Balandžio 13 d. Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su didžiausios Vakarų regione Klaipėdos valstybinės kolegijos direktore Gražina Markvaldiene. Pasirašymo ceremonijoje dalyvavo mero pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojai Ligita Liutikienė ir Česlovas Banevičius, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Mokymo ir paslaugų centro vadovė Asta Baužienė.
„Šios sutarties Šalys sutaria plėtoti bendradarbiavimą keičiantis ir dalijantis patirtimi, žiniomis bei informacija, organizuojant mokslinius taikomuosius tyrimus, mokymus, seminarus, kursus ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimą bei perkvalifikavimą, rengiant ir vykdant tarptautinius projektus, organizuojant pramoginius, sporto, kultūrinius ir edukacinius renginius, stiprinant specialistų profesinius ryšius, analizuojant rinką ir verslo vystymąsi, ugdant Kolegijos studentų praktinius įgūdžius, skleidžiant naujas idėjas“, − toks tikslas įvardytas naujojoje sutartyje. Abi šalys patvirtino, kad nuo 2014 m., kai buvo pasirašyta pirmoji sutartis, iš tiesų kartu nuveikta daug, tačiau naujos idėjos ir galimybės paskatino toliau tęsti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą.
Prieš pasirašant sutartį pasidžiaugta kolegijos pasiekimais. Direktorė Gražina Markvaldiene pasakojo, kad 6i aukštoji neuniversitetinė mokykla orientuojasi į darbo rinką, todėl iki 85 procentų įsidarbina pagal specialybes. Ypač džiugu sužinoti, kad Iš 2015 m. laidos apie 100 Klaipėdos rajono studentų įsidarbino Klaipėdoje ir rajone.
Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, kaip ir kitose aukštosiose universitetinėse ir neuniversitetinėse mokyklose, studentų skaičius šiek tiek mažėja, − tačiau tik 4 procentais, todėl tikimasi, kad tai išeis tik į naudą studentų motyvacijai. Pakeltas konkursinis balas ir, tikėtina, ateis mokytis tikrai tie, kurie to nori.
Kolegija labiausiai garsėja technologijų ir biomedicinos programų studijomis. Studijuoti atvyksta iš tolimiausių šalies kampelių, taip pat ir iš kitų šalių.
Ši aukštoji neuniversitetinė mokykla visada gauna puikius institucinius ir išorinius vertinimus, todėl stengiasi pateisinti studentų ir dėstytojų lūkesčius. Sėkmingai pasinaudojus valstybės ir Europos Sąjungos parama atnaujinti fakultetų pastatai (šiuo metu renovacijos dar laukia Technologijų fakulteto pastatas) ir mokymo bazė. Ypač daug dėmesio skiriama laboratorijoms, jų įrangai, nes koleginės studijos ypač glaudžiai siejasi su praktine veikla. Neseniai įrengtos ypač inovatyvios laboratorijos – slaugos simuliacinis centras ir vadinamasis „pasyvus namas“, kuriame bus atliekami energijos taupymo technologijų tyrimai bei atliekami darbai, kaip tai pritaikyti praktikoje. Šiuose ir kituose kolegijos įrengtuose mokymo centruose jau dabar gali ir ateityje dar daugiau galės savo žinias gilinti ne tik studentai, bet ir dirbantys įvairių sričių specialistai.
Kolegija sėkmingai atranda savo nišas ir socialinių mokslų studijų plėtros srityje. Kaip įvardijo už švietimo sritį atsakingi rajono vadovai – mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė ir Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, pedagogų, ypač gamtos mokslų, rajone iš tiesų pradeda trūkti, todėl būtų gerai, jei bent vidurinės grandies mokytojus ruoštų ir kolegijos.
Pasak kolegijos direktorės Gražinos Markvaldienės, bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų jie ruošti negali, tačiau sėkmingai ruošiami ikimokyklinio ugdymo pedagogai bei mokytojų padėjėjai.
Bendradarbiavimas su Klaipėdos rajono savivaldybe iki šiol toli gražu nepasiribojo vien studentų praktikos priėmimu. Kolegija aktyviai bendrauja su Klaipėdos rajono šveitimo centru – organizuojami įvairūs mokymai, vienas iš paskutiniųjų – ugdymo įstaigų valgyklų darbuotojams.
Vien pernai kolegijos studentai sėkmingai sudalyvavo „Atvirų jaunimo erdvių“ projekte, bendradarbiaujant su Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Adelija Radžiene, Viešosios tvarkos skyriaus specialistei Jurgai Smilgevičiūtei padėjo atlikti gyventojų apklausą, koks yra rajono gyventojų požiūris į korupciją. Taip pat nuolat bendradarbiaujama su rajono sveikatos priežiūros įstaigomis, daugiafunkciais centrais ir kt.
Neseniai Klaipėdos valstybinės kolegijos struktūriniu padaliniu – Rietavo studijų centru tapo buvusi Žemaitijos kolegija. Tikimasi čia plėtoti agroverslo technologijų ir dekoratyviosios želdininkystės studijų programas.
Klaipėdos valstybinė kolegija turi daug ambicingų sumanymų – pavyzdžiui, sertifikuoti tyrimus, kurie dabar atliekami kaip taikomieji, − pavyzdžiui, maisto saugos.
Savivaldybės vadovai, dėkodami kolegijai už kokybiškas ir perspektyvias studijas rajono gyventojams, patikino, kad ši aukštoji neuniversitetinė mokykla reikalinga rajono savivaldybei, kur gyventojų skaičius ne tik ne mažėja, bet ir auga, plėtojamas verslas ir kiekvienam jaunam ir sumaniam žmogui atsiveria platūs horizontai ne tik įsidarbinti, bet ir įgyvendinti savo verslo idėjas.
Daiva Beliokaitė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja