Ūkio ministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija per darbo vizitą Japonijoje susitiko su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministru Yoichi Miyazawa, Japonijos naujosios ekonomikos asociacijos (JANE) direktoriumi Yasufumi Hirai, Japonijos mokslo ir technologijos agentūros prezidentu dr. Michiharu Nakamura, Japonijos biopramonės asociacijos vykdomuoju direktoriumi Yoshiaki Tsukamoto ir Japonijos didžiausių korporacijų vadovų asociacijos „Keizai Doyukai“ atstovais.
Per susitikimus pristatyta šalies ekonomika, investicinė aplinka, daug dėmesio skirta inovacijų temai, taip pat aptarti galimi šalių bendri projektai šioje srityje. Susitikimų dalyviai pakviesti į Lietuvoje vyksiantį tarptautinį forumą „Life Sciences Baltics 2016“. Japonijoje E. Gustas atidarė mokslo ir technologijų, inovacijų ir verslo temų seminarus, per kuriuos Lietuvos verslo įmonės ir mokslo įstaigos turėjo galimybę užmegzti ryšius su Japonijos mokslo ir inovacijų kompanijomis.
Pasak ūkio ministro E. Gusto, šis vizitas – tai pirmasis tokio masto specializuotas vizitas į Japoniją, kuriuo išskirtinai siekiama stiprinti šalių mokslo ir technologinį bendradarbiavimą ir skatinti abiejų valstybių mokslininkus ir verslininkus vykdyti bendrus projektus gyvybės mokslų, molekulinės biologijos, funkcinių medžiagų, lazerių ir fotonikos bei kitose srityse.
Pirmą kartą Japonijoje buvo sudaryta galimybė Lietuvai taip plačiai ir išsamiai pristatyti ne tik verslo galimybes, bet ir Lietuvos mokslo potencialą, aptarti galimus bendrus projektus. Japonijoje lankėsi ne tik verslo, bet ir Lietuvos mokslo atstovai iš Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Kauno technologijų universiteto, Fizinių ir technologijų mokslo centro.
Per ūkio ministro susitikimą su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministru Y. Miyazawa pristatytas galimas bendradarbiavimas investicijų, prekybos, inovacijų srityse. E. Gustas padėkojo Japonijai už palaikymą siekiant tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare, taip pat už bendradarbiavimą rengiant Energetikos forumą Lietuvoje ir pabrėžė, kad Lietuva palaiko Laisvos prekybos sutartį tarp Europos Sąjungos (ES) ir Japonijos.
Susitikime su Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministru itin daug dėmesio buvo skirta inovacijų temai. Buvo pristatyti Lietuvos pasiekimai inovacijų srityje, akcentuojant gyvybės mokslų sektorių, kalbėta apie Lietuvos siekį bendradarbiauti su Japonijos mokslininkais, vykdant mokslinių tyrimų ir inovacijų projektus, kuriais sukuriama aukštos pridėtinės vertės produkcija, skatinama darbuotojų kvalifikacija, didėja šalies konkurencingumas. Per susitikimą Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Y. Miyazawa kartu su delegacija buvo pakviestas į Lietuvoje vyksiantį tarptautinį forumą „Life Sciences Baltics 2016“.
Per vizitą Japonijoje ūkio ministro E. Gusto delegacija susitikimuose su Japonijos mokslo ir technologijos agentūros prezidentu M. Nakamura ir Japonijos biopramonės asociacijos vykdomuoju direktoriumi Y. Tsukamoto aptarė Lietuvoje pagal sumaniąją specializaciją galimus vykdyti projektus energetikos ir tvarios aplinkos, sveikatos ir biotechnologijų, žemės ūkio inovacijų ir maisto technologijų, naujos gamybos procesų, transporto, logistikos ir informacinių technologijų, sumanios ir kūrybingos visuomenės srityse. Taip pat kalbėta apie Lietuvos gyvybės mokslų galimybes ir galimas Japonijos investicijas į šią sritį Lietuvoje.
Susitikimuose su Japonijos naujosios ekonomikos asociacijos direktoriumi Y. Hirai ir Japonijos korporacijų vadovų asociacijos „Keizai Doyukai“ atstovais Lietuvos delegacija kalbėjo apie galimybes bendradarbiauti informacinių technologijų srityje, aptarė svarbiausius Lietuvos transporto ir energetikos projektus: suskystintųjų dujų saugyklą „Independence“, elektros jungtis su Lenkija ir Švedija, „Lietuvos energijos“ šiluminę jėgainę Vilniuje ir Kaune, Klaipėdos uostą, geležinkelių jungtį „Rail Baltica“.
Susitikimuose VšĮ „Investuok Lietuvoje“ pristatė Lietuvos investicinės aplinkos privalumus, svarbiausius investuotojus Lietuvoje, pakvietė Japonijos bendroves investuoti į Lietuvos elektronikos, mechaninės inžinerijos, pramoninių mašinų ir įrenginių, vartojamųjų prekių, medicinos ir biotechnologijų sektorius, taip pat kurti paslaugų centrus Lietuvoje.
Japonijoje ūkio ministro vadovaujama delegacija taip pat susitiko su korporacijos „Hitachi“ atstovais.
Šių metų gegužės 28–29 d. ūkio ministro E. Gusto vadovaujama delegacija, kurią sudarė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, VšĮ „Versli Lietuva“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, verslo ir mokslo atstovai, su darbo vizitu lankėsi Japonijoje.