Save realizuoti prasmingo bendravimo procese – tokia nuostabių Nemakščių bendruomenės santalkos smulkiųjų rankdarbių būrelio merginų ir moterų nerašyta taisyklė. Vieną kartą per savaitę Nemakščių bendruomenės namai tampa prieglobsčiu dvidešimčiai (kartais šiek tiek mažiau, kartais daugiau) merginų ir moterų, kurios čia renkasi ne tik prie vakaro arbatos puodelio, bet trokšta išmokti, pasidalinti viena su kita įvairiausių rankdarbių idėjomis, o labiausiai žvakių liejimo ir vilnos vėlimo technikos subtilybėmis. Bendravimo džiaugsmą didina ir dalijimasis moteriškomis paslaptimis, kulinariniais receptais. Būtent tas savaitės vakaras priklauso tik joms…
Šis būrelis gyvuoja jau trejus metus. Subėgusios moterys visos kartu jau daug ko išmoko, daug pažino. Jų rankoms pakluso virbalai, vąšeliai, adatos, na, o šiais metais laimėjus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą „Nemakščių bendruomenės santalkos narių ir kaimo gyventojų bendruomeniškumo skatinimas“ visos susipažino su žvakių liejimo ir vilnos vėlimo technika.
Savo rankomis teko ne tik prisiliesti prie kvepiančio vaško ar natūralios avies vilnos, bet ir išbandyti įvairiausias technikas kuriant įvairius rankdarbius: kūrė papuošalus ir pirštines iš vilnos sluoksnos, šlepetes ir paveikslus – iš vilnos karšinio, iš vaško liejo, o iš vaškuolių suko įvairiausių formų žvakes.
Žvelgiant į atliktus darbelius, žavi kruopštumas, subtilumas, grožis ir, svarbiausia – iš jų sklindanti šiluma. Šių moterų namai, kaip jos pačios teigia, jau pilni rankdarbių, kurie laukia gražiausių metų švenčių, kai bus padovanoti artimiesiems, o bendruomenėje pagaminti ir sukurti rankdarbiai projekto dėka kalėdiniu laikotarpiu bus dovanojami vaikams su negalia, vienišiems miestelio gyventojams, geradariams ir t.t..
Moterys ir merginos džiaugiasi, kad prasmingo bendravimo malonumas gražiai dera su tobulėjimu, kai kurdamos gali įprasminti savo būtį.
Tikiu, kad darbas – meilės pasireiškimas. Manau, žmonės, jei dažniau šitaip mąstytų apie savo darbą ir gyvenimą, – daug pasiektų. (Džina Pinkert Dikson)
Projektą remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, 10 % kofinansavimu prie projekto prisideda Raseinių r. savivaldybė, o savo lėšomis ir Nemakščių bendruomenės santalka.