Akivaizdu, jog dulkių siurbliai amžinai netarnaus. Anksčiau ar vėliau jie suges arba neatliks savo funkcijos taip, kaip tūrėtų – tada teks pirkti naują prietaisą. Nesvarbu, kokį dulkių siurblį turite – be laido, su vandeniu arba robotą siurblį – visi jie genda ir lūžta.
Šis straipsnis jums padės suprasti, kada jau laikas atsisveikinti su senu ir kada įsigyti naują siurblį. Taip pat pateiksime informaciją, kiek laiko apytiksliai tarnauja skirtingi siurbliai. Pasvarstysime ar verta likti prie senesnių prietaiso tipų, ar įsigyti siurblį–robotą. Taigi, žemiau visa informacija, kurią jums reikia žinoti. Pradedam?
Kiek ilgai tarnauja siurbliai?
Pagal duomenis, siurblių veikimo trukmė vidutiniškai yra 8 metai. Bet jų tarnavimo trukmė gali svyruoti ne priklausimai nuo gamintojo, o dažniau dėl jo asmeninio naudojimo. Jei turite nedidelį vieno kambario butą ir gyvenate vienas ar viena, siurblio tikrai nenaudosite tiek, kiek penkių asmenų šeima turinti du augintinius ir gyvenanti dviejų aukštų name.
Taigi, jei jūsų siurbliui daugiau nei aštuoni metai ir jį labai dažnai naudojote, tikriausiai metas žvalgytis naujo pirkinio. Tačiau jei dar neesate pasirengę atsisveikinti su savo nors ir senu, bet mylimu siurbliu, mes žinome kaip galime jo gyvenimo laiką pratęsti. Nors trumpam, bet šį tą padaryti tikrai galima.
Ar jau tikrai laikas keisti siurblį?
Jei jūsų siurblys nebeįtraukia dulkių ir nešvarumų, lengva padaryti išvadą, kad reikia naujo. Tačiau net jei siurblys skaičiuoja nevienerius metus ir buvo daug naudotas, nereiškia, kad jo vieta jau konteineryje.
Prieš išleisdami keletą šimtų eurų naujutėlaičiam siurbliui, galite pabandyti atgaivinti savo senąjį namų švaros pagalbininką. Egzistuoja tikrai didelė tikimybė, kad jūsų siurblys tiesiog užsikimšęs arba reikia pakeisti vieną detalę – sprendimo būdai nereikalaujantys daug pinigų.
Net jei ir prireiks šiek tiek laiko gedimams išspręsti, ir paaiškės, kad naujo pirkti nereikia, būsite nieko nepraradę, na gal tik keletą valandų savo laiko.
Prieš atsikratydami seno siurblio, patikrinkite šiuos dalykus:
- Įsitikinkite, kad siurblys neužsikimšęs. Pastebėjus kamštį, jį ištraukite ir siurblys vėl puikiai veiks.
- Išvalykite arba pakeiskite filtrą. Užsikimšęs filtras trukdo oro srovei, o tai reiškia, kad nebus stiprios traukimo jėgos įtraukti visas dulkes ir purvą. Paprasčiausiai pakeitus filtrą, siurblys veiks kaip naujas.
- Valyti savo siurblį turėtumėte pakankamai dažnai. Taigi, kai patikrinate filtrą ir pastebite, kad šis nešvarus, greičiausiai ir visam siurbliui prireiks gero šveitimo. Nustebsite, kai pamatysite, kokią įtaką siurblio veikimui turi pilnas jo išvalymas.
- Patikrinkite siurblio dirželį. Šis dirželis jungiasi su šepetėliu, ir jei jis sugedęs, įtrūkęs ar išsitampęs, šepetėlis neveiks taip, kaip turėtų. Dirželio keitimas yra pigus ir lengvas būdas pataisyti siurbliui.
Jei nei vienas iš šių būdų nepadeda, tada metas atsinaujinti. Nors tai nėra geriausia naujiena jūsų kišenei, bet sprendimas tikrai išeis į gera. Siurbliai per pastaruosius metus stipriai patobulėjo.
Dulkių siurblys/šluota yra daug lengvesnis ir lankstesnis nei įprastieji siurbliai su žarna. Dulkių siurbliai/šluotos pateks į visus kampelius ir paprasčiau išsiurbs po baldais. O jei turite kiek didesnį biudžetą ir galite įsigyti šiek tiek brangesnį modelį, nusipirkite baterija kraunamą siurblį be laido. Taip daug lengviau pasieksite net tolimiausius kambario kampus ir neužkliūsite už laido.
Dulkių siurbliai-robotai taip pat gera išeitis, dabar jų kaina yra prieinama. Su tokiu siurbliu nebereikės valyti nemaloniausių namo vietų, nes tai atliks jūsų naujas pagalbininkas.