Karšto oro balionas – tai kelių šimtų metų technologinės aviacijos evoliucijos vaisius. Nors iš pirmo žvilgsnio oro balionai atrodo tokie patys kaip ir prieš šimtą metų, tačiau jų komponentai pasikeitė neatpažįstamai. Skrydis oro balionu XXI amžiuje yra bent dešimt kartų saugesnis nei buvo kadaise.
Oro balionas: kaip jis veikia?
Oro balionas susideda iš trijų pagrindinių dalių: krepšio, degiklių ir kupolo. Karšto oro baliono kilimas reguliuojamas kaitinant orą krepšio viduje. Norint žemėti, oro temperatūra mažinama, o kilti – didinama.
Komponentai:
- Krepšys. Kaip savaime suprantama, tai vieta, kurioje stovi keleiviai. Ši dalis gaminama iš vytelių, kurios sugeria nusileidimo smūgį. Krepšelio konstrukcija sustiprinama metalo trosų dėka, kurie įpinami į krepšį, šalia vytelių. Taip pat metalo trosų pagalba, krepšys pritvirtinamas prie kupolo.
- Į kupolą kylą visas karštas oras, kuris leidžia kilti balionui. Jame yra ir oro išleidimo vožtuvas, kuris naudojamas tokiu atveju, jei reikia greičiau nusileisti.
- Oro balionų pilotai, mėgsta sakyti, kad degikliai yra šios transporto priemonės širdis. Jų pagalba kaitinamas oras, dėl kurio pakilti tampa įmanoma. Šie degikliai yra maždaug 150 kartų galingesni nei tie, kuriuos naudojame dujinėje viryklėje namuose. Degikliai visada yra dvigubo kuro bei ugnies padavimo. Taip yra todėl, kad sutrikus vienam komponentui, kitas leistų tęsti skrydį.
Kiek kainuoja skrydis oro balionu?
Skrydis oro balionu – yra išties nuostabi, žadą atimanti pramoga, kuri, deja, bet kainuoja nemažai. Tačiau garantuojame, kad kiekvienas investuotas centas to vertas! Rytinis oro skrydis – pigesnis. Jis kainuoja 95 Eur/asm. Vakarinis skrydis kainuoja 105 Eur/asm.
Rytinis ir vakarinis skrydžiai skiriasi tuo, kad jų metu išvysite arba saulėtekį, arba saulėlydį. Tačiau abu tikrai suteiks pačias geriausias emocijas.
Kiek žmonių gali skristi oro balionu?
Į oro balioną telpa iki 12 žmonių. Tačiau viskas priklauso nuo keleivių svorio. Jei skrenda daugiau vaikų tuomet tilpti gali ir 14 žmonių. Visgi tai tikrai nereiškia, kad skrydyje ir bus 12 asmenų. Gali būti 8-10 ar net du keleiviai. Tiesa, skrydis oro balionu dviems, norintiems romantiškos atmosferos, kainuos tikrai daugiau. Privatus skrydis porai kainuos 449 Eur. Jo metu balione bus tik įsimylėjelių pora ir pilotas.
Kur kyla oro balionai?
Skrydis oro balionu yra kažkas nepaprasto ir nepamirštamo. O dar nuostabesnius įspūdžius paliks kylimo miestas! Galite rinktis iš visų Lietuvos didmiesčių ir mažesnių miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Molėtų, Trakų, Palangos, Marijampolės. Rinkitės sostinę, laikinąją sostinę ar savo gimtąjį miestelį! Juk viską pamatyti iš paukščio skrydžio yra nepakartojama!
Krikštynos
Visi keleiviai, skridę pirmą kartą, po kelionės patirs oreivių krikštynas. Tai neišvengiama procedūra, kuri leis pilnai užbaigti šią patirtį. Nusileidus balionui, visi bus kviečiami priklaupti ant žemės. Pilotas paims plaukų sruogą, ją nudegins ugnimi ir užpils šampanu. Pabaigai pakrikštys žemės žiupsneliu.
Tokia tradicija yra dėl pirmojo oro baliono istorijos. Pagal senąsias pirmųjų oreivių tradicijas, kurių metu pirmą kartą skridusieji supažindinami su svarbiausiais oreivystės elementais (ugnimi – be kurios balionas nekiltų, žeme – ant kurios nusileidžia ir šampanu, kuris yra neatskiriama dalis nuo pirmojo skrydžio 1783 m.).