Į atvirų durų dieną Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate susirinko per tris šimtus uostamiesčio ir kai kurių aplinkinių miestų moksleivių, darželinukų, suaugusiųjų. Komisariato vadovas nepasikuklino pažymėti, kad policininko darbas tampa vis labiau prestižiškas, o pareigūnų naudojama technika – itin šiuolaikiška. Tam teiginiui įrodyti buvo pasitelktos įvairių policijos sričių specialistų pajėgos ir jų disponuojama įranga.
„Policija nuolat tobulėja, šis darbas tampa vis patrauklesnis, o nusikaltėlių, reikia pripažinti, mažėja. Vadinasi, einame gera linkme. Šiuo metu policijoje naudojamos pačios pažangiausios informacinės technologijos, geriausios transporto ir specialiosios priemonės. Turime galimybę mokėti stipendijas policijos mokykloje studijuojantiems būsimiems pareigūnams. Svarbiausia, kad po 9 mėnesių mokslų jūs galite pradėti dirbti, neieškodami sau vietos darbo rinkoje. Atlyginimai policijos pareigūnams kyla, mūsų strateginiuose planuose numatyta iki 2020 m. pasiekti, kad eilinis policijos pareigūnas į rankas gautų 1000 Eur. Tai gana konkurencinga specialybė, linkiu jums ją pasirinkti“, – savo sveikinimo kalboje jaunus žmones masino komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.
Vėliau komisariato vyresniosios komunikacijos specialistės Jūratės Albrektienės teiravomės, ar atvirų durų diena surengta todėl, kad policijoje trūksta darbuotojų.
„Tai tradicinis kasmet vykstantis kiekvienos apskrities komisariato renginys. Bet kuriuo atveju, ar darbuotojų trūktų, ar ne, policijos bendruomenė nusiteikusi kviesti gyventojus, jaunus žmones ją papildyti. Siekiama, kad policija pasipildytų ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai, kad ji taptų kuo patrauklesnė organizacija ir kuo sąmoningesni jauni žmonės ateitų čia dirbti“, – sakė J. Albrektienė.
Susirinkusiesiems buvo ką pamatyti. Patalpų viduje pareigūnai supažindino su policijos turima ginkluote, lauke laukė pažintys su kelių policijos technika, kriminalinių ekspertizių specialistu, tarnybiniais šunimis, specialiosiomis priemonėmis. Antai kelių policijos atstovas sakė, kad prie vairo sėdintis žmogus greičio matuokliu nufotografuojamas tokia raiška, kad galima matyti, kokius, tarkime, auskarus jis segi. Vagystes ir įsilaužimus tiriančio eksperto teigimu, nusikaltėliai pirštų atspaudų palieka vis rečiau, nes mūvi pirštines. Tačiau jie palieka daug kitų pėdsakų (įvairių kūno vietų atspaudų, batų pėdsakų ir kt.), kurie galų gale padeda nustatyti nusikaltėlį. Standartinei durų spynai išlaužti, sakė ekspertas, vagiui pakanka trijų sekundžių, todėl daug saugiau, kai duryse yra papildomų spynų.
Buvo demonstruojami tarnybinių šunų sugebėjimai. Aikštėje išdėliojo dėžutes, vienoje iš jų paslėpė tabako. Šuo nesunkiai jį aptiko. Po to tą dėžutę sukeitė vietomis su viena tuščia ir vėl liepė ieškoti. Šuo trumpam stabtelėjo prie tos pačios vietos, tačiau suabejojęs ėmė ieškoti toliau, kol jau kitoje vietoje surado dėžutę su tabaku. Atrodo, šuo ne tik puikiai užuodžia, bet ir gerai įsidėmi vietą, o gal net moka skaičiuoti, nes dėžutės buvo surikiuotos į eilę.
Pridursime, kad pažanga policijoje pasiekta tik mokesčių mokėtojų, kurių Lietuvoje lieka vis mažiau, dėka.
Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas
Autoriaus nuotraukos