Birželio 5-6 dienomis Mažeikiuose vykusiuose šventiniuose renginiuose dalyvavo keturių užsienio šalių oficialios delegacijos. Tai Stendalio (Vokietija), Plocko (Lenkija), Haviržovo (Čekija) ir Saldus (Latvija) savivaldybių vadovai bei verslo, kultūros, švietimo ir kitų sričių specialistai. Mažeikių rajono savivaldybė jau daugelį metų gražiai draugauja su minėtais miestais. Yra pasirašytos draugystės ir bendradarbiavimo sutartys, pagal kurias vyksta kultūriniai ir įvairūs kitokie mainai.
Birželio 5-osios rytą užsienio šalių delegacijas priėmė mūsų rajono vadovai – meras Antanas Tenys, jo pavaduotojos, patarėjai, Savivaldybės administracijos vadovai, Kultūros ir sporto, Ryšių su visuomene skyrių vedėjai bei specialistai.
Šventinių renginių organizatoriai svečiams surengė išvyką po Mažeikių rajoną, susitikimus su įdomiais mūsų krašto žmonėmis. Pirmiausia vyko susitikimas su Mažeikių verslininkų asociacijos prezidente Gražina Bartkevičiene ir vykdančiaja asociacijos direktore Agne Gylyte. Susipažinę su šiandienine verslo situacija mūsų rajone, užsieniečiai išvyko į Kukių kaime esančią fotomenininko Gedemino Januškos sodybą. Jos savininkas ypač išradingai ir kūrybingai pristatė savo rankomis įrengtą ir išpuoselėtą muziejų, originalias kolekcijas. Sodyboje surengti pietūs skambant lietuviškai muzikai bei fotosesija, kurios metu svečiai puošėsi kariškomis uniformomis, šalmais, kepurėmis, pozavo restauruotuose, senuose automobiliuose, su antrojo pasaulinio karo laikus menančiu dviračiu. Svečiams itin malonų įspūdį paliko muziejaus eksponatų įvairovė, kruopščiai sutvarkyta, ant upės kranto įkurta sodyba ir jos šeimininko žinios, komunikabilumas bei nuoširdumas. Iš Kukių kaimo svečiai, drauge su juos lydėjusiomis Savivaldybės administracijos specialistėmis – Reda Guerrero, Jurgita Šilinskyte ir Rūta Končiute-Mačiuliene, išvyko į Renavo dvaro sodybą. Čia fotomenininkas G. Januška surengė dar vieną smagią fotosesiją. Pasidžiaugę dvaro parku, apžiūrėję storiausią Lietuvos eglę, delegacijų atstovai dalyvavo Renavo dvaro rūmuose vykusiame XIX amžiaus Lietuvos dvarų kultūrą pristatančios parodos atidaryme.
Šeštadienį, birželio 6 d., užsieniečiai lankėsi pas praėjusiais metais Lietuvos kalvių kalvio titulą pelniusį tautodailininką, mažeikiškį Virgilijų Mikuckį. Tirkšliuose įrengtoje kalvėje atvykusieji susipažino su lietuviškos kalvystės tradicijomis, apžiūrėjo V. Mikuckio sukurtus kryžius ir kitus darbus, o viešnia iš Lenkijos – Małgorzata Krom, padedama kalvio, prisiminimui nusikalė vardinę, suvenyrinę vinį. Atsisveikinant kalvis visiems įteikė po knygą su geriausiais savo darbais. Pasisvečiavę kalvėje, užsienio šalių atstovai panoro pamatyti V. Mikuckio nukaltą ir jo kolegų kalvių papuoštą metalo kompoziciją „Kiekvienas yra savo laimės kalvis“, stovinčią Mažeikiuose, prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios. Apžiūrėjus kompoziciją, apsilankyta ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Čia svečius maloniai priėmė ir su jais bendravo parapijos klebonas, kanauninkas Zenonas Degutis. Tą pačią dieną svečiams pristatytas ir kitas mūsų krašto pasididžiavimas – gydytojos-farmakognostės, žolininkės Jadvygos Balvočiūtės ūkis. Jo šeimininkė ypač svetingai priėmė užsieniečius, papasakojo apie savo darbo specifiką, gydomąsias ir kasdieniniam naudojimui skirtas žolelių arbatas, parodė gamybines patalpas, pavaišino arbata, sūriu, konsultavo įvairiais sveikatinimo klausimais bei kiekvienam svečiui įteikė dovanų po arbatų rinkinį. Svečiai taip pat dalyvavo naujojo futbolo stadiono atidarymo iškilmėse bei kituose, šventės „Miestas upės vingyje“ renginiuose.
Pasak Plocko savivaldybės Sporto ir rekreacijos departamento direktoriaus Robert Czwartek, jį ir kolegas labiausiai sužavėjo mažeikiškių nuoširdumas, svetingumas ir meilė savo darbui bei pomėgiams. „Į Mažeikius norisi grįžti. Su malonumu dalyvavau G. Januškos sodyboje vykusioje „istorijos pamokoje“, papildžiau savo istorijos žinių bagažą, pasidžiaugiau fotomenininko darbais. Malonu klausytis žolininkės J. Balvočiūtės pasakojimų apie nepaprastas žolelių galias. O labiausiai žavi lietuvių nuoširdumas, svetingumas ir meilė savam kraštui, savo pomėgiams“, – įspūdžiais dalijasi jau ne pirmą kartą Mažeikiuose viešintis R. Czwartek.
Stendalio miesto atstovas Denis Gruber ypač susidomėjo lietuviškąja kalvyste ir V. Mikuckio darbais. „Mano krašte yra nemažai kalvių, bet jūsiškės kalvystės tradicijos išskirtinės. Norėtųsi, kad mūsų kalviai ateityje sudalyvautų Mažeikiuose vykstančioje tarptautinėje šio amato šventėje“,– sakė antrą kartą Mažeikiuose lankęsis D. Gruber.
Kultūros ir sporto skyrius