Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso fojė pagerbtas Šiaulių miesto garbės piliečio, neurochirurgo Alberto Griganavičiaus atminimas. Ta proga „Garbės galerija“ papildyta gydytojo Alberto Griganavičiaus mirties metinių proga sukurta jo portreto mozaika. Kolegos, artimieji, šeimos nariai ir bendražygiai, miesto Savivaldybės atstovai pagerbė gydytojo atminimą, atidengė miesto garbės piliečio dailininko Vitolio Trušio sukurtą mozaiką.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriaus vedėjas Algirdas Danelius pristatė minėjimo dalyviams nelengvą, tačiau prasmingą savo pirmtako A. Griganavičiaus gyvenimo kelią. Pasak gydytojo, jis liudijo mūsų tautos dvasios atsparumą savo buvimu ir savo veiksmais.
„Mes dabar dirbame su labai sudėtinga aparatūra, ir tai yra sunku. Gydytojas rėmėsi išmanymu, rankomis ir tai buvo puikiai įvaldęs“, – pasakojo vedėjas Neurochirurgijos skyriaus, kuriam 17 metų vadovavo ir A. Griganavičius, vėliau dirbęs neurochirurgu konsultantu.
Prisiminta A. Griganavičiaus mokslinė veikla, darbas neurochirurgų draugijoje. Ypač aktyvi visuomeninė veikla, kuriai gydytojas pasišventė atgimus Lietuvai.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pastebėjo, jog Respublikinė Šiaulių ligoninė drauge su Šiaulių miesto savivaldybe rado labai gražų ir tinkamą būdą įamžinti labiausiai miestui nusipelniusius žmones. „Garbės galerijoje“, sumanytoje daugiau nei prieš tris dešimtmečius, miesto Savivaldybės rūpesčiu, sukurtas portretas-mozaika daktarui A. Griganavičiui atminti. „Matydami šiuos garbingų gydytojų portretus kiekvienas gali pasidomėti ir sužinoti, kokie stiprūs žmonės dirba Šiauliuose“, – teigė miesto meras, prisimindamas ir nuo 1960 metų pusę amžiaus profesinei veiklai skyrusio gydytojo A. Griganavičiaus nuopelnus miestui.
Dukrai Rasai Griganavičiūtei, pasirinkusiai gydytojos kelią, ir sūnui Algirdui Griganavičiui, gyvenančiam ir dirbančiam Šiauliuose, meras padėkojo už tėvo atminimo puoselėjimą ir įtaikė rožių puokštę.
Į susirinkusius kreipėsi Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis, drauge su visais dėkojęs už gydyto A. Griganavičiaus nuveiktus darbus, už rūpestį Tėvyne, blaivia tauta, už meilę Dievui ir artimui.
„Dėkojam už jo nuostabų palikimą dvasine prasme, nuostabius vaikus ir eisime tuo pačiu ištikimybės, meilės ir gailestingumo keliu“, – sakė dvasininkas.
Alberto Griganavičiaus atminimo įamžinimu rūpinosi Kazimieras Alminas, prisiminęs bendrą darbą Šv. Kazimiero ordino Šiaulių apskrities komtūrijoje.Re spublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė, laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas Vaiva Makštutienė, ypač vertina gyvenimo ir likimo suteiktą galimybę dirbti ir mokytis iš žmogaus, padėjusio labai sunkiu laikotarpiu rinktis tiesos kelią ir eiti šiuo keliu.
Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas į susirinkusius kreipėsi gydytojo Alberto Griganavičiaus eilėmis ir kvietė į sceną miesto garbės pilietės smuiko mokytojos Nijolės Prascevičienės auklėtinę smuikininkę Gintę Grigaitytę bei daugelio pasaulinių konkursų laureatą, berniukų ir jaunuolių chorą „Dagilėlis“, vadovaujamą miesto Garbės piliečio Remigijaus Adomaičio. Atminimo minėjimo dalyviams skambėję kūriniai – tarsi sąsaja su gydytojo Alberto Griganavičiaus gyvenimu, kurio svarbiausi štrichai buvo įamžinti ir demonstruotame filme, kuriame pats gydytojas pasakoja apie prasmingą ir turiningą savo gyvenimą.
Parengta pagal Respublikinės Šiaulių ligoninės informaciją