių nusikaltimų.
STT pareigūnai surinko duomenų, kaip Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojas A. Š. ne kartą iš pacientų imdavo kyšius už vaistų suleidimą nemokant už šią paslaugą į ligoninės kasą.
Šią baudžiamąją bylą dėl gydytojo kyšininkavimo šiandien Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras perdavė Šiaulių apygardos teismui.
Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl gydytojo papirkimo buvo pareikšti ir šešiems pacientams, tačiau jiems, pripažinusiems savo kaltę, Šiaulių apylinkės teismas 2015 m. spalį nurodė sumokėti nuo 188 eurų (5 MGL) iki 376 eurų (10 MGL) įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Toliau tęsiant didelės apimties tyrimą dėl farmacininkų ir daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų nusikalstamų korupcinių veiksmų – stambaus masto papirkimo, kyšininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo – jau yra apklaustas 261 liudytojas, o 17 asmenų, iš kurių 3 yra gydytojai, pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. 19 gydytojų yra specialieji liudytojai.
Įtariama, kad farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios pagal sudėtį farmacinės produkcijos. Turimais duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 metus kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 0,5 mln. litų (apie 145 000 eurų).
Šiai nusikalstamai korupcinei schemai tirti Generalinė prokuratūra sudarė specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių atstovų tyrimo grupę.