Šį savaitgalį vyko jau penktoji respublikinė mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda „Mokykla be sienų 2015“. Parodą atidarė Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė parodos globėja Dalia Grybauskaitė. Ji ne tik atidarė parodą, bet ir domėjosi patyriminėmis veiklomis „Atradimų laboratorijose“. Susirinkusius parodos lankytojus taip pat sveikino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, renginyje dalyvavo švietimo ir mokslo viceministrės Svetlana Kauzonienė, Genoveita Krasauskienė ir Natalja Istomina, viceministras Rolandas Zuoza, ministerijos kancleris Tomas Daukantas.
Ankstų penktadienio rytą į Vilnių, Lietuvos parodų ir kongresų centrą„ “Litexpo„, pajudėjo du pilnutėliai autobusai iš Plungės: viename – 50 mokytojų, kitame – 50 moksleivių iš Plungės „Saulės“, Kulių ir Platelių gimnazijų, Senamiesčio, „Ryto“, Akademiko A. Jucio pagrindinių mokyklų, Plungės suaugusių švietimo centro.
Paroda sulaukė didžiulio susidomėjimo, lankytojai plūste plūdo į „Atradimų laboratorijas“, renginius Prestižo erdvėje, konferencijas, domėjosi kitomis pažintinėmis veiklomis, stebėjo šou, vykstančius renginių scenoje. „Mokytojo kambaryje“ buvo suteikta galimybė diskutuoti ir užduoti klausimus švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei, Ugdymo plėtotės centro darbuotojams.
Švietimo bendruomenės atstovai parodoje galėjo susipažinti su naujausiomis mokymo priemonėmis. Šiuo tikslu parodoje veikė interaktyvios klasės, kuriose mokytojai patys išbandė modernias informacines technologijas, interaktyvias lentas, skaitmeninius vadovėlius, mikroskopus ir kitas mokymo priemones. Rūmuose veikė įvairiausios „Atradimų laboratorijos“: aviamodelių, istorijos ir meno, naujų gaminių, kelionių, optikos, gamtos ir namų, robotikos technologijų, aplinkos tyrimų, įdomiosios mechatronikos ir kitos. Estijos mokslo centro AHHAA labaratorijose buvo galima susipažinti su DNR išskyrimu, akių chirurgija, pojūčių pasauliu. „Pilietiškumo alėjoje“ veikė studijos „Aš – jūrinės valstybės pilietis“, „Senoji mokykla“, „Šventoji kontrabanda“, „Su Vyčiu – per šimtmečius“, „Jaunojo piliečio pamoka“, „Ar šunys irgi gali būti pilietiški?“. Vyko diskusijos „Mokyklos bendruomenė: teorinė sąvoka ar naudunga siekiamybė?“, „Mokytojo savivertė“, „Inotyvus mokytojas: ko galima išmokti iš mokinių?“, „ Aš mokau vaikus, o kokia tavo supergalia?“, buvo skaitomos paskaitos apie mokytojų ir mokinių tarpusavio bendravimą, mokytojo įtaką jaunos asmenybės formavimui ir kt. Parodoje veikė didelė edukacinių programų pasiūla.
Šiemet parodoje prisistatė per 100 įmonių ir švietimo įstaigų, su kuriomis susipažinti atvyko apie 20 000 lankytojų. Organizatoriams – Švietimo ir mokslo ministerijai bei Ugdymo plėtotės centrui – talkino beveik 100 jaunųjų savanorių. Lankytojai per dvi dienas galėjo aplankyti per 170 skirtingų renginių.