Balandžio 28 d. Savivaldybės didžiojoje salėje Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos, Švietimo, kultūros ir sporto skyrių, Plungės rajono policijos komisariato atstovai ir socialiniai darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, aptarė esamą smurto artimoje aplinkoje padėtį. Pasitarime dalyvavo VšĮ Telšių krizių centro, kaip Specializuotos pagalbos centro, teikiančios pagalbą smurto atvejais, direktorė Vanda Benaitienė ir specialistė Dalia Mikniutė.
Pasitarime kalbėjusi VšĮ Telšių krizių centro direktorė Vanda Benaitienė apžvelgė esamą situaciją ir akcentavo, jog praėjusiais metais Plungės rajone užfiksuoti 85 pakartotiniai smurto atvejai. Ji pažymėjo, kad tai lemia teisės aktų spragos, dėl kurių smurtautojams negali būti taikomos atitinkamos bausmės. Pajutę nebaudžiamumą, smurtautojai dažniausiai vėl demonstruoja savo fizinę jėgą. Siekiant nepakantumo smurtui, turi veikti visa sistema – policija, prokuratūra, kompleksinės pagalbos teikėjai, bendruomenės ir kt. Visuomenė taip pat turėtų netoleruoti smurto atvejų, apie pastebėtus smurto atvejus privalėtų pranešti policijai.
Policijos atstovė Lina Jocienė informavo, kad 2016 m. Policijos komisariatas gavo 355 pranešimus dėl smurto artimoje aplinkoje. Daugiausia tokių pranešimų buvo gauta iš Nausodžio, Šateikių ir Platelių, mažiausia – iš Stalgėnų ir Kulių seniūnijų. Per šių metų 4 mėn. jau gauti 196 pranešimai, daugiausia – iš Šateikių seniūnijos.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis, 2016 m. 10 vaikų patyrė fizinį ir 86 vaikai – psichologinį smurtą, nes buvo aplinkoje, kurioje buvo smurtaujama. Šiais metais nuo fizinio smurto artimoje aplinkoje nukentėjo 3 vaikai ir 33 patyrė psichologinį smurtą.
Pasitarimo metu buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad nukentėjusiems nuo smurto asmenims, dažniausiai – moterims, reikia visapusiškos pagalbos ir laiko, kad jos galėtų atsitiesti ir tinkamai įvertinti situaciją savo šeimoje. Todėl smurto aukoms ir vaikams, buvusiems smurtaujančių tėvų aplinkoje bei patyrusiems psichologinį smurtą, o neretai – ir fizinį smurtą, rekomenduojama psichologo, socialinio darbuotojo, psichiatro, teisininko ir kitokia pagalba. Įvairių institucijų glaudus bendradarbiavimas ir bendruomenės narių informavimas, kad šalia esančiam reikalinga pagalba, padės mažinti smurto atvejų ir asmenų, patiriančių smurtautojo savivalę šeimoje, skaičių.
Plungės rajono savivaldybės
Vaiko teisių apsaugos skyriaus inf.