Šiandien Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre prasideda dviejų dienų seminaras ,,Delfinų ir kitų terapijų poveikis sutrikusios raidos vaikams ugdymo ir reabilitacijos kontekste“. Jis rengiamas kartu su Klaipėdos lopšelio-darželiu ,,Sakalėlis“ (į jį seminaras persikels penktadienį) ir Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institutu. Seminaro dalyviai įgis teorinių žinių, susipažins su praktinėmis veiklomis, praplės profesinę bei asmenybės tobulinimosi kompetencijas ir patvirtins, jog tik stiprinant vaiko galias, silpnėja jo negalia.
Pasak Delfinų terapijos skyriaus vedėjos dr. Brigitos Kreivinienės, įvairių terapijų ar jų elementų taikymas, ugdant sutrikusios raidos vaikus, atveria galimybes praplėsti neįgaliųjų vaikų pažintinę bei jutiminę patirtį, suteikti saugių, patikimų būdų saviraiškai ir integracijai į visuomenę.
Lopšelio-darželio ,,Sakalėlis“ direktorė Loreta Bagočienė pristatys specializuoto darželio darbą bei terapinio pobūdžio veiklos patirtį, supažindins su Ebru, Reggio Emilia šviesos staliukų, dailės, lipdymo, garsų ir muzikos, pasakų, knygų, filmų, kaniterapijos, judesio ir kitų terapijų elementais, jų taikymo galimybėmis, padės suvokti jų svarbą vaiko emocinei sveikatai, pasidalins ugdytojų kūrybinėmis idėjomis bei paskatins seminaro dalyvius domėtis terapinėmis priemonėmis, ugdant sutrikusios raidos vaikus.
Dr. B.Kreivinienė kalbės apie tikslingą, veiksmingą ir išskirtinę Delfinų terapijos centro veiklą, teikiamas paslaugas negalią turintiems vaikams, jų šeimoms. Ji supažindins seminaro dalyvius su Lietuvoje dar mažai girdėtomis, bet pasaulyje plačiai taikomomis metodikomis, kurios buvo įdiegtos Lietuvoje dėka Erasmus+ programos. Tai: Watsu/Tantsu, Šerbornė, Sensorinės integracijos, TEAACH ir OIVA terapijos, padedančios plėtoti neverbalinį bendravimą, nugalėti baimes, gerinti psichoemocinę neįgalių asmenų būklę, jų gyvenimo kokybę.
Vaiko Raidos Centro (Vilnius) Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja, vaikų neurologė, gydytoja Laima Mikulėnaitė apžvelgs vaikų vystymosi raidą, raidos sutrikimus ir galimus pagalbos būdus, padės suvokti terapinių metodų ir būdų svarbą vaiko emocinei sveikatai, pagrįs terapijų poveikį ugdymo ir reabilitacijos kontekste, rekomenduos, kaip atsižvelgti į skirtingus vaikų gebėjimus ir poreikius, planuoti bei organizuoti ugdymo procesą, bendradarbiauti su ugdytinio tėvais (globėjais, rūpintojais).
Psichologė Eglė Kodikienė (Vaiko Raidos Centras, Vilnius) supažindins su vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų, psichologinio vertinimo ypatumais, aptars svarbiausius jų akcentus, diskutuos apie tėvų vaidmenį bei specialistų indėlį.
Neringos Girdvainienės nuotr.