„Women4IT“ – projektas, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus.
Šiame periode siekta išplėsti esamos veiklos apimtį, gerinant paslaugų kokybę ir didinant projekto poveikį, įtraukti daugiau dalyvių iš tikslinių grupių, suteikti platesnę rezultatų ir gerosios patirties sklaidą atitinkamoms vietinėms, nacionalinėms, regioninėms ar tarptautinėms suinteresuotomis šalims, neapsiribojant dabartine projekte numatyta sklaida. To siekiant, jaunoms moterims sukurta papildoma veikla: įgalinimo seminarai, darbo šešėliavimo sesijos, internetinis atvirųjų švietimo išteklių katalogas, interaktyvi internetinė ženkliukų sistema ir dalyvavimas ilgalaikėje mentorystėje.
Viena svarbiausių merginų įgalinimą skatinančių projekto veiklų – darbo šešėliavimo sesijos. Jos skirtos visoms keturioms galimoms skaitmeninėms profesijoms – projektų koordinatorė, klientų aptarnavimo specialistė, jaunoji žiniatinklio kūrėja ir duomenų analitikė.
Pirmoji darbo šešėliavimo sesija – tai galimybė stebėti darbuotoją, atliekantį kasdienį darbą savo darbo aplinkoje. Nesvarbu, ar tai būtų individualus darbas, ar darbas komandoje. Ši veikla leidžia susipažinti su konkrečiomis profesijomis ir susidaryti realų to darbo užduočių vaizdą. Kartu tai leidžia priimti pagrįstą sprendimą dėl pasirinktos karjeros.
Darbo šešėliavimo tikslas – padėti „Women4IT“ studentėms ir būsimoms darbuotojoms susipažinti su darbu, kurio jos siekia, bet neturi patirties. Tai suteikia praktikantėms daug gilesnį supratimą apie darbo specifiką, apie tai, ką jis iš tikrųjų reiškia, ir, nepaisant to, jaunoms moterims suteikia praktinės patirties, kaip praleisti dieną dirbant skaitmeninį darbą.
Merginos gali susipažinti su darbo ypatumais ir įsijausti į dirbančio asmens padėtį. Jos gali įsijausti ir įsivaizduoti, ką jos darytų, kaip reaguotų ir kaip jaustųsi tam tikrose situacijose. Merginos gali susipažinti su specialisto darbo kasdienybe, todėl darbo šešėliavimo sesijos gali padėti joms apsispręsti dėl skaitmeninės karjeros. Sesijos taip pat gali padėti joms pamatyti, kokių kietųjų ir minkštųjų įgūdžių reikia, kad jos galėtų dirbti šį darbą.
Viena iš vykdytų darbo šešėliavimo sesijų buvo skirta jaunosios žiniatinklio kūrėjos kursą baiginėjančios merginoms. Įvykusio renginio „Pažink profesiją iš arčiau: Jaunesnioji žiniatinklio kūrėja“ metu įmonių atstovai pristatė profesijos kasdienybę, kasdienes užduotis, kaip jie pasirinko šią specialybę, profesijos privalumus ir trūkumus, pasidalino patarimais kaip pradėti karjerą įmonėje ir aptarė kokių specialistų ieško įmonės. Jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos darbo profilį pristatė ITMC Informacijos technologijų mokymo centro atstovė Skaidra Vaicekauskienė, LITNET atstovė Jolanta Totoraitienė, VIPT asociacijos atstovė Laura Grinevičiūtė.
Dėkojame visiems atstovams už skirtą laiką pasidalinant savo patirtimi su į rinką ateinančiomis būsimomis specialistėmis!