Vasario 22-26 d. šeši Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokiniai ir trys mokytojos lankėsi šiaurės Graikijoje, Paralia Katerini regione. Tai kurortinė vietovė, besitęsianti Egėjo jūros pakrante, turinti ilgą smėlėtą paplūdimį su jaukiais viešbučiais, parduotuvėmis, daugybe tavernų, siūlančių įvairių graikų virtuvės patiekalų. Ten viešėjo ir projekto „Erasmus+“ grupės iš Lenkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Ispanijos. Apsistojome Mediterranean viešbutyje, esančiame šalia Paralijos miestelio.
Laiko neleidome veltui. Jau nuo pirmadienio prasidėjo įvairios veiklos. Iš pradžių apsilankėme Katerini miestelyje (10 km. nuo viešbučio) vietos švietimo įstaigoje, regiono mero biure. Didžiąją dienos dalį praleidome privačioje
Antradienio rytą vykome į Olympia elektronikos gamyklą, vėliau – į Salonikus, antrą pagal dydį Graikijoje miestą, Aleksandrijos sostinę. Miestą įkūrė Makedonijos karalius Kasandras, jį pavadino savo žmonos Tesalonikės vardu. Salonikų šlovingą praeitį saugo Venecijos meistrų 15a. statinys, miesto simbolis – Baltasis bokštas, šv. Demetrijaus bazilika (VI a.), šv. Sofijos kupolinė bazilika (V-VIIIa.), menanti ankstyvosios krikščionybės laikus.
Trečiadienį diena prasidėjo Verslo rūmuose. Jų vadovė supažindino su vietinio Regiono ekonomika, jos perspektyvomis. Po to laukė atsakingas momentas – mokytoja L.Baltutienė su savo pagalbininkais turėjo vesti pamoką „Lazeriai Lietuvoje“. Pavyko puikiai. Papietavę mokyklos valgykloje tęsėme darbą. Estafetę perėmė ispanai. Po jų pranešimo vėl pasirodė mūsiškiai – Aistė Kasparavičiūtė (1gb), Deimantė Kelpšaitė (2g) ir Viktorija Eitutytė (2g) pristatė pranešimą „Informacinių technologijų panaudojimas Lietuvoje“. Nors jau buvo gerokai po pietų, tačiau
Išaušęs ketvirtadienis žadėjo gražią ir įdomią dieną. Taip ir buvo. Netoliese, už 30 km nuo mūsų gyvenamosios vietos, yra didingas Olimpo kalnas. Tai aukščiausias kalnas visoje Graikijoje. Jis turi net 52 viršūnes, siekią 2918 metrų aukštį. Nuolatos gaubiamas tirštų debesų šis milžinas audrino Senovės Graikijos gyventojų vaizduotę. Graikai tikėjo, kad kalnas susiformavo savaime, kai dievai nugalėjo titanus, o atsiradusio kalno viršūnėje, pasak mitų įsikūrė dvylika svarbiausių bei įtakingiausių dievų. Olimpo kalno papėdėje – antikinis Diono miestas, stebinantis įvairių laikotarpių pastatų liekanomis (kasinėjimai vyksta iki dabar) bei Litochoro miestelis, kuriame šiuo metu gyvena apie 3 tūkst. gyventojų. Neįtikėtini vaizdai! Būtent šio miestelio centre mūsų laukė siurprizas – graikų tautinių šokių kolektyvo pasirodymas. Jo pabaiga buvo įspūdinga – prisijungė ir kartu šoko visi projekto „Erasmus+“ dalyviai. Tai dar labiau visus sutelkė ir suvienijo.
Penktadienį stebėjome rumunų ir bulgarų vedamas pamokas, išklausėme lenkų mokinių parengtą pranešimą. Vėliau – diskusijos, projektų veiklų aptarimas, ateities planai. Ir savaitės kaip nebūta…
Grįžome pilni įspūdžių, gražių idėjų, tikėjimo savo jėgomis, susipažinę su Graikijos kultūra, papročiais, istorija. Gegužės mėnesį daugiašalis projektas „Erasmus+“ persikels į Rumuniją. Tad ilsėtis projekto dalyviams nebus kada. Tikimės, ten taip pat bus įdomu.
Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio
Erasmus+ iniciatyvinės grupės nariai
Veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.