Saulės miestas didžiuojasi „saulėtais“ objektais – Šiauliuose net du saulės laikrodžiai, aikštė, o dar kiek paminklų ir kitų grožybių rastume mieste, kurie pažymėti saulės vardu.
„Gaidžio“ laikrodžio aikštėje įkurdintas mieste esančių saulės objektų taktilinis žemėlapis – naujiena mieste. Tai ir meno objektas, ir simbolinis žemėlapis. Neįprastos, apskritimo formos žemėlapis atrodo kaip Saulė. Visi 11 saulės objektų realiai yra nutolę vienas nuo kito nemažais atstumais, todėl kūrėjai pasirinko simbolinį vaizdavimo mastelį. Erdvioje aikštėje įkurdintas žemėlapis lengvai pasiekiamas, apeinamas. Šio žemėlapio paskirtis – padėti žmonėms su regėjimo negalia – akliesiems ir silpnaregiams bei žmonėms su judėjimo negalia lengviau ir įtaigiau (menine prasme) susipažinti su pagrindiniais saulės objektais Šiaulių mieste. Taip pat padėti suprasti žmonėms, liečiantiems pirštų galiukais skulptūrą, kokia yra struktūrinė objektų forma pajausti turistinių objektų mastelį, reljefo išraiškingumą, lengviau orientuotis aplinkoje. Tikimasi, kad ir vaikai juo labai susidomės.
Saulės objektų žemėlapį kūrė Lietuvos nacionalinės premijos laureatas skulptorius prof. Arūnas Sakalauskas, dizaineris prof. Vakaris Bernotas, 3D dizaineris Arvydas Barasa, programuotojas Andrius Grinkevičius, dizainerė Ugnė Bernotaitė.
„Gaidžio“ laikrodžio aikštė yra viena patraukliausių vietų mieste, joje iki pat šiol išlikusi skirti pasimatymus. Atnaujintas laikrodžio ciferblatas, 12 ir 18 valandomis skambančios pasisveikinimo melodijos – mažas spektaklis, kuris priverčia stabtelėti miestelėnus.
Po rekonstrukcijos atnaujintas bulvaras vis pildomas naujais atraktyviais objektais, kurie dar geriau leidžia pažinti Šiaulių miestą.
Taktilinio saulės objektų žemėlapio mintį inicijavo Šiaulių turizmo informacijos centras įgyvendinant projektą „Bendro tarpvalstybinio turizmo paveldo produkto „Saulės kelias“ kūrimas“, Nr. LLI – 464 pagal INTERREG V-A LATVIA–LITHUANIA PROGRAMME 2014-2020 lėšomis, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo. Projekto tikslas – padidinti turistų skaičių ir jų programos teritorijoje, kuri jungia Jelgavos, Joniškio ir Šiaulių miestus, praleidžiamų dienų skaičių, sudarant naują turizmo maršrutą „Saulės kelias“ ir į jį įtraukiant su saule susijusius turistinius objektus.