Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija, įsijungdama į Europos judėjimo savaitės dalyvių būrį, organizavo ėjimo dieną „Pėsčiomis nuo praeities į ateitį“. Šios dienos tikslas ne tik aktyviai pajudėti, bet ir susipažinti su Lietuvos ir Viduklės krašto istorine bei literatūrine praeitimi, baltų kultūra. Ėjimo dienoje dalyvavo 281 mokinys, 27 mokytojai, administracija. Nueiti 2249 kilometrai.
Pirmuoju maršrutu„Knygnešystė“ keliavo patys mažiausi, 1-2 klasių mokinukai. Savo kelionę pradėję nuo gimnazijos, jie pasiekė Trakiškių kaimą, kuriame gyveno garsus knygnešys Juozas Sakalauskas. Pasiklausę bibliotekininkės Linos Pocienės pasakojimo, mažieji keliavo toliau. Prie Viduklės kapinių mokinukų laukė buvusi istorijos mokytoja Eugenija Verygienė, kuri papasakojo, kaip knygnešiai gabeno spaudą, ją slėpė, saugojo, kokia svarbi buvo jų veikla, parodė, kur yra palaidoti knygnešiai, atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Namo mokiniai grįžo įveikę apie 6 kilometrus ir papildę savo žinių aruodus.
Antrasis maršrutas „Baltai“ buvo skirtas3-6 klasių mokiniams, pėsčiomis turėjusiems įveikti beveik 10-ties kilometrų maršrutą Viduklė – Jūkainiai. Jūkainiuose mokinių laukė įdomūs Raseinių muziejininkės Linos Kantautienės pasakojimai apie senovės baltų kultūrą ir papročius. Visiems patiko įsimenantis pasakojimas apie baltų dievą Perkūną. Muziejininkė priminė, kad Perkūnas – vienas reikšmingiausių baltų dievų. Jis gana dvilypė būtybė – svaidosi žaibais, gali bausti žmones dėl nusižengimų, tačiau gali būti ir dosnus, nes pažadina gamtą, taip pat duoda žmonėms ugnies.
Trečiuoju – „Tremties“ – maršrutu (10 km.) žengė 7, 8 ir I gimnazijos klasių mokiniai. Viduklės geležinkelio stotyje prie seno, dar sovietmetį menančio sandėlio žygeivių laukė muziejininkė Loreta Kordušienė, kuri įdomiai ir įtaigiai papasakojo apie vidukliškių ir kitų tuometės Raseinių apskrities gyventojų tremtį. Po to visi aplankė koplytstulpį, uždegė žvakeles, tyla pagerbė patyrusius tremties kančias. Vėliau rimtį ir susikaupimą išsklaidė puikus pasivaikščiojimas Ylių kaime esančio miškelio rekreaciniais takais.
Ilgiausiu (net 11-kos kilometrų) maršrutu „Literatūrinis paveldas“ keliavo II – IV klasių gimnazistai. Jie lankėsi Simono Stanevičiaus sodyboje, Kanopėnų kaime. Čia muziejininkas Klemensas Krolys pasakojo apie rašytojo ir filologo gyvenimą, kūrybą, mokslinę veiklą. Etnografinėje sodyboje, kurios aplinkoje gausu lietuviškosios kultūros simbolių, raižinių, raštų, įrankių, keliauninkams buvo lengva įsivaizduoti XIX a. gyvenimą, apie kurį išradingai pasakojo ir istorijos mokytoja Gintarė Tytmonienė.
Ėjimo dienos tikslas – pasiektas. Nueita daug kilometrų, judėta ir kvėpuota sveiku rudenišku oru, aplankyta daug istorinių – kultūrinių vietų, daug sužinota. O juk viskas čia pat, šalia namų, Viduklės krašte. Tikėtina, jog šis pažinimas – tai tvirtas akmuo jaunosios kartos pilietiškumo pamatuose.
Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos Mokinių sveikatinimo grupė