Klaipėda sėkmingai skinasi kelią Europos jaunimo sostinės titulo link. Nepriklausomų ekspertų komisija Briuselyje paskelbė 5 miestus kandidatus, kurie toliau dalyvaus atrankoje dėl 2020 metų Europos jaunimo sostinės vardo. Iš aštuonių pirmines paraiškas pateikusių miestų į antrąjį etapą pateko penki, tarp jų ir Klaipėda. Lietuvos uostamiesčiui toliau reikės konkuruoti su Amjenu (Prancūzija), Kišiniovu (Moldova), Timišoara (Rumunija), Filachu (Austrija).
Visų 5 miestų-kandidatų laukia nelengvas antrasis etapas. Per 2 mėnesius jie turės parengti ir pateikti ekspertų komisijai su jaunimo reikalais susijusią kultūrinių, socialinių, politinių renginių ir veiklų programą bei savivaldybės ir jaunimo partnerystės modelį, kuriuo vadovaujantis bus planuojami ir organizuojami Europos jaunimo sostinės 2020 metų renginiai.
„Europos jaunimo sostinės vardas padėtų į Klaipėdą pritraukti tiek nacionalinio, tiek tarptautinio masto renginius jaunimui, Klaipėda taptų tikra jaunimo renginių sostine. Teikdami paraišką iš jaunimo organizacijų sulaukėme daug palaikymo ir gerų atsiliepimų, kad Klaipėda ėmėsi iniciatyvos. Jau vien dalyvavimas turi išliekamąją vertę, tą pajutome rengdami paraišką Europos kultūros sostinės vardui gauti. O siekiant Europos jaunimo sostinės titulo vardan bendro tikslo susiburs daugybė jaunimo organizacijų, jų mintys, idėjos ir vizijos bus susistemintos ir išguldytos programoje. Turint bendrą matymą kur kas lengviau siekti tikslo – tapti patraukliu miestu jaunimui“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
Miestas nugalėtojas bus paskelbtas Europos jaunimo forumo narių tarybos metu, lapkričio mėnesį Kaškaiše, Portugalijoje, kuri laimėjo 2018 metų Europos jaunimo sostinės titulą.
„Jau dalyvaujant pirmajame etape susibūrė daug vietos, regioninių ir nacionalinių jaunimo organizacijų. Džiugu, kad į antrąjį etapą Klaipėda pateko iš pirmo karto, o tai pavyksta ne visiems miestams. Ir šį kartą du miestai-kandidatai, po nesėkmės praėjusiais metais, pakartotinai teikė patobulintas paraiškas. Nors prieš akis – dar labai daug darbo, tikiu, kad procesas vyks sklandžiai, o į jį įsijungs dar daugiau jaunimo“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.
Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorės Jurgitos Činauskaitės-Cetiner, Klaipėda siekia būti jaunimui atviru ir draugišku miestu, sudarant sąlygas kokybiškam užimtumui, švietimui, gyvenimui, verslo plėtojimui, idėjų realizavimui, pilietiniam bei politiniam aktyvumui. Jaunimas, kuris aktyviai prisidėjo prie pradinės paraiškos rengimo, akcentavo, kad Europos jaunimo sostinės vardas galėtų tapti puikiu įrankiu didinti Klaipėdos miesto patrauklumą tarp jaunimo. Šis titulas įpareigotų ir sudarytų itin plačias galimybes paskleisti jaunimo „virusą“ mieste, atvertų kelią aktyvesniam įvairių jaunimo iniciatyvų, veiklų, proveržio projektų įgyvendinimui, įsitraukimui į miesto pilietinį ir politinį gyvenimą.
Klaipėdos miesto savivaldybės informacija