Artėjant Delfinų terapijos centro atidarymui, Jūrų muziejaus specialistai, rengdamiesi naujų klientų priėmimui, tobulina savo žinias. Birželį startavo projektas „DOLPHIN – Delfinų terapijos centro darbuotojų žinių ir įgūdžių ugdymas“. Tai didžiausiais iš ERASMUS+ programos Lietuvoje finansuojamų projektų. Jam skirta beveik 27 tūks. EUR.
Šio projekto dėka terapijos centro darbuotojai specializuotų mokymų metu įgaus specifinių žinių ir įgūdžių.
„Mes siekiame dirbti tik taikydami pasaulyje pripažintas ir realius rezultatus duodančias metodikas, – teigia Delfinų terapijos centro vedėja dr. Brigita Kreivinienė. – Delfinų terapijos centro plėtra turi būti tikslinga, o paslaugos, teikiamos negalią turintiems asmenims ir jų šeimoms, – kokybiškos.“
Projekto metu penki specialistai studijuos Lietuvoje dar mažai girdėtas, tačiau pasaulyje plačiai taikomas metodikas: Watsu/Tantsu, Šerbornė, Sensorinės integracijos, TEAACH, ir OIVA. Šios metodikos padeda plėtoti neverbalinį bendravimą, gerinti psichoemocinę būklę. Atlikti moksliniai tyrimai rodo, jog taikant šiuos metodus, ženkliai pagerėja žmonių su negalia gyvenimo kokybė, jų prisitaikymas visuomenėje.
Taip pat projekto metu keturi delfinariumo darbuotojai vyks į zoologijos sodą „ZooMarine“ (Portugalija), stebėti darbo su delfinais, siekiant įgyti gerosios praktikos, kadangi delfinų terapija yra abipusis procesas – terapijos dalyvauja ne tik negalią turintis asmuo, bet ir delfinai, todėl labai svarbu užtikrinti gyvūnų gerovę.
Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja švietimo mainų paramos fondas.
Lietuvos jūrų muziejaus archyvo nuotr..